سوریه با کمک ایران حملات سایبری خطرناکی علیه آمریکا انجام می‌دهد

ایران در سال‌های اخیر توانایی‌های سایبری خود را افزایش داده می‌تواند به سوریه برای حمله سایبری علیه منافع آمریکا کمک کند. به گزارش خبرنگارهرمز به نقل از جروزالم‌پست، در صورت حمله آمریکا به سوریه، این برای اولین بار خواهد بود کاخ سفید به کشوری حمله می‌کند که توانایی انجام حملات سایبری را دارد. این خطر […]

ایران در سال‌های اخیر توانایی‌های سایبری خود را افزایش داده می‌تواند به سوریه برای حمله سایبری علیه منافع آمریکا کمک کند.

به گزارش خبرنگارهرمز به نقل از جروزالم‌پست، در صورت حمله آمریکا به سوریه، این برای اولین بار خواهد بود کاخ سفید به کشوری حمله می‌کند که توانایی انجام حملات سایبری را دارد.

این خطر با وجود ایران که در طول سه سال گذشته توانایی‌های سایبری خود را تقویت و از دمشق حمایت‌های تکنیکی کرده، افزایش می‌یابد. متخصصان می‌گویند اگر ایران کنار سوریه بایستد، می‌تواند به‌صورت قابل توجهی تهدید سایبری را افزایش دهد.

حملات سایبری سازمان یافته پیش از این توسط ارتش الکترونیکی سوریه که یک گروه وفادار به دولت این کشور است، بارها صورت گرفته و توانسته وب‌سایت‌های رسانه‌های آمریکا و شرکت‌های اینترنتی را مختل کند و هم اکنون نیز تهدید به انجام این‌گونه حملات را در صورت هجوم آمریکا کرده است.

ریچارد کلارک مشاور سابق مبارزه با ترور و فضای امنیتی کاخ سفید گفته است، احتمالاً ارتش الکترونیک سوریه چیزی برای واکنش دارد و ممکن است که از طرف گروه‌های ایرانی نیز حمایت شود.

تاکنون مهمترین اقدام خرابکارانه ارتش الکترونیک سوریه در ماه آوریل بود که سایت‌های توییتر و آسوشیتدپرس را هک کرد.

ارتش الکترونیک سوریه در نامه‌ای به رویترز گفته است اگر آمریکا علیه سوریه اقدامی انجام دهد، هدف‌هایی که مورد حمله قرار خواهند گرفت متفاوت خواهد بود.

این گروه در ادامه نامه خود آورده است، اگر آمریکا حمله‌ خصمانه‌ای علیه سوریه آغاز کند همه‌چیز ممکن است.

متخصصان سایبری گفته‌اند، ایران توانایی‌های سایبری خود را پس از اینکه آمریکا از ویروس استاکس‌نت علیه برنامه‌های هسته‌ای تهران استفاده کرد، افزایش داده است.