تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 103507
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

نبود خوابگاه و عدم مدیریت صحیح در دانشگاه علوم پزشکی قشم دلیل بروز حادثه تصادف و فوت سه دانشجو /متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واحد بین الملل قشم

 دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم یکی از کارآمدترین دانشگاه های این شهرستان است که امروزه از نبود خوابگاه  رنج می برد . به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هرمز از قشم ، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم از سال ۱۳۸۶ آغار به کار کرد که درحال حاضر با وجود ۲۷۶ […]

نبود خوابگاه و عدم مدیریت صحیح  در دانشگاه علوم پزشکی قشم دلیل  بروز حادثه تصادف و فوت سه دانشجو /متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واحد بین الملل قشم

 دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم یکی از کارآمدترین دانشگاه های این شهرستان است که امروزه از نبود خوابگاه  رنج می برد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هرمز از قشم ، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم از سال ۱۳۸۶ آغار به کار کرد که درحال حاضر با وجود ۲۷۶ دانشجو (۱۷۴ دختر – ۱۰۲ پسر) در دو رشته ی پزشکی و دندان پزشکی فعالیت می کند ولی این روزها به دلیل نبود مدیریت صحیح پایه های این دانشگاه به لرزه در آمده است .

عدم مدیریتی صحیح در این دانشگاه در سال های گذشته هم مشهود ولی سانحه رانندگی ۷ روز گذشته که منجر به مرگ سه دانشجو و زخمی شدن دو دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم عدم مدیریتی را در این دانشگاه به وضوح نشان داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم با تدابیرصحیح ایجاد خوابگاه برای دانشجویان الخصوص دانشجویان ترم اول می توانست جان سه دانشجو و بسیاری از معضلات فرهنگی را بگیرد که متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم از سال تاسیس تا به حال به فکر ایجاد خوابگاهی که هزینه  تمام و کمال آن از خود دانشجویان گرفته می شود نبوده است که این امر نشان از عدم مدیریتی و بی تدبیری در این دانشگاه است.

این در حالی است که در سال گذشته به دلیل آزادی و کنترل نکردن دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم در ساعتی که باید دانشجو درخوابگاه به سر ببرد (ساعت ۲ شب) شاهد تصادف در جزیره ناز، وحشت زدگی در دره ستاره ها و موارد دیگراز سوی دانشجویان این دانشگاه بوده ایم که این امر به یک تدبیر ساده به نام خوابگاه نیازدارد تا تمام این مشکلات حل شود.

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم در سومین سال تاسیس خود به موازات رشد فعالیتهای علمی و آموزشی و احساس نیاز به بیمارستانی که دوره های عملی را در آنجا برگزار نماید کرد ودر اندیشه رفع این مشکل برآمد که موفق به حل این مشکل نشد.

لازم به ذکر است ، از سالهای گذشته مردم و مسئولین شهرستان قشم برای رفع مشکل بهداشت و درمان این شهرستان به دنبال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان بودند که این امر در سال ۸۶ محقق شد اما این روزها با وجودعدم مدیریتی این دانشگاه با مشکلاتی مواجع شده است که امید هست این مشکلات با تدابیر صحیح رفع شود.

قبولی در دانشگاه برای همه افراد، سرآغاز ورود به مرحله جدیدی از زندگی است که می تواند با تجربیات خوب و فراگیر، مهارت های بیشتری را در زندگی فراهم آورد، زندگی در خوابگاه یک فرصت برای دستیابی به تجارب و مهارت هاست و زندگی مجردی خارج از خوابگاه همراه است با هزاران راه نرفته .

دانشجویی که از خانه و خانواده جدا شده و به شهر دیگری می رود در قدم اول باید استقلال را بیاموزد و حضور در خوابگاه این فرصت را در اختیار او قرار می دهد که زندگی مستقل و به دور از پدر و مادر را تجربه کند که زندگی در خوابگاه منجر می شود دانشجویان در زندگی خوابگاهی ظرفیت خود را افزایش می دهند و برای زندگی اجتماعی آماده می شوند اما عدم مدیریتی امکان فرصت استقلال را ازدانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم با وجود فراهم نکردن خوابگاه گرفته است.

زندگی در خوابگاه و قرار گرفتن در کنار افراد با فرهنگ ها و دیدگاه های گوناگون باعث افزایش هوش هیجانی و هوش فرهنگی افراد خواهد شدهمچنین دانشجویی که در خوابگاه زندگی می کند به رشد اجتماعی و انعطاف پذیری بیشتر می رسد و قدرت سازگاری او افزایش می یابد

دراین راستا متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واحد بین الملل قشم به بنا به اعتراض عدم مدیریتی بیانیه ای صادر کرد که من این بیانیه به شرح زیر است.

هنوز چند روز ازحادثه تلخ تصاف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم که کاممان را تلخ کرد نمی گذرد؛ درست درشبی که شاهد افتخار آفرینی جوانان میهن خویش بودیم و غرق در سرور و شادمانی, شنیدن خبر حادثه برای دانشجویان؛ همه اهالی جزیره قشم را در غم آنان فرونشاند.

ساکنان جزیره قشم که با توجه به مشکلات بهداشتی فراوان و مخاطرات مسیر دریایی قشم به بندرعباس ومحرومیت هایی که دردسترسی به ابتدایی ترین خدمات بهداشتی درمانی دارند؛ پس ازتاسیس شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان, امیدهایشان رنگ دیگری گرفت و چشم انتظار بهبود وضعیت بهداشت خود بوده و می باشند. بویژه که با انتقال واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تهران و علی رغم مشکلاتی که درفراهم نمودن زیرساخت های تاسیس یک دانشگاه وجود دارد؛ دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم در سال ۱۳۸۶ با امید به خدمت رسانی هرچه بهتر به اهالی خونگرم جزیره قشم بنا نهاده شد؛ و نیز پس ازگذشت چند سال از تاسیس دانشگاه، طرح ساخت بیمارستان بزرگ خلیج فارس ارائه گردید تا درنتیجه احداث آن، پزشکان متخصص اعضای هیئت علمی و دانشجویان علوم پزشکی این شعبه با نیروی بیشتر قادر به رفع یا تسکین آلام اهالی امیدوارجزیره قشم درزمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باشند.

علی رغم آنکه شاهد تلاش های بسیاری در راستای بهبود کیفی وتوسعه دانشگاه هستیم؛ وجود خلاءهای بسیاری درجهت ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و فرهنگی، شرایط زندگی دانشجویان که دغدغه خدمت رسانی هرچه بهتر قشر محروم جامعه را دارند دشوارکرده است. که از آن جمله می توان به نبود مدیریت مستقل شعبه بین الملل، نبود خوابگاه مستقل تحت نظارت دانشگاه و مشکلات سکونت دانشجویان (در جزیره)، امکانات آموزشی و فرهنگی مناسب و هم چنین تسریع در تکمیل بیمارستان اشاره کرد.

امید است با همت جدی و مسئولانه و نگاهی ویژه به خلاءهای موجود مسئولان امر بویژه مسئولان منطقه آزاد که نقش اساسی در ایجاد این دانشگاه داشته است، جهت رفع چنین مشکلاتی برنامه ریزی سریع واقدامات فوری انجام دهند؛ تا علاوه بر رفع دغدغه خانواده ها نسبت به حضور فرزندان خود در جزیره آرام قشم، شاهد رشد کیفی این دانشگاه وسربلندی دانشجویان علاقه مند به خدمت رسانی قشرمحروم جامعه و رضایتمندی مردم بومی باشیم.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=103507
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,443 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی