تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 535460
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در گفتگو با علمای اهل سنت هرمزگان مطرح شد؛

سپاهیان در شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن هستند/ سبز پوشانی که در خدمات رسانی مرز را نمی شناسد

علما و بزرگان اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب و مایه اقتدار و حافظ آرمان های بلند آن است، گفتند: سپاه، نهادی که مخلصانه در راه خدا قدم برمی دارد و در شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن هستند.

سپاهیان در شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن هستند/ سبز پوشانی که در خدمات رسانی مرز را نمی شناسد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علما و بزرگان اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه سپاه مولود انقلاب و مایه اقتدار و حافظ آرمان های بلند آن است، گفتند: سپاه، نهادی که مخلصانه در راه خدا قدم برمی دارد و در شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن هستند.

سپاه، نهادی که مخلصانه در راه خدا قدم برمی دارد

شیخ مسعود راهبر امام‌جمعه اهل سنت استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) به مناسبت نام گذاری و  تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را ناشی از دیدگاه دور اندیشی و ژرف امام‌نسبت به این نهاد انقلابی و ارزشی دانست و اظهار کرد: خدمات ارزنده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی به وضوح قابل مشاهده و ملموس است، نهادی که با حضور در مناطق محروم و صعب العبور با کمک رسانی خالصانه در بین مردم شناخته شده است.

وی افزود: اگر سپاه و دلاورمردی های نیروهای مخلص آن از اول انقلاب تا کنون نبود اکنون شاهد عظمت و اقتدار کشور در جهان نبودیم.

عالم اهل سنت استان هرمزگان نقش سپاه در جنگ هشت سال دفاع مقدس را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: حضور فرماندهان جان بر کف و شجاع سپاه پاسداران در عملیات متعدد دفاع مقدس فتوحات و خدمات متعددی را شامل شدند؛  همچنین بعد از پیروزی در جنگ دفاع مقدس در بازسازی، سازندگی ها نقش تاثیر گذار داشت و خدمات بزرگی را به کشور ارائه دادند.

راهبر با اشاره به خدمات سپاه در اقصی نقاط کشور بیان کرد: ساخت اسکله های صیادی در جنوب کشور، دفاع از حریم اهل بییت (ع) و نابودی سازی تروریست های بین المللی از قبیل داعش گوشه ای از جان فشانی ها و دلاوری های این نهاد ارزشی و مردمی است.

سپاهیان در شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن هستند

وی  با بیان اینکه حضور نیروهای این نهاد انقلابی در خط مقدم  شرایط سخت و بحرانی جامعه به عنوان خط شکن شاخصه اصلی این نهاد  است، تاکید کرد: در سالهای نزدیک شاهد اتفاقات ناگواری در کشور از قبیل: سیل، زلزله، در کشور بودیم  و سپاه پاسداران مانند همیشه در کمک و خدمات رسانی به مردم از دیگر ارگانها و نهادها پیشی گرفته و کار خدمات رسانی به مردم آسیب دیده را در دست داشته است.

عالم اهل سنت استان هرمزگان یاد آور شد: در سال جاری با شیوع ویروس کرونا در کشور، سپاه پاسداران با راه اندازی قرارگاه های متعدد ساخت اقلام بهداشتی و درمانی شامل: ماسک، دستکش و همچنین در آستانه ماه مبارک رمضان با تشکیل رزمایش همدلی و کمک مومنانه و تهیه اقلام بهداشتی جهت کمک به نیازمندان تمام قد به میدان آمده تا این ویروس خطرناک را در کشور به زودی نابود شود.

راهبر در ادامه با اشاره به خدمات ارزنده سپاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون گفت: در این چهل و یکمین سال از گذشت انقلاب اسلامی این نهاد انقلابی با حضور خود در ابعاد مختلف جامعه نشان داد که هر کجا نیاز باشد به دور از شعار، با عمل به موقع ناشی  از تقوا، ایمان، اخلاص در راه محرومیت زدایی و کمک به مردم ورودی تاثیر گذار دارد.

وی سپاه را یک نهاد مردمی برخواسته از نهاد مردم دانست و خاطر نشان کرد: اقدامات خالصانه و جهادی از ویژگی های بارز این نهاد انقلابی است و نشان دادند که هر کجا نیاز به کمک باشد پای کار هستند و در کنار مردم و همراه مردم هستند این در حالی است که تاثیرات این اقدامات در جامعه به خوبی قابل لمس است.

سپاه مولود انقلاب و مایه اقتدار و حافظ آرمان های بلند آن است

شیخ علی ماهی گیر،  پژوهشگر و محقق اهل سنت استان هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار هرمز در آستانه ی سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در بررسی سیر تحولات منتهی به انقلاب اسلامی و دهه اول آن با نظر به شرایط پیچیده داخلی و خارجی و حوادث بزرگ آن زمان، هر صاحبدلی به وضوح عنایات و الطاف الهی را در به ثمر نشستن مجاهدت های ملت بزرگ ایران و حفظ انقلاب اسلامی حس می کند که در نفس قدسی و اجتهادات بی نظیر پیر و مرشد انقلاب اسلامی در تشکیل نهادها و بنیان ساختار نظام اسلامی یکی پس از دیگری تبلور یافته است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از بنیان های مبارک و مولود انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: برکت این نهاد ارزشی برای کشور و نظام در همه دوره ها و عرصه ها فراوان بوده است.

این شخصیت دینی، پژوهشگر و نویسنده اهل سنت هرمزگان در ادامه با اشاره به مأموریت محوری سپاه که پاسداری از انقلاب اسلامی است عنوان کرد: سپاه در همه دوره ها و ماموریت های خویش که همه هم به نوعی پاسداری از انقلاب اسلامی است با اقتدار عمل کرده است. حضور سپاه در پاسداری از نهال نوپای انقلاب و مدیریت خشونت های اوایل انقلاب و ناآرامی های برخی مناطق قومی و هم چنین خنثی نمودن کودتاها، شبه کودتاها، ترورها، حفظ امنیت فرودگاه ها و هواپیماها، حضور سلحشورانه در جنگ تحمیلی، سپس حضور در عرصه سازندگی همراه دولت ها، مدیریت جبهه مقاومت اسلامی و هم چنین مبارزه با فساد در سطوحی و حضور در رویدادها و حوادث طبیعی و اجتماعی مناطق مختلف کشور کنار مردم و نهادهای دیگر در طول این چهل سال، از سپاه نهادی مقتدر، مردمی، باتجربه و موفق ساخته است.

وجود سپاه در کشور مایه قوت قلب هر ایرانی است

ماهیگیر در ادامه ضمن تبریک سالروز صدور فرمان تاریخی امام مبنی بر تشکیل سپاه، تاکید کرد: وجود سپاه در کشور مایه قوت قلب هر ایرانی است و در شرایطی که جهان سلطه از هر گونه تهدیدی در مقابل ملت ایران و نظام اسلامی ابایی ندارد، اقتدار سپاه، برخی تهدیدات آنان را خنثی ساخته است به عنوان مثال در همین نزدیکی خودمان در خلیج فارس قدرت پوشالی دو استعمارگر بزرگ تاریخ را سپاه در یک حرکت مقابل به مثل مقتدراته برملا ساخت.

وی در پایان با اشاره به اینکه موفقیت های سپاه نتیجه عنایت الهی به این مجموعه مبارک، اخلاص پاسداران و رهنمودهای ولی امر است خاطر نشان کرد:ملت ما تردیدی ندارد که
ان شاءالله به برکت آمادگی و قوت سپاه و نیرویهای مسلح و نهادهای انقلاب اسلامی، تهدیدات دشمنان کمافی السابق خنثی خواهند شد و امت اسلامی شاهد تحقق آرمان های بلند انقلاب اسلامی در همه عرصه ها حسب دکترین مقام معظم رهبری و تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

سپاه پاسداران بازوی قوی و توانمند جمهوری اسلامی ایران است

شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندر پل در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران اظهار کرد: به راستی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه ای است که وجودش امروز برای کشور وملت ایران ضروری و لازم است.

امام جمعه بندر اهل سنت پل در ادامه افزود: شجاعت و دلاورمردی های مجموعه ی سپاه پاسداران در مدیریت بحران ها بسیار مؤثر بوده و این همیشه باعث خرسندی است.

وی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران الحق و الانصاف بازوی قوی و توانمند جمهوری اسلامی ایران است و خدمات سپاه پاسداران بر هیچ انسان منصفی پوشیده نیست.
بازماندگان اظهار کرد: ملت ایران به خوبی میداند، که چهار دهه عزت ایران اسلامی را که مردم دنیا می بینند مدیون و مرهون مردان مجاهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

سپاه پاسداران در خدمت رسانی مرز را نمی شناسد

امام جمعه اهل سنت بندر پل تصریح کرد: سپاه پاسداران یک نیروی مخلص مردمی و حامی مظلومان و ملتهای ستم دیده نه تنها ایران بلکه کل جهان است، سپاه پاسداران در خدمت رسانی مرز را نمی شناسد.

وی با بیان اینکه عملکرد خوب و رضایت بخش سپاه بر هیچ کس پوشیده نیست، گفت: سپاه همیشه و درهمه صحنه ها یک تنه و مقتدرانه مقابل همه مشکلات ایستاده و همین لشکریان مخلص خدا بودند که با تمام قدرت مقابل تروریستهای تکفیری جنایتکار ایستاده و پوزه آنها را به خاک ذلت مالیدند.
بازماندگان عنوان کرد: مرحبا به مردان میدان عمل سپاه پاسداران بالاخص به پاسداران و بسیجیان شهرستان خمیر و در رأس آنها صد مرحبا به فرمانده جوان شهرستان جناب سرهنگ اسلامی که در همه ی صحنه ها کنار مردم بوده و هست.

وی با اشاره اتفاقات اخیر و خدمات رسانی سپاه اظهار کرد: در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری منحوس کووید ۱۹ از آغازین لحظات گروههای بسیج و سپاه در کنار دیگر عزیزان با تجهیزات کامل و بدون هیچ چشم داشتی برای کاهش آلام مردم پیش قدم شدند.

امام جمعه اهل سنت بندر پل تاکید کرد: سپاه پاسداران از نظر جامعه ی اهل سنت تک ستاره ی درخشانی است که در آسمان ایران اسلامی می درخشد.

بازماندگان خاطر نشان کرد: سپاه همه جا و برای همه ی مردم است، سپاه علاوه بر حضور حداکثری و مقتدرانه در دوران دفاع مقدس ، در دوران سازندگی کشور هم خوش درخشید از جمله ساخت مدرسه، مسکن برای محرومان، کمک به کشاورزان و دامداران و مناطق روستایی و… سپاه در اجرای پروژه های بزرگ ملی به خوبی توانسته نقش آفرینی کند و به خوبی اعتبار نظام جمهوری اسلامی را حفظ کند.

وی یادآور شد: در این برهه از زمان خوب متوجه باشیم که دشمنان اسلام به دنبال اختلاف افکنی بین امت اسلامی هستند، بر همین اساس ما مردم باید که بیشتر از قبل در کنار نیروهای انقلابی و مخلص همچون سپاه و بسیج باشیم و سپاه و بسیج هم باید که در تمامی صحنه ها با مردم و در کنار مردم باشند، مردم زمانیکه پاسداران جان بر کف را در کنار خودشان می بینند احساس رضایت و امنیت و آرامش می کنند.

سبز پوشان سپاه از حرمت مردم پاسداری می کنند

شیخ حسین مومنی، امام جمعه اهل سنت پل انگور در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن گرامیداشت دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران گفت: دوم اردیبهشت سال ١٣۵٨ به دستور رهبر کبیر انقلاب سپاه تشکیل شد و هدف از تشکیل سپاه، پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

مومنی تصریح کرد: سپاه پاسداران تنها به پاسداری از نظام و دفاع از میهن اکتفا نمی کند و در همه عرصه ها از جمله سازندگی و فرهنگی و حفظ امنیت داخلی مردم و … حضوری پر رنگ دارد.

امام جمعه اهل سنت پل انگور یادآور شد: شب ٢١ بهمن ماه در منطقه ما زلزله رخ داد همه بسیجیان و پاسداران شهرستان بندر خمیر جهت تامین امنیت مردم ورود پیدا کردند و به مردم خدمات رسانی انجام دادند.
وی تصریح کرد: اخیرا نیز در بحث کرونا ما شاهد بودیم این بزرگواران جهت تامین سلامت مردم شبانه روز تلاش می کنند.

مومنی خاطر نشان کرد: سپاه در عرصه رفاهی جهت ساخت منازل مسکونی نیازمندان وارد شده و پاسداران از حرمت مردم پاسداری می کنند و به آنان احترام می گذارند، خداوند همیشه توفیق روزافزون شامل حال این عزیزان نماید.

سپاه پاسداران یک نعمت برای کشور است

سید احمد آذرنگ، امام جمعه اهل سنت کشار در گفتگو با هرمز ضمن تبریک به مناسبت روز تاسیس سپاه پاسداران با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) دو مورد نقش و جایگاه سپاه اظهار کرد: نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به حق از بزرگ ترین سنگرهای دفاع از ارزش های الهی نظام ما بوده و خواهد بود.

آذرنگ در ادامه افزود: سپاه نعمتی است برای کشور و تاسیس حوزه مقاومت بسیج در کشار بزرگترین خدمت و هدیه دولت برای مردم منطقه بود.

امام جمعه اهل سنت کشار یادآور شد: دستاورد بسیج در این منطقه خیلی بالاست حوزه مقاومت امام حسن مجتبی(ع)کشار سال گذشته به عنوان حوزه برتر کشور انتخاب شد و قرارگاه تحول محلات حیدر کرار به عنوان نماینده هرمزگان در نمایشگاه اسوه کشوری حضور پیدا کرد، این افتخارات موجب سرافرازی برای منطقه کشار است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیجیان در همه فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و محرومیت زدایی، گشت های محله محور و سایر خدمات حضور دارند و این قابل تقدیر و ستایش است.

وی با تأکید بر استفاده از شبکه توزیع مردمی به‌صورت محله محوری برای پخش کالاهای بهداشتی، بیان کرد: می‌توان برای توزیع نظام‌مند اقلام بهداشتی در استان از مساجد محلات طی برنامه‌ای زمان‌بندی‌شده استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در منطقه کشار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان در آذرماه سال گذشته، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار در توصیه‌ای به بسیجیان بر احیای کمیته‌های محلی تأکید کردند که تشکیل این کمیته‌های محله محور می‌تواند در مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار مؤثر باشد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=535460
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,569 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی