سه مدال رنگی حاصل نماینده هرمزگان در جشنواره ” یل و تیر و تندر “
+ پ -
سه مدال رنگی حاصل نماینده هرمزگان در جشنواره ” یل و تیر و تندر “

پنجمین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی –ورزشی “یل وتیر و تندر ” به میزبانی شهرستان سپیدان با کسب سه مدال رنگی برای تیم اعزامی هرمزگان جهت شرکت در این دوره مسابقات به کار خود پایان داد.

به  گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،  محمد کاملی مسئول تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت:این دوره مسابقات ازدوازدهم  شهریور ماه جاری در شهرستان سپیدان  با شرکت ۱۲۰ ورزشکار در گروه آقایان و بانوان از هشت استان کشور آغاز شد.

 

کاملی استانهای هرمزگان، خوزستان ، کهگلیویه وبویر احمد ،لرستان ، کرمان ، چهارمحال وبختیاری ،فارس وبوشهر را از شرکت کنندگان در این جشنوراه عنوان کرد.

 

وی  تیم اعزامی استان هرمزگان را متشکل از ۷ ورزشکار از روستاهای حکمی ،ملاجماتی و تالار بیاننمود و خاطر نشان کردورزشکاران اعزامی تواستند با کسب یک طلا،یک نقره و یک برنز  و دو جایگاه پنجمی و ششمی به افتخارات استان هرمزگان اضافه کردند.

 

محمد کاملی بیان کرد: ورزشکاران روستایی حاضر در  این دوره از مسابقات در رشته های سوارکاری ،تیراندازی ،کشتی ، الختر (رما زا)، ومچ اندازی با هم  به رقابت پرداختند.

 

مسئول تربیت بدنی بسیج شهرستان میناب  اظهار کرد: در رشته های الختر (رمازا)بازیکنان روستاهای ملاجماتی و تالار باغگلان(ذاکری و اعتمادی )  ، درکشتی سنتی (با شال محمد رضا مرادی و دانیال وفادار ) در تیر اندازی با کلانشینکف (علی میرزایی ) از روستای حکمی ودراسب سواری ( امیر حسینی حکمی) از روستای حکمی نماینده هرمزگان در این دوره از مسابقات بودند.

 

 

وی تشریح کرد: با شال محمد رضا مرادی در رشته کشتی سنتی در اوزان منفی ۸۵ کیلو گرم  توانست  با درخشش در این رشته در مقابل کشتی گیران بنام لرستانی و چهار محال بختیاری و فارس جایگاه دوم  کشوری در وزن کشی از آن خود کند و نایب قهرمانی این دوره از پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی یل ،تیر و تندر را به نام خود و استان هرمزگان ثبت کند.

 

 

کاملی گفت: در سنگین وزن نیز دانیال وفادار با وجود مصدومیت شدید از ناحیه کمر با رقابت بر حریفان خود با یک برد و شکست در دور دوم و سوم این مسابقات  جایگاه پنجمی را به هرمزگان به ارمغان آورد.

 

 

وی افزود: در تیر اندازی با کلانشینکف این علی میرزائی از روستای حکمی بود که توانست  تعجب با کسب ۹۷ امتیاز در جایگاه سوم کشوری در این دوره از مسابقات جنوب و جنوب غرب کشور قرار گیرد.

 

مسئول تربیت بدنی بسیج  شهرستان میناب یا آور شد: در رشته اسب سواری   امیر حسینی حکمی جوان برمند  روستای حکمی توانست آرزوی نماینده های استان لرستان ،چهارمحال بختاری و کهکولیه و بویر احمد  را برای کسب مقام اولی به یاس تبدیل کند و با پشت سر نهادن تمامی ۱۵ اسب و سوارکاران زبده لرستانی و بویر احمدی  را در خط پایان در کورسی دیدنی و تماشایی  به نام خود و استان هرمزگان  ثبت نماید.

 

 

گفتنی است در پایان  مراسم پایان اهداء مدال ها و احکام قهرمانی و جوایز نقدی  برترین های  این دوره از پنجمین جشنواره فرهنگی  ورزشی  یل ،تیر و تندر جنوب و جنوب غرب کشور به برترین ه با حضور مسئولین فدراسیون بازیهای بومی و محلی جمهوری اسلامی ایران ،مدیران ارشد استانی استان فارس و شهرستان سپیدان انجام شد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff