سوءاستفاده برخی جریان‌های سیاسی از خانواده‌های شهدا برای ترمیم وجهه خود
+ پ -
سوءاستفاده برخی جریان‌های سیاسی از خانواده‌های شهدا برای ترمیم وجهه خود

خطیب جمعه مشهد گفت: وقیح‌ترین کار ممکن این است که جریان‌های سیاسی خاص با سوءاستفاده از خون شهدا بالا بیایند و از این طریق بخواهند فعالیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با فرزندان سرداران شهید علمیردانی، نظرنژاد و بابارستمی که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: حضور شما در عرصه‌های گوناگون چراغ راه شهدا را روشن می‌کند و باید گفت مصداق این جمله که شهیدان زنده هستند حضور فرزندان آنها در جامعه است.

خطیب جمعه مشهد افزود: همواره باید توجه داشته باشید که اخلاص پدران شهید شما در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، باید سرمایه شما در اقدامات و کارهایتان باشد.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از خطر انحراف در خانواده‌های شهدا، بیان کرد: امروز یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که برخی از خانواده‌های شهدا در سلسله حرکت‌های برخی جریان‌های سیاسی قرار گرفته‌اند و به نظر من وقیح‌ترین کار ممکن این است که جریان‌های سیاسی خاص با خون شهدا و لگد کردن آن بالا بیایند و از این طریق بخواهند فعالیت کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: شما فرزندان شهدا بر روی خون شهید خود ایستاده‌اید و باید توجه داشته باشید با به جا آوردن اقدامات سازنده خود در عرصه‌هایی همچون فرهنگ و سیاست سبب زنده شدن یاد و خاطره شهید خود می‌شوید.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باید مورد توجه شما قرار گیرد این است که استقلال خود را حفظ کنید و به هیچ جریان سیاسی وابسته نشوید طوری که پدران شما برای رضای خدا و در راه دفاع از میهن خود به جبه‌های جهاد رفتند.

وی تصریح کرد: شهدای ما شهدای تامین زندگی افراد نبودند و هدفشان این بود که در راه دین و خدا و همچنین دفاع از کشور و آرمان‌های خود به مقابله با دشمن بروند و رشادت‌های سرداران و سربازان هشت سال دفاع مقدس به گونه‌ای بود که هر کدام از آنها بر حسب توانشان به گونه‌ای بزرگ بودند که هیچ ژنرالی در دنیا به پای آنها نمی‌رسید لذا شهدا تابلوی انقلاب اسلامی هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به خطر نفود دشمن در عرصه انتخابات پیش روی کشور تاکید کرد: مشکلی که هم‌اکنون وجود دارد این است که در انتخابات‌های قبلی دغدغه این را داشتیم که چه کسی را به مجلس بفرستیم اما هم‌اکنون می‌گوییم که چه کسانی به مجلس نروند؟ باید گفت اگر عده‌ای که زاویه با رهبری دارند وارد مجلس شوند آنگاه آمریکا، اسرائیل و انگلیس آنها را به استخدام خود درمی‌آورد که در فتنه ۸۸ هم دشمن چنین تجربه‌ای داشت.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب خطر نفوذ را بر حسب همین مباحث عنوان کردند، اظهار کرد: باید کاری کرد که این جریان‌های زاویه‌دار با رهبری وارد مجلس نشوند چون در غیر این صورت ماجرایی همچون وثوق‌الدوله رخ خواهد داد و افرادی که در خط خود هستند را باید توسعه دهید و نجات خانواده شهدا باید در برنامه‌های شما باشد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff