سهم جاسک از امکانات فرهنگی یک سالن بدون امکانات است/ جشنواره تئاتر استانی امسال بی کیفیت تر از سال های قبل بود
+ پ -
سهم جاسک از امکانات فرهنگی یک سالن بدون امکانات است/ جشنواره تئاتر استانی امسال بی کیفیت تر از سال های قبل بود

بازیگر و کارگردان شهرستان جاسک گفت :هنرمندان با وجود استعدادهای بالقوه فراوان به دلیل نبود امکانات به صورت بالفعل در نیامده است و همین امر توجه ویژه مسئولان شهرستان جاسک و استان را می‎طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، لطیف ساری بازیگر و کارگردان شهرستان جاسک در گفتگوی اختصاصی  با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه ازسال ۸۹ زمان مدرسه تئاتر دانش آموزی انجام می دادم و اولین کارم با نمایش عبدلی میرزا با نقش میرزا را نقش آفرینی کردم  که مقام سوم را در استان کسب کردم  و همان جرقه ای برای آغازحرفه ای کار تئاترم شد.

وی که فعالیت هنری خود را از گروههای دانش آموزی شهرستان جاسک  آغاز کرده است آثاری مانند عبدلی میرزا ، مترسک، وطن ،کی گفت آری کی گفت نه و در آثار بسیار دیگری ایفای نقش و کارگردانی کرده که در مسابقات تئاتر استانی و جشنواره فجرمقام های برتر هنری را کسب کرده است.

 

وی وضعیت برگزاری جشنواره استانی امسال راهمه چیز بی کیفیت تر از سال های قبل دانست و افزود: به لحاظ امکانات پذیرایی بدتر از سالهای گذشته  و امکانات خوابگاهی بسیار ضعیف بود .

 

ساری بیان کرد:  اولین اثر هنری که کارگردانی کردم با عنوان «مترسک» در سال ۹۲ بود و اولین اثری هنری  که بازیگری کردم نمایش «کی گفت آری کی گفت نه» در سال ۹۳ اجرا کردم.

 

بازیگر شهرستان جاسک با بیان اینکه بدون امکانات و با مشقت کار هنری انجام می دهیم ، افزود :سهم شهرستان جاسک  از امکانات فرهنگی تنها یک سالن بدون امکانات است و همین امر توجه ویژه مسئولان شهرستان جاسک و استان را می‎طلبد و تاکنون از طرف مسئولین هیچ حمایتی نشدم و حتی وسیله ای برای رفتن به جشنواره استانی در اختیار ما قرار ندادند و با هزینه شخصی به جشنواره استانی رفتیم.

 وی به کار در دست تولید خود اشاره کرد و خاطر نشان کرد: آداب و سنن بلوچ را با نویسندگی خودم و هنرمندان شهرستان جاسک  بار دیگر  تمدن و فرهنگ شهر خود را به کشور معرفی خواهیم کرد.

ساری در ادامه تاکید کرد: مشکلات و مسائل پیش روی تئاتر کشور کم نیست از مشکلات سخت افزاری تا کمبود سالن و بودجه در مقابل رشد این هنر دیرینه قد علم کرده است اما با همه این مشکلات عمیقا معتقدم هنر تئاتر برای بالندگی به حمایت های معنوی نیاز دارد منظور از حمایت های معنوی نحوه نگاه صحیح و شناخت تاثیرات این هنر توسط مسئولان است.

این بازیگر با بیان اینکه با تئاتر مشکلات روزمره که با آن سرو کار داریم میتوان به مسئولین ،نشان داد ، تصریح کرد: تئاتر با روح و جان انسان سر وکار دارد برای آرامش و دوربودن از تمام مشکلات لازم است و میتوان با رویایی واقعی با آن زندگی کرد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff