سهم دریا در تولید ناخالص داخلی ایران 2 درصد است/ جزیره ابوموسی به ردیف مستقل بودجه رسید
+ پ -
سهم دریا در تولید ناخالص داخلی ایران ۲ درصد است/ جزیره ابوموسی به ردیف مستقل بودجه رسید

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه سهم دریا از تولید ناخالص داخلی در کشورهای پیشرفته ۵۰ درصد است، اظهار کرد: سهم دریا در تولید ناخالص داخلی ایران ۲ درصد است و تلاش بسیاری را می طلبد تا سهم دریا را در تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان در جمع مدیران استانی با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور گفت: از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم علی رغم تمام مشکلات ناشی از تحریم ها و کمبود منابع در کشور،  آمارها و شاخص ها نشان می دهد که هم در زمینه سرمایه گذاری، هم بهبود فضای کسب و کار و هم افزایش درآمد موفقیت های بزرگی کسب شده است.

 

وی افزود: کنترل تورم و مهار این مقوله و رساندن این رقم به زیر ۱۰ درصد از مهمترین و سخت ترین اقدامات دولت یازدهم است که در هیچ دوره ای در جمهوری اسلامی سابقه نداشته که دولت ها بتوانند به مهار تورم بپردازند و آن را کاهش دهند که این مهم صرفا با تلاش های مسئولین کشور در دولت تدبیر و امید رقم خورده است.

 

استاندار هرمزگان اظهار کرد: امروز صندوق بین المللی پول تایید کرد که رشد اقتصادی ایران بالای ۶٫۶ درصد می باشد و از دست آوردهای دولت یازدهم است که با سکان داری جناب آقای روحانی و کابینه خوب ایشان محقق شده است و امروز همه ما شاهد این رشد در کشور هستیم.

 

جادری با تشکر از مسئولین استانی در بحث اجرای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با عنایت خداوند و تلاش شما همکاران و مدیران عزیز استانی و همکارانتان و ارزیابی بسیار خوبی که جناب آقای نوبخت و همکارانشان در سازمان برنامه و بودجه انجام دادند، استان هرمزگان مشمول عنایت واقع شد و رتبه نخست کشوری در موضوع مهم اقتصاد مقاومتی که از تاکیدات مقام معظم رهبری(مد ظلع العالی) را به دست آورد.

 

وی با اشاره به موفقیت های اخیر در حوزه اقتصاد دریایی بیان کرد: امروز دو سوم جمعیت جهان در حاشیه سواحل اسکان دارند و کشورهای بزرگ همگی در کنار دریا واقع شده اند و رونق اقتصادی شهرهای بزرگ و اقتصاد پیشرفته دنیا در کنار دریا ها شکل گرفته است که اهمیت این حوزه را در اقتصاد نشان می دهد.

 

استاندار هرمزگان گفت: در بررسی هایی که انجام شد، مشخص گردید سهم دریا از تولید ناخالص داخلی در کشورهای پیشرفته ۵۰ درصد است و این مهم در جمهوری اسلامی ایران با وجود وسعت بسیار دریا، دو درصد است که این موضوع بسیار تاسف برانگیز است و تلاش بسیاری را می طلبد که سهم دریا را در تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم.

 

جادری خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های استان همواره بحث تامین بودجه جزیره ابوموسی بوده و اقدام دولت برای اختصاص ردیف مستقل بودجه ای برای شهرستان ابوموسی بسیار تحسین برانگیز بود و با این تدبیر دولت یازدهم در بودجه سال ۹۶ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان بودجه جاری و عمرانی به ابوموسی اختصاص یافته است.

 

انتهای پیام/ ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff