سوء مدیریت و عدم انگیزه دو عامل افت تحصیلی در کشور است
+ پ -
سوء مدیریت و عدم انگیزه دو عامل افت تحصیلی در کشور است

مدیر کل سنجش کشور با بیان اینکه برای ارتقاء و بهبود جایگاه علمی و قبولی دانش آموزان در مدارس ما باید مدارس دولتی و بویژه محروم و دور افتاده را تقویت کنیم ، گفت: سوء مدیریت و محرومیت دو عامل افت در مراکز و مناطق مختلف کشور است و مدیریت خوبی نشان داده که محرومیت را می توان با مدیریت جامع کنترل و غلبه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، مدیرکل سنجش وزارت آموزش و پرورش کشور درجشنواره دبیران تلاشگر و نمونه شرق استان ،گفت: پایین بودن اشتغال مهندسی در ایران بعلت عدم توجه لازم و کافی است و وظیفه همه متولیان است هدف گذاری را در اولویت برنامه های داشته باشند تا راه رسیدن به هدف با موفقیت و پیشرفت همراه باشد.

 

دکتر عمادی افزود: طرح های اجرایی همیشه باید همراه با انگیزه برای اثر گذاری باشند و طرح از سیریک تا ثریا یکی از طرح های بسیار ارزشمند و  قابل قبول برای توسعه علمی و ارتقای جایگاه علمی است که باید در سطح استان هرمزگان میان همه مدیران نهادینه شود.

این مسئول ابراز داشت: کار باید جدی و مدیریت شده باشد و باید وارد جزئیات شویم و کار را با یصورت تخصصی نگاه و آنرا تعمیق دهیم و در صورت اهتمام بیشتر در اجرای طرح از سیریک تا ثریا این شهرستان توانمندی و استعداد  خوبی برای برتری جایگاه علمی و الگویی مناسب برای سراسر استان خواهد بود.

دکتر عمادی یادآور شد: برای ارتقای جایگاه فعلی دانش آموزان در کشور تیم ۱۲۰ نفری در تهران بزرگ  در حوزه های علمی ، فرهنگی  بصورت تخصصی ساماندهی کردیم که ابتدا سعی داریم با راه اندازی سامانه فاینال که کار جمع آوری  و ارسال اطلاعات  سوابق تحصیلی دانش آموزان و مراکز تعلیم و تربیت مدنظر هست ایجاد کنیم.

مدیرکل سنجش وزارت آموزش و پرورش کشور خاطرنشان کرد: مدارس غیر دولتی جز بدترین مدارس علمی و نتایج قبولی مراکز ما هستند اما برخی مدارس غیر دولتی بسیار خوب عمل کردند و عملکردشان از مدارس دولتی بهتر بوده است.

وی با بیان اینکه برای ارتقاء و بهبود جایگاه علمی و قبولی دانش آموزان در مدارس ما باید مدارس دولتی و بویژه محروم و دور افتاده را تقویت کنیم اظهار داشت: سوء مدیریت و محرومیت دو عامل افت در مراکز و مناطق مختلف کشور است و مدیریت خوبی نشان داده که محرومیت را می توان با مدیریت جامع کنترل و غلبه کرد.

در جشنواره دبیران تلاشگر و نمونه شرق استان از ۵۰ نفر از  معلمان نمونه دوره متوسطه اول و دوم شهرستان سیریک که با حضور دکتر عمادی مدیرکل سنجش وزارت آموزش و پرورش کشور  در سالن غدیر شهرستان سیریک برگزاز شد تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff