سوغات و صنایع دستی هرمزگان را بیشتر بشناسیم+تصویر
+ پ -
سوغات و صنایع دستی هرمزگان را بیشتر بشناسیم+تصویر

سوغات و صنایع دستی بندرعباس تنوع بسیاری دارد که بعضی از آن ها بومی شهر بندرعباس و بعضی از دیگر شهرهای استان هرمزگان به بندرعباس می آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سوغات و صنایع دستی بندرعباس تنوع بسیاری دارد که بعضی از آن ها بومی شهر بندرعباس و بعضی از دیگر شهرهای استان هرمزگان به بندرعباس می آورند.

 

از آنجا که بندرعباس و دیگر بنادر استان هرمزگان در کنار دریای خلیج فارس که منبع غنی انواع مختلف ماهی، میگو و آبزیان هست، یکی از شغل های کهن مردم این مناطق ماهیگیری است که بصورت سنتی و یا مدرن انجام میشود و می توان  گفت ماهی و میگو سوغات معروف بندرعباس می باشند.

c7111d71-3a41-450d-bfaf-b2fb3d671818

صنایع دستی چون حصیر بافی، گلابتون دوزی، پارچه های سوزن دوزی شده و صنایع دریایی به عنوان سوغات شهر بندرعباس می باشد.

 

خرمای بعنوان سوغاتی شهر بندرعباس ،بدلیل قیمت مناسب و ارزش غذایی بالا گزینه خوبی است پس خرید آن را از یاد نبرید. همچنین مصرف خرما در کنا نوشیدنی هایی چون چای و شیر خالی از لطف نیست. خرمای پیارُم حاجی آباد به خرمای شکلاتی معروف است همچنین لقب گران ترین و مرغوب ترین خرمای جهان را به خود اختصاص داده است.

 

بندرعباس و شهرستان های استان هرمزگان دارای باغات مرکباتی هستند. مرکباتی که در استان هرمزگان کشت می شوند و در شهر بندرعباس است نارنگی، پرتقال، لیمو لیسبون، لیمو شیرین، نارنج، گریپ فروت و لیموترش است. در فصل بهار اگر سفری به شهر بندرعباس داشتید می توانید این میوه های خوش طعم را تهیه کنید.

 

IMG-20151207-WA0082

صنایع دستی هرمزگان صنایع دستی در استان هرمزگان همانند بسیاری از نقاط دیگر کشورمان حالتی مکمل اقتصاد، کشاورزی را داشته و در اثر موارد تامین کننده بخشی از نیازهای منطقه‌است. هرمزگان محصولات سفالی، محصولات حصیری، بافته های داری سنتی، حصیربافی، سفالگری، گلابتون دوزی، خوس دوزی، بادله دوزی، سوزن دوزی، قالیبافی، خرسک بافی، شیریکی پیچ، چنته بافی، صنایع دستی دریایی را به عنوان صنایع دستی دارا می باشد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff