تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 586262
تاریخ انتشار:جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان تاکید کردند؛

سپاه، شاخ شیطان بزرگ را شکست

ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان ها سپاه، شاخ شیطان بزرگ را شکست، گفتند:روند توقیف نفتکش های آمریکا حاصل مجاهدت دانش آموزان نسل حسین فهمیده هاست.

سپاه، شاخ شیطان بزرگ را شکست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان ها سپاه، شاخ شیطان بزرگ را شکست، گفتند:روند توقیف نفتکش های آمریکا حاصل مجاهدت دانش آموزان نسل حسین فهمیده هاست.

سپاه، شاخ شیطان بزرگ را شکست/ فقر در مردم، زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

حجت‌الاسلام رضا مهدوی در خطبه های نماز جمعه رودان با اشاره به حضور رئیس کل دادگستری استان در رودان و رسیدگی به امور روستاهای محروم شهرستان ضمن قدر دانی از این حرکت جهادی اظهار کرد: زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که بعد از ۴۳ از انقلاب این چنین شاهد وجود فقر در بین مردم  باشیم، قطعا وجود فقر در جامعه  از کم کاری مسوولین حکایت دارد.

وی ادامه داد: همانطور که حضرت امام خمینی«ره» فرمودند صندلی مسوولین از برکت وجود فقرا و پا برهنه ها است.

مهدوی تصریح کرد: رفع غبار محرومیت از چهره روستاهای شهرستان  نیازمند یک عمل جهادی است که امیدواریم بواسطه این بازدید و تصمیماتی که با مشارکت بنگاه‌های تولیدی و شرکت های صنعتی استان عملی خواهد شد محقق شود.

وی گفت:  کارهای جهادی اینچنینی و فقر زدایی از کارهای دنیوی نیست بلکه کاری مانا و ماندگار اخروی می باشد.

مهدوی تاکید کرد: بزرگنمایی مشکلات کار صحیح نیست اما ما یک بشاگرد دومی را نیز در شهرستان رودان داریم.

امام جمعه موقت رودان خاطر نشان کرد: در اسلام کمک به فقیر ملاک نیست بلکه اصل فقر زدایی است و در جامعه کنونی تولید مشاغل و رسیدگی به امور معیشتی آنها شامل را می شود.

وی بیان داشت: فلسفه وجود نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد هم باید فقر زدایی باشد.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به رشادت سپاه پاسداران در مقابل استکبار جهانی و دزدی دریایی آمریکا گفت: دولتمردان آمریکا بدانند آنها چه زمانی در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی توانستند ترفی از این حربه ها خود ببندید که هم اکنون دزدی را هم به کارهای غبیثانه خود اضافه کرده اید.

مهدوی اضافه کرد: وقتی به عمق ماجرا نگاه می‌کنیم، شاهد  یک سناریو شکست خورده را هستیم،  آنها بدنبال جبران شکست در تحریم ها نفتکش جمهوری اسلامی ایران را ربودند که باز هم ناکام شدند.

وی گفت: آمریکا وقتی شکست های خود را در عرصه های  دیگر دید دست به دزدی زد که سپاه پاسداران شاخ آمریکا را مفتضحانه شکست و آبروی نداشته آمریکا را از بین برد.

امام جمعه موقت رودان تصریح کرد: آمریکا بداند که نیروی های نظامی انقلاب اسلامی ایران نه به شما و نه به هیچ متخاصمی اجازه دست درازی به منافع جمهوری اسلامی نخواهند داد.

وی در ادامه  با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن در جامعه گفت: این هجمه دشمن باعث ویرانی درونی جامعه می شود و مسئله فرهنگ بسیار مهم است.

مهدوی تاکید کرد: در مقوله فرهنگ باید صدا و سیما و رسانه ها در میدان باشند تا فرهنگ مشروع و متعالی اسلامی را در جامعه تبیین نمایند.
وی غربت مسئله فرهنگ در جامعه را دلیل بروز بسیاری از بی فرهنگی و ناهنجاری در جامعه دانست.

لزوم استفاده از ظرفیت های عظیم پارسیان/ آبان ماه را ماه خفت بار برای استکبار قلمداد کنیم

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموز و روز استکبار ستیزی، گفت: شما آینده سازان این مملکت هستید، ایران با عظمت به شما نیاز دارد و در اینده مدیریت این کشور برعهده شما خواهد و از عزت ملی باید دفاع کنید.

بارانی، خطاب به دانش آموزان و نوجوانان، اظهار‌کرد: ایران اسلامی را در آینده شما باید به سوی آرمانها هدایت نمایید، آینده روشن کشور، حرکت شتابان و تحقق ایران باعزت و قوی در گرو پرورش نسل انقلابی و متعهد است.

وی، افزود: اگر با این ویژگی ها رشد کردند ماموریت به درستی پیش رفته است و امروز تمام تلاش و برنامه های دشمن انحراف نوجوانان از این مسیر است، جوان و نوجوان مومن، خار چشم دشمنان هستند و دشمن تحمل تفکر شهید فهمیده ها را نخواهد داشت، شما نوجوانان بدانید با کسب تقوا و کسب علم مهم ترین نقش در سرنوشت کشور خواهید داشت به حمد الله در شهرستان پارسیان در حوزه های علمی، فرهنگی و تربیتی در صدر عناوین استانی هستند.

امام جمعه شهرستان پارسیان، با اشاره به شاهکار مقتدرانه جوانان در نیروی دریایی سپاه و شکست آمریکای جنایتکار، گفت: آبان ماه را ماه خفت بار برای استکبار قلمداد نماییم، ماه آبان نماد شکست های استکبار در برابر جمهوری اسلامی ایران است، آمریکا طاغوت اعظم است و همواره از غیورمردان ایرانی شکست خورده و سپاه در خط مقدم این افتخار آفرینی هاست.

بارانی، پیام عملیات اخیر نیروی دریایی سپاه در شکست آمریکا در دریا را ترجمان عملی فرمایشات امامان انقلاب است که آمریکا را زیر پا می‌گذاریم و در مقابل آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند، دانست و تاکید کرد: به کشورهای همسایه و آل های بی خاصیت می‌گوییم که بیایید در سایه قرآن عزت اسلام را حفظ کنیم، کفار امنیت اسلام را نمی خواهند و اعتماد به آن شکست خواهد بود.

وی، با قدردانی از حضور استاندار هرمزگان در شهرستان و پیگیری مشکلات مردم، گفت: دولت سیزدهم شاخصه هایی باید داشته باشد، یکی از این شاخصه ها جوان بودن است و لازمه جوانی انگیزه و شور و نشاط و امید به آینده است، دوما؛ مومن بودن است که در سفرهای استانی بعد از بازدید ها به صفوف نماز جمعه می پیوندد و سوما؛ انقلابی بودن است که در روزهای آخر پست به میان مردم نروند، انتظار مردم از دولت انقلابی همین شاخصه ها و برکناری مدیران بی‌رمق و فرسود، است.

بارانی، خاطرنشان کرد: شهرستان پارسیان دارای ظرفیت های مناسبی است که می تواند با ورود مسئولین با این شاخصه ها از همه این ظرفیت ها استفاده کرد.

طرح حمایت از خانواده و جمعیت نشان بالندگی و گامی رو به جلو است

حجت الاسلام و المسلمین صالحی در خطبه های امروز نماز عبادی و سیاسی جمعه اظهار کرد : جامعه مسلمان بایستی با افراطی‌گری با اتکا به قرآن ، سنت، عقل و اجماع مقابله کند و این هم زمینه و بستری مناسب برای برادری دینی است.

وی با اشاره به رساله حقوق امام سجاد (ع) ، افزود : یکی از حقوق خدا بر انسان این است که نسبت به او شرک نورزد و این کار را اگر از روی اخلاص انجام دهد خداوند زندگی او را بیمه می کند.

خطیب نماز جمعه خمیر با بیان اینکه در تقویم ۱۴ آبان مصادف است با روز فرهنگ عمومی ، گفت : فرهنگ عمومی با عامه مردم سر و کار دارد و محدود به قشر یا افراد با موقعیت خاص نیست.

حجت الاسلام صالحی بیان داشت : فرهنگ عمومی هر آن چیزی است که مردم به طور عام در زندگی روزمره با آن سر و کار دارند از نحوه لباس پوشیدن گرفته تا آداب معاشرت و نحوه رانندگی و رعایت حقوق همسایه و صیانت از منابع طبیعی و فضای سبز محلی و توجه به تحصیل فرزندان با ابراز همدردی با نیازمندان آداب و سنن مذهبی و اجتماعی تا رفتار در کوچه شامل فرهنگ عمومی است.

وی افزود : یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری اصلاح و ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه استکه ایشان اخلاقیات فردی و اجتماعی مردم در یک جامعه را فرهنگ عمومی می دانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمیر گفت : در فرهنگ عمومی بایدزمینه های ذهنی ، فکری و عاطفی مردم به معارف صحیح اصلاح فرهنگی و بینش مردم و دفاع از ارزش های اسلامی مورد تاکید قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی عنوان کرد : ضمانت اجرایی فرهنگ عمومی به طور غالب بر عهده مردم است یعنی اگر شهروندی از رعایت شاخصی از فرهنگ دینی و اجتماعی سرباز زند باید توسط شهروندان دیگر با الزام به رعایت شود.

وی بیان کرد : موتور پیش‌برنده در نظام اسلامی برای تحقق فرهنگ عمومی اتکای دین مسیر امر به معروف و نهی از منکر است که متاسفانه به عنوان یک واجب فراموش شده کمتر به آن توجه می کنیم.

امام جمعه شهرستان خمیر گفت : سرانجام پس از کش و قوس های فراوان در مجلس مجالس نهم و دهم و یازدهم با همتی قابل تقدیر برای تصویب طرح حمایت از خانواده و جوانان جمعیت گامی برداشته شد. شورای محترم نگهبان نیز با اصلاحاتی آن را به تصویب رسانید.

حجت الاسلام صالحی عنوان کرد : در تنظیم قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تلاش شده است تا گذرگاه های برون رفت از معضلات جمعیتی نظیر آسیب های رشد جمعیت ، ارتقاء سلامت مادر و فرزند ، افزایش خدمات بهداشتی و درمانی برای مادران و کودکان، افزایش سطح سلامت سالمندان، ارتقاء خدمات به خانواده هایی که فرزند بیشتری دارند ، تخفیفات بیمه ای ، تسهیلات آموزشی و استخدامی و غیره دیده شود.

وی تصریح کرد : هدف این قانون فرزندآوری سالم همراه با در نظر گرفتن مولفه های فرهنگی تربیتی رفاهی ارتقاء حوزه سلامت بهداشت است بی شک کیفیت رشد رشد جمعیت اهمیت بسزایی دارد حفظ و ارتقای آرامش روحی و روانی خانواده ها دارای ارزش است آموزشهای روانشناسی و پژوهش ها نشان می دهد خانواده هایی که چند فرزند دارند از سلامت جسمی و روحی بیشتری برخوردار هستند.

خطیب نماز جمعه خمیر گفت : نقش اصلی در این میان با تبیین هنرمندانه و فرهنگ سازی هوشمندانه و باورمندی در سطح افکار عمومی است در این میان نهادهای فرهنگی رسانه های اجتماعی خصوصاً و رسانه ملی با نهادهای تبلیغی و نخبگان موثر فرهنگی و اجتماعی باید یک اقدام قرارگاهی هدفمند و با دقت این فرصت طلایی را در طول دهه آینده به عنوان شاخص مهم در فرهنگ عمومی نهادینه کرد و جوانی جوانی جمعیت ایرانیان را تضمین نمایند.

حجت الاسلام صالحی : اتفاق مهمی که در ۱۲ آبان افتاد نماد غیرت دینی و باور به جوانان متعهد و انقلابی در زیر چتر ولایت فقیه بود این که رهبر معظم انقلاب فرمودند شهید سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود نشان از ایستادگی در برابر هر گونه زیاده خواهی است که جوانان تربیت شده در مکتب حاج قاسم سلیمانی مرد میدان امروز در برابر استکبار و دزد بین المللی یعنی آمریکا و همگی شان است.

وی خاطرنشان کرد : در هفته بسیج دانش آموزی سیر برنامه ها که حقیر پیگیری می‌کردند بسیار خوب بود و با محتوا و فاخر این برنامه ها را که در لباس تعلیم و تربیت نسل جوان آینده کشور و مدیریت کشور بسیار مهم است لازم است از مسئول محترمه بسیج دانش آموزی و همه مجموعه های فعال در این زمینه و خصوصاً دانش آموزان عزیز تقدیر و تشکر کنند.

روند توقیف نفتکش های آمریکا حاصل مجاهدت دانش آموزان نسل حسین فهمیده هاست

حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری در خطبه‌های این هفته شهرستان اظهار کرد:اسرائیل هزاران دلار هزینه رزمایش می کند تا در یک نبرد فرضی جمهوری اسلامی ایران را ذلیل کند و سنت الهی پس از مدتی به آن تعلق گرفت که در یک نبرد حقیقی سربازان انقلاب و پاسداران اسلام قیمت های پوشالی آمریکا و مستکبران جهان را نقش بر آب کنند.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد:امروز به برکت جوانان مومن ،انقلابی و دانشمند علی رغم همه تحریم های ظالمانه استکبار جهانی، جمهوری اسلامی ایران در بیشتر زمینه ها از جمله تکنولوژی نانو، هسته ای، تکنولوژی موشکی و سلاح دفاعی پیشرو هست و توانسته اند با اتکا به توان و ظرفیت های داخلی جز قدرت های برتر دنیا باشند.

احداث پل خلیج فارس از مطالبات جدی مردم قشم است

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه قشم در نماز جمعه این هفته اظهار کرد: برای استقلال کشور در برابر هجمه وسیع فرهنگی باید همه مردم و مسئولان به اهمیت حوزه فرهنگ واقف باشند و برای موفقیت آن کمک کنند.

وی با اعلام اینکه تمام ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور به حوزه فرهنگی وابسته است، افزود: استکبار جهانی و حامیانش با تهاجم وسیع فرهنگی علیه ایران، تلاش می‌کنند از این مسیر به اهداف خود برسند و مسئولان باید بدانند غفلت در این امر صدمات غیرقابل جبرانی به آینده کشور وارد می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم بیان داشت: امام خمینی (ره) راه اصلاح هر مملکت را به اصلاح فرهنگ مرتبط می‌دانستند و امروز برای اصلاح همه جانبه کشور راهی جز اصلاح فرهنگ غالب در ایران وجود ندارد و این فرهنگ باید در جامعه‌های کوچک مانند قشم نیز اصلاح و رعایت شود.

به گفته وی، رفتارهای نامناسب در حوزه‌های مختلف از سوی هنجارشکنان مورد قبول نیست و صدمات غیر قابل جبرانی به فرهنگ بومی هر نقطه از کشور از جمله قشم می‌زند که باید برای دور شدن از این موقعیت برنامه‌ مدونی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=586262
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی