سه فروند شناور صیادی گرفتار در طوفان با کمک سپاه دریایی سیریک نجات یافتند
+ پ -
سه فروند شناور صیادی گرفتار در طوفان با کمک سپاه دریایی سیریک نجات یافتند

به همت نیروی دریایی سپاه شهرستان سیریک دو فروند قایق صیادی و یک فروند لنج صیادی گرفتار در طوفان از غرق شدن جان ۱۴ نفر از سرنشینان این شناورها نجات یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، این دو فروند قایق صیادی که برای صید به دریا رفته بودند به یک باره با شروع بارندگی و باد شدید موتور یکی از این دو فروند قایق صیادی خراب و کار را برای نجات آنها به شدت سخت و خطر غرق شدن را تشدید می کند.

 

با برقراری تماس تلفنی با ساحل و صیادان روستای کرپان این دو فروند درخواست کمک می کنند که بعلت باراندگی و طوفان شدید کار را برای کمک و امداد رسانی صیادان ساحل به دریا غیر ممکن می سازد که با هماهنگی تعاونی صیادان روستای کرپان با نیروی دریایی سپاه شهرستان درخواست وضعیت اضطراری و کمک می کند.

 

با درخواست تعاونی صیادان و گرفتن مشخصات و نقطه جی پی اس قایق های مورد نظر یگان شناور ناجی نیروی دریایی سپاه شهرستان بلافاصله راهی دریا می شود و با کمک یک فروند لنج صیادی گرفتار شده در طوفان علاوه بر نجات دو فروند قایق صیادی با راهنمایی و توجیه نکات ایمنی لنج صیادی را تا ساحل همراهی و از غرق شدن نجات می دهند.

 

روستای کرپان با جمعیتی حدود ۱۲۰۰ نفر در سه کیلومتری جنوب شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی قرار دارد و شغل اکثر مردم این روستا بعلت قرار گرفتن در کنار دریایی عمان و خلیج فارس صید و صیادی است.

 

20150422_110426 20150422_110511 20150422_111001

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff