مبلغان گفتمان ساز در بندرعباس تجلیل شدند/ضرورت احداث خانه عالم در روستاهای فاقد مبلغ هرمزگان

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در آئین تجلیل از مبلغان گفتمان ساز بر ضرورت احداث خانه عالم در روستاهای فاقد مبلغ هرمزگان تاکید کرد و گفت: رسیدن به نقطه مطلوب، احداث خانه عالم و استقرار مبلغ در تمامی روستاهای واجدالشرایط استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در آئین تجلیل از سه مبلغ گفتمان ساز با بیان اینکه تحقق این نوع تبلیغ  مدنظر مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: می بایست همگان در مسیر تبلیغ گفتمان ساز حرکت کنیم و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب بکوشیم.

وی در ادامه افزود: فعالیت ها در حوزه تبلیغ در استان هرمزگان رو به ترقی است و رشد کمی و کیفی و فزاینده ای که در این حوزه شاهدیم مرهون تلاش های همه دست اندارکاران حوزه تبلیغ است.

حجت الاسلام انصاری راد با بیان اینکه در سراسر کشور، جهت گیری نوع تبلیغ تغییر یافته و ترکیبی از شیوه سنتی و مدرنیته در حوزه تبلیغ شاهد هستیم، افزود: در چله دوم انقلاب اسلامی ایران شاهد رویش های بسیار خوبی در حوزه تبلیغ و حوزه های علمیه خواهران و برادران استان هرمزگان هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰۰ مبلغ دینی در استان توانایی سخنوری دارند که قادرند پیام های تبلیغی را به نحو احسن نشر و گسترش دهند، تصریح کرد: بسیاری از روستاهای استان هرمزگان نیازمند احداث خانه عالم و استقرار مبلغ هستند و تحقق این دو امر مهم در روستاهای فاقد مبلغ ضروری است.

وی بر ضرورت احداث خانه عالم در روستاهای فاقد مبلغ هرمزگان تاکید کرد و بیان داشت: رسیدن به نقطه مطلوب فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی زمانی است که در تمامی روستاهای واجدالشرایط استان هرمزگان خانه عالم احداث و مبلغ استقرار یابد. این از وظایف اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است.

ضرورت استقرار روحانی در مدارس استان هرمزگان

حجت الاسلام حیدرزاده معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران بندرعباس به عنوان یکی از مبلغان گفتمان ساز استان استقرار روحانی در مدارس را از ضروریات امر مهم تبلیغ عنوان کرد و گفت: یکی از مخاطبان حوزه تبلیغ، نوجوانان در مدارس هستند . از آنجایی که رقیب تربیتی در مقابل خانواده افزایش یافته است لذا والدین دغدغه تربیت فرزندان خود را دارند و با استقرار مبلغ در مدارس می توان از دغدغه والدین کاست

وی با ییان اینکه در کل استان هرمزگان ۳ هزار و ۶۴۵ مدرسه شبانه روزی و روزانه دولتی وجود دارد، اضافه کرد: تا سال ۹۹، تنها در ۲۳ مبلغ در مدارس فعال بودند که در حال حاضر این رقم به ۹۰۰ مبلغ افزایش یافته است. البته تعداد ۱۷۰ مبلغ درحال فراگیری دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان هستند که پس از اتمام دوره ها، به طور رسمی در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران بندرعباس با بیان اینکه تعاول و ارتباط بسیار خوب و سازنده ای بین حوزه علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی برقرار است، اظهار امیدواری کرد: به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تبلیغ گفتمان ساز، این ارتباط تداوم یابد.

اخلاص، بصیرت و اعتدال سه اصل مهم در مطالبه گری و کنشگری است

در ادامه، حجت الاسلام علی اکبر میرزایی به عنوان دیگر مبلغ گفتمان ساز استان هرمزگان ، اخلاص، بصیرت و اعتدال را سه اصل مهم در مطالبه گری و کنشگری خواند و گفت: «کار را دست اهلش سپردن» نوعی اخلاص است در حالی که عده ای معتقدند اخلاص بعه معنای فی سبیل الله کار کردن است البته این یک معنای اخلاص است. زمانی که این امر محقق شد می توان از مسئول مربوطه مطالبه گر بود.

وی به اهیمت و ضرورت بصیرت اشاره و ابراز داشت: برخی بصیرت را صرفا آگاهی معنا می کنند در حالی که بصیرت ، آگاهی برآمده از توکل، تفکر و مشورت است.

این مبلغ گفتمان ساز استان هرمزگان در ادامه ، اعتدال را انجام کارها به دور از افراط و تفریط معنا کرد و اذعان داشت: تجلی جمهوری اسلامی در حضور و رأی مردم و تجلی اسلامی در دفاع از اسلام و ارزش ها و احکام و اصل ولایت مطلقه فقیه است.

میرزایی با تاکید بر اینکه باید بر اساس نیازمندی های جامعه حرکت کنیم، تصریح کرد: می بایست بر اساس نیازسنجی های جامعه، ظرفیت های خود را ارائه دهیم. درصورت تحقق این امر، مورد استقبال قرار خواهد گرفت در غیر این صورت، موفق نخواهیم شد.

انتهای پیام/