سومین محموله صادراتی کالاهای غیر نفتی سیریک راهی عمان شد

احمد جمالدینی، فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: این محموله صادراتی به وزن 220 تن شامل میوه و تربار، خشکبار، کنسروجات، حبوبات و آب معدنی به ارزش شش میلیارد و 800 میلیون تومان به بندر خصب کشور عمان صادر شد.

وی اظهار کرد: با وضعیت فعلی اسکله چند منظوره شهرستان که در حال تکمیل است بیش از 500 فعال اقتصادی در بخش صادرات و واردات کالاهای غیر نفتی، ملوانی، بارزگانی و تجاری مشغول فعالیت هستند که امیدواریم با افزایش مقدار صادرات تا پایان سال به دو برابر افزایش داشته باشد.

جمالدینی اضافه کرد: با توجه به اینکه اسکله چند منظوره شهر بندر سیریک دومین اسکله بزرگ هرمزگان بعد از اسکله شهید رجایی بندرعباس به شمار می رود قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی کشور در بخش صادرات کالاهای غیر نفتی دارد.

فرماندار سیریک یادآور شد: خوشبختانه با عتایت استاندار و همکاری اداره بنادر و دریانوردی و گمرگ استان هم امکانات و تجهیزات برای رونق تخلیه و بارگیری کالاها  در این مجتمع بندری وجود دارد.

جمالدینی خاطر نشان کرد: با احداث و تکمیل اسلکه 104 متری در مجتمع بندری سیریک زمینه شکوفایی و رونق اقتصادی در بخش های صادرات، واردات و گردشگری شکوفا تر و احیا می شود.

شهرستان 45 هزار نفری سیریک در 175 کیلومتری شرق استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ق