سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت
+ پ -
سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت

سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی” هرمز هلث ” با حضور همسر شهید مسعود علی محمدی اولین شهید هسته ای کشور در کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و دومین جشنواره ملی مهندسی پزشکی با هدف ارائه آخرین دستاوردهای تجهیزات پزشکی و تعامل میان تولید کنندگان، صادر کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات پزشکی همچنین آشنایی با تولیدات روز دنیا در حوزه تجهیزات پزشکی و سلامت از ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی درفضایی به وسعت ۱۴ هزار متر شامگاه جمعه در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه اسحاق عامری، دبیر اجرایی نمایشگاه با بیان اینکه نمایشگاه زبان صنعت است گفت:  جرقه این نمایشگاه از سه سال پیش در پی تحریم شرکت های ایرانی برای حضور در نمایشگاه عرب هلث به ذهن ما خطور کرد که این نمایشگاه در ایران برگزار شود.

وی افزود: سال اول این نمایشگاه در مساحت ۷۰۰ متر مربع برگزار شد و امسال به ۱۴ هزار متر مربع رسید.

عامری با اشاره به علت برگزاری جشنواره ملی مهندسی کشوردر جنوب اظهار کرد: در سال ۱۳۶۷ تعداد ۲۹۰ نفر از مسافران بی گناه هواپیمای ایرباس ایرانی توسط ناوآمریکایی وینست هدف قرار گرفته و جان باختند به همین مناسب این جشنواره برای گرامی داشت شهدای این واقعه برگزار می شود.

وی تاکید کرد: با برگزاری این جشنواره و اعطای جایزه شهید عامری به مختراعان جوان تجهیزات پزشکی می خواهیم بگوییم ما ملت جنگجویی نیستیم؛ ما ملتی صلح طلب هستیم.

دبیر اجرایی سومین نمایشگاه هرمز هلث با اشاره به اینکه برنده ترین و قویترین زبان، زبان علمی است بیان کرد: جشنواره شهید عامری موجب می شود بسیاری از مردم جهان با اختراعات جوانان ایرانی سالم زندگی کنند.

وی اظهار امیدواری کرد روزی برسد که به ازای هر شهید یک جشنواره علمی در کشور برگزار شود.

عامری با تاکید بر اینکه این جشنواره به صورت خودجوش و بدون کمک وحمایت مالی هیچ ارگان، نهاد یا سازمانی چه خصوصی و چه دولتی برگزار می شود؛ چشم انداز آینده جشنواره را تبدیل شدن به دو بخش تولید کنندگان صادرات محور و واردکنندگان تجهیزات پزشکی، مقایسه تولیدات داخلی و خارجی با هدف ارتقاء کیفیت محصولات داخلی که سبب ایجاد یک بازار رقابتی سالم می شود عنوان کرد.

وی ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مهمترین کاری که بر دوش تولید کنندگان است، تولید با کیفیت در داخل کشوراست نه تولید مشابه اجناس خارجی.

دبیر نمایشگاه تجهیزات پزشکی همچنین از برگزاری “نخستین همایش تولید و صادرات تجهیزات پزشکی” خبرداد و افزود: یکی از آرمان های برگزار کنندگان این نمایشگاه ایجاد پایگاه های صادرات تجهیزات پزشکی در کشور است.

وی با اشاره به تسهیلات سرمایه گذاری، نیازنبودن به روادید به گردشگران خارجی و آب و هوای مناسب، جزیره کیش را فضایی مناسب برای سرمایه گذاری در عرصه تجهیزات پزشکی عنوان کرد و افزود: امید است سرمایه گذاران و مسئولان فرصت های کیش را ویژه ببینند.

در ادامه این مراسم به حسین بهاروندی، عزیزالله وکیلی و غلامعباس خوش بویی، سه تن از مخترعان جوان برگزیده دومین جشنواره ملی مهندسی کشوربه ترتیب ۲۰، ۱۰ و ۵ سکه بهار آزادی اهدا شد.

رونمایی از بسته های حمایتی تولید و  حمایتی صادرات، بازدید از کارخانه های تولیدی جزیره کیش و برگزاری کارگاه های آموزشی از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

اتحادیه واردکنندگان، اتحادیه صادر کنندگان، انجمن تولید کنندگان، اداره کل تجهیزات پزشکی، سازمان غذا و دارو، وزارت صنعت، معدن و تجارت، کریدور صادرات کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری کشور از حامیان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی هرمزهلث به شمار می‌روند.

شرکت همایش آفرینان هرمز با حمایت و نظارت سازمان منطقه آزاد کیش این نمایشگاه را برگزار می کند.

سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی “هرمز هلث” شامگاه جمعه سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی با حضور سردار حمید سرخیلی جانشین قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران، سعید غفوری معاون اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، منصوره کرمی همسر شهید مسعود علی محمدی ( نخستی شهید هسته ای کشور) ، تولید کنندگان و صادرکنندگان، کارشناسان و متخصصان حوزه تجهیزات پزشکی و سلامت  آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff