سهم هرمزگان از بودجه کل کشور نسبت به درآمد استان کم است/ دولت ردیف بودجه اختصاصی به ابوموسی تخصیص دهد

+ پ -
سهم هرمزگان از بودجه کل کشور نسبت به درآمد استان کم است/ دولت ردیف بودجه اختصاصی به ابوموسی تخصیص دهد

منتخب مردم هرمزگان در مجلس دهم با بیان اینکه استان هرمزگان در ردیف پنجم تامین بودجه کل کشور قرار دارد، اظهار کرد: اعتبار کافی به استان تخصیص داده نمی شود و با اعتبارات فعلی سهم استان از بودجه کل کشور نسبت به درآمد استان کم می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حسین هاشمی تختی نماینده منتخب مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در هشتمین نشست شورای اداری شهرستان ابوموسی با اشاره به موقعیت استراتژیک و اهمیت ویژه ابوموسی، خواستار اختصاص ردیف بودجه اختصاصی توسط دولت در بودجه کل کشور به این شهرستان شد.
وی گفت: با وجود اینکه استان هرمزگان در تامین بودجه کل کشور در ردیف پنجم قرار دارد اما اعتبار کافی به استان تخصیص داده نمی شود و بر اساس عدل و انصاف نیست و با اعتبارات فعلی سهم استان از بودجه کل کشور نسبت به درآمد استان کم می باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان اظهار کرد: در دیدار با آقای نوبخت موضوع گنجاندن ردیف بودجه اختصاصی ویژه شهرستان ابوموسی در بودجه کل کشور مطرح و وی قول مساعد داده اند که این ردیف در لایحه بودجه سال ۹۶ گنجانده شود و ما هم پیگیر این موضوع هستیم.
هاشمی افزود: اگر معتقدیم که ابوموسی باید توسعه پیدا کند و اگر می گوییم که این شهرستان استراتژیک است و دشمن چشم طمع به اینجا دوخته است، این نیازمند توجه ویژه مسئولان و تخصیص اعتبارات ویژه به این شهرستان می باشد و ما نمایندگان مردم به طور جد پیگیر مشکلات ابوموسی خواهیم بود.
وی با اشاره به هزینه های بسیار زیادی که هر ساله در حوزه حمل و نقل ابوموسی هزینه می شود، خواستار توجه ویژه وزارت مسکن و شهرسازی به حوزه حمل و نقل ابوموسی بر اساس سند توسعه ابوموسی شد.
منتخب مردم ابوموسی در مجلس عنوان داشت: جزیره ابوموسی با داشتن سواحل بکر و چشم انداز آبی زیبا پتانسیل های فراوانی در موضوع گردشگری دارد و ما باید سرمایه گذاران را تشویق نماییم که در این شهرستان حضور پیدا کنند و با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال باعث توسعه شهرستان شوند.
هاشمی گفت: با اختصاص اعتبار ویژه به ابوموسی بسیاری از مشکلات و موانع این شهرستان استراتژیک حل خواهد شد و ما باید تلاش کنیم تا ابوموسی توسعه پیدا کند و کار و تولید در شهرستان رونق پیدا کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان خاطر نشان کرد: دیدگاه من در خصوص دولت دیدگاه حمایتی است و اعتقاد دارم که هر دولتی که از مردم رای گرفت و رای مردم توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تنفیذ شد باید به آن دولت کمک کرد تا بتواند مسائل و مشکلات مردم و کشور را حل نماید.
وی افزود: ما وکیل ملت هستیم و وظیفه داریم که اگر دولت در جایی ایراد داشت تذکر دهیم، سوال کنیم و حتی وزرا را استیضاح کنیم و این به معنای این نیست که ما می خواهیم به دولت ضربه بزنیم بلکه به معنای کمک به دولت در جهت رفع مشکل و ایراد خود است و اعتقاد نمایندگان مجلس بر این است که در فضای آرامش به دولت کمک نمایند و مانعی برای دولت ایجاد نکنند.
هاشمی گفت: نمایندگان حوزه مرکزی استان با وجود تفکرات و سلیقه های مختلف، در خصوص مسائل و مشکلات مردم و منافع مردم استان همه با هم هماهنگ و همدل هستند و تلاش می کنند تا در مدتی که به عنوان وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی ایفای نقش می نمایند آنچه در توان دارند بکار گیرند تا گرهی از مشکلات مردم را باز کنند.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff