سهم فوتبال ایران از حرفه ای بودن فقط پرداخت هزینه های گزاف به بازیکنان است
+ پ -
سهم فوتبال ایران از حرفه ای بودن فقط پرداخت  هزینه های گزاف به بازیکنان است

ورزش فوتبال یکی از محبوب ترین و پرتماشاگرترین و پردرآمدترین ورزش های دنیا محسوب می شود ولی متأسفانه در ایران این ورزش به جای درآمدزایی بیشتر خرج دست مالکان می گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛هادی بهرامی مربی وکارشناس فوتبال در گفتگو با ورزش۵ در خصوص عدم موفقیت مزایده سرخابی های پایتخت گفت:  متاسفانه تا زمانی که زیرساختهای مناسبی برای ورزش کشور مهیا نشود خصوصی سازی در ورزش با شکست روبرو خواهد شد.

وی افزود: به طور مثال اگر باشگاه های سرخابی همین فردا به بخش خصوصی واگذار شود خیلی زود دوباره این دو باشگاه به دولت بازگردانده می شوند در ورزشی که هیچ راهکار درامدزایی وجود ندارد با این شرایط خصوصی سازی در ورزش شکست خواهد خورد.

هادی بهرامی اظهار کرد:درفوتبال ما که حق پخش تلویزیونی یا داده نمیشود یا بسیاراندک است حق کپی رایت انگونه که باید وجودندارد بستر برای فعالیت بخش خصوصی وحتی دولتی به منظور درامدزایی ازفوتبال فراهم نیست واین یکی از معضلات فوتبال کشور است.

وی با بیان اینکه  درفوتبال اروپا باشگاهها ی بزرگ بالغ بر۵۰درصد از هزینه های خود را با حق پخش به دست میاورند، تصریح کرد: در فوتبال ما این حق داده نمی شود یا مبالغ بسیار اندک است لذا با این شرایط بخش خصوصی نتواند به راحتی کارکند و متضرر هم شود دیده ایم که بخش خصوصی در این سالها چگونه از فوتبال فراری شده ویا عطای کار را به لقایش بخشیده است.

وی تاکید کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا پول سرمایه گذار (بخش خصوصی) باشگاههای ورزشی درطول زمان با توجه به درامد کم باشگاه ها و تورم از بین نرود.
کارشناس ورزشی با بیان اینکه فوتبال ما نمایش حرفه ای شدن را بازی میکند، گفت:  یکی از مشخصه های فوتبال حرفه ای این است که خود درامدزا باشد تا مخارج باشگاه را خود پرداخت کند درحالی که فوتبال ایران از حرفه ای بودن فقط هزینه های گزاف به بازیکنان را دارد.

بهرامی با اشاره به اینکه باحرفه ای شدن بسیاری از ورزش ها نتیجه گرایی در اولویت مدیران مربیان و ورزشکاران قرارگرفته، اظهار کرد: درورزش حرفه ای پول های کلانی ردوبدل می شود و باعث میشود بسیاری از لازمه های ورزش که اخلاق ورزشی نیز یکی از آن میباشد نادیده گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: دربعضی رشته های ورزشی نظیر فوتبال میزان بداخلاقی ها به حدی رسیده که باعث رویگردانی بسیاری از افراد جامعه از این ورزش پرطرفدار شده است انواع توهین ها، شرط بندی ها، کم کاری ها، عدم شفافیت مالی در قراردادها،  عدم احترام به پیشکسوتان وغیره تنها نمونه هایی از بداخلاقی های رایج در فوتبال است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff