سهم استان هرمزگان از آب‌های شیرین تولیدی تعیین شود
+ پ -
سهم استان هرمزگان از آب‌های شیرین تولیدی تعیین شود
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان:

سهم استان هرمزگان از آب‌های شیرین تولیدی تعیین شود

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در خانه ملت بیان کرد: با توجه به تولید آب شیرین از آب‌شیرین‌کن‌های استان و انتقال آن به صنایع استان‌های مجاور سهم مشارکت هرمزگان از سوی وزارت نیرو باید تعیین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: وزارت نیرو باید با تعیین برنامه‌ها و طرح‌های مناسب به دنبال منابع جایگزین آب در هرمزگان باشد.

 

وی با اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود منابع زیرزمینی آب در هرمزگان که چالش‌های بزرگی را به وجود آورده است، گفت: بخش‌نامه‌هایی در زمینهٔ تبدیل و استفاده از آب‌های شور و سطحی برای تولید و تأمین آب شرب وجود دارد که وزارت نیرو در این زمینه می‌تواند با ارائه برنامه‌ها و استفاده از توان‌بخش خصوصی بخش عظیمی از مشکلات کم‌آبی در استان را رفع کند.

 

نماینده حوزه مرکزی استان هرمزگان در خانه ملت با تأکید بر انتقال آب از هرمزگان به صنایع استان‌های مجاور اظهار کرد: تعیین سهم مشارکت استان هرمزگان در انتقال آب‌های تولیدی به صنایع استان‌های مجاور با توجه به کمبود منابع آبی در استان تعیین و اعتبارات آن به‌صورت شفاف مشخص و افزایش یابد.

 

هاشمی تختی خاطرنشان کرد: با استفاده از توان سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی می‌توان بسیاری از مشکلات تأمین آب را در استان با استفاده از صنعت آب‌شیرین‌کن رفع کرد که این امر همت و برنامه‌های خاص وزارت نیرو را می‌طلبد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff