سوریان باردیگر موفق به کسب سهمیه نشد/ ناکامی‌های نابغه ادامه دارد
+ پ -
سوریان باردیگر موفق به کسب سهمیه نشد/ ناکامی‌های نابغه ادامه دارد
رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک - مغولستان

سوریان باردیگر موفق به کسب سهمیه نشد/ ناکامی‌های نابغه ادامه دارد

حمید سوریان از گردونه رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل حذف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده که حمید سوریان، نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی در دور اول در دور دوم مغلوب شد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت.

امیر قاسمی منجزی، نماینده ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفانش به نیمه نهایی رسیده است.

در وزن ۵۹ کیلوگرم، حمید سوریان در دور نخست مقابل رومن آمویان کشتی‌گیر کهنه کار ارمنستانی و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد، اما در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب آیو آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای ۲۰۱۳ جهان شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل کشتی‌گیر کره‌ای با نتیجه ۹ بر صفر، سوریان از گردونه مسابقات حذف شد و شانس کسب سهمیه المپیک را از دست داد. نفرات اول تا سوم در این مسابقات سهمیه می‌گیرند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۷ نفر وزن کشی کرده‌اند، امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر بالینت لام از مجارستان را مغلوب کرد. قاسمی در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز مامی‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان را با ضربه فنی شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. قاسمی چندی پیش در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا این کشتی‌گیر را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده بود.

وی برای حضور در یفنال و کسب سهمیه المپیک با چوگوشویلی، دارنده مدال برنز اروپا و بازی‌های اروپایی از بلاروس مبارزه خواهد کرد.

نفرات اول تا سوم هر وزن در این رقابت‌ها سهمیه حضور مستقیم در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب می‌کنند. آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک روزهای ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff