سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است/ توریسم دریایی موجب جذب سرمایه می شود
+ پ -
سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است/ توریسم دریایی موجب جذب سرمایه می شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد دریا محور راه حل نجات کشوراست،افزود:سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است که باید برای رفع کاستی ها تلاش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان در مراسم روز جهانی دریانوردی با اشاره به نام گذاری سال دریانوردی به آموزشی و دریانوردی گفت:اداره بنادر هرمزگان در زمینه آموزشی نواقض زیادی دارد که در این راستا از طریق وزارت علوم و دولت برای احداث دانشگاه دریانوردی در استان پیگیری های صورت گرفته است.

 

 

وی با اشاره سهم ۹۰ درصدی هرمزگان در سفرهای دریایی تاکید کرد: استان هرمزگان برای رفع کاستی های خود باید تلاش کند.

 

 

 

جادری با بیان اینکه یکی از راههای نجات استان و کشور تکیه بر اقتصاد دریا محور است،افزود:سهم مردم هرمزگان از اقتصاد دریا اندک است که باید تلاش این کاستی ها رفع شود.

 

 

 

وی یادآور شد: مقوله محیط زیست و فرهنگ سازی محیطی امر مهمی است لذا شایسته نیست که ۳۰ درصد آلودگی های زیست محیطی دریایی جهان در منطقه خلیج فارس باشد.

 

 

 

استاندار هرمزگان با تاکید بر راه اندازی توریسم دریایی در استان اظهار کرد:باید ظرفیت گردشگری استان مطالعه شود و ارگانهای مرتبط در این زمینه ایفای نقش کنند.

 

 

 

وی بیان داشت: با راه اندازی سازمان های مردم نهاد برای حفاظت از محیط زیست و گردشگری دریایی می توان ایجاد شغل کرد.

 

 

 

 

جادری تاکید کرد:استان هرمزگان پس از رفع تحریم با هجوم شناورها و کشتی های تجاری مواجهه خواهد شد که یک فاز دریایی و تجهیزات فعلی بندر پاسخگو نیست لذا باید هر چه سریعتر فاز دوم بندر شهید رجایی راه اندازی شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه بندر شهید رجایی قطب بنادر دریایی کشور است، اظهار کرد:با وجود آنکه استان ما در کریدور شمال به جنوب قرار دارد اما در زمینه دریانوردی و حمل و نقل دریایی عقب است که تحریم ها بر این مقوله بی تاثیر نبودند و باعث شده در این مدت در بنادر کمتر سرمایه گذاری شود.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff