سه پروژه بهداشت و درمان در شهرستان بستک افتتاح شد/ ضرورت تشکیل مجمع خیرین سلامت در بستک
+ پ -
سه پروژه بهداشت و درمان در شهرستان بستک افتتاح شد/ ضرورت تشکیل مجمع خیرین سلامت در بستک

در هفته دولت و با حضور مشاور عالی استاندار سه پروژه بهداشت و درمان در روستای کمشک بستک افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، در هفته دولت و با حضور دکتر حقیری زاده مشاور عالی استاندار سه پروژه بهداشت و درمان در روستای کمشک بستک افتتاح شد.

محمد رسول رحمان شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک گفت: واحد دندانپزشکی، ساختمان آزمایشگاه تشخیص طبی و واحد اورژانس، پروژه هایی است که امروز و به مناسبت هفته دولت در مرکز بهداشتی درمانی روستای کمشک بستک افتتاح شد.

وی هزینه ساخت و تجهیزات این سه پروژه را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن توسط خیرین اهدا گردید.

رحمان شناس درباره اهداف طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: در راستای این طرح، پرداخت مستقیم بیماران بستری شده دارای بیمه پایه به میزان ۶ درصد کل هزینه های بستری و بیمه شدگان بیمه روستایی با نظام ارجاع به میزان ۳ درصد هزینه ها در بیمارستان های دولتی است و جلوگیری از ارجاع بیماران برای خرید دارو، تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی و خدمات تشخیصی درمانی به خارج از بیمارستان و تامین کلیه خدمات مذکور توسط بیمارستان، از سایر اهداف طرح تحول نظام سلامت است.

وی دستاوردهای بهداشت و درمان شهرستان را در دولت تدبیر و امید را در سال ۹۴ و ۹۵ این موارد برشمرد: خانه بهداشت روستاهای لاورشیخ، چاه بنارد، کنار سیاه، آزمایشگاه مراکز بهداشتی درمانی روستاهای گچوئیه و کمشک، واحد دندانپزشکی مراکز بهداشتی درمانی روستاهای کمشک و دهتل و همچنین واحد ECG و CPR مرکز بهداشتی درمانی کمشک.

حقیری زاده مشاور عالی استاندار در آیین افتتاح پروژه ها، آمادگی استانداری را جهت کمک هر چه بیشتر به بهداشت و سلامت جامعه اعلام نمود و افزود: فرهنگ خروج از استان برای درمان باید از بین برود زیرا از نظر امکانات و پزشکان در بهترین شرایط هستیم.

وی افزود: بسته سلامت از بهترین طرح های دولت است که از نظر فضای فیزیکی تمام بیمارستان های کشور ساماندهی شده و اکنون بهترین تجهیزات مهیاست.

جاودان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در حاشیه این افتتاحیه گفت: با توجه به نظام تحول سلامت در تلاش هستیم تا شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم و اگر طرح به طور کامل اجرایی شود برای هر ۲ تا ۳ هزار نفر یک مراقب سلامت خواهیم داشت.

 

 

 

998 (3)

 

998 (2)

 

998

 

998 (1)

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff