تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 457986
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سریال ادامه دار مسکن مهر در بندرعباس؛

سنگ بی تدبیری به آشیانه مهر نشینان شهرک پیامبر اعظم بندرعباس/مشکلاتی که تمامی ندارد!

زباله های رها شده در کوچه پس کوچه های خاکی و بی نام و نشان، قطعی مکرر تلفن همراه و اینترنت، افت فشار آب، نبود فضای سبز،کمبود فضای آموزشی، تاریکی معابر، نبود امنیت کافی با وجود سگ های ولگرد بخشی از مشکلات شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس است.

سنگ بی تدبیری به آشیانه مهر نشینان شهرک پیامبر اعظم بندرعباس/مشکلاتی که تمامی ندارد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ تهیه مسکن همواره به عنوان یکی از نیازهای ضروری در جامعه مطرح است که دولت های نهم و دهم در راستای پاسخگویی به این نیاز، طرح مسکن مهر را مطرح کرد و متعهد شد با اجرای این طرح سالانه بیش از یک و نیم میلیون واحد مسکونی در سطح کشور بسازد.

کارشناسان اعتقاد دارند رسیدن به اهداف تعیین شده در این طرح با ساخت سنتی محقق نخواهد شد و به همین دلیل باید اقدامات موثری در امر صنعتی سازی مسکن مهر انجام شود و درحالی طرح مسکن مهر برای خانه دار شدن اقشار متوسط و پایین جامعه در دولت نهم و دهم استارت خورد که اقشار زیادی برای خانه دارشدن امیدوار شدند.

مسکن مهری که در آئینه فراموشی دولتمردان تدبیر و امید خاک می خورد

طرحی که در ابتدا در دولت نهم و دهم به صورت چشم گیر با موفقیت پیش می رفت و تا حدودی هم توانست تعداد زیادی از نیاز مردم را برطرف کند اما متاسفانه رفته رفته با خواب و مرگ ابدی رفت، به گونه ای که با سرکارآمدن دولت یازدهم طرح راکد و اجرا و ادامه تکمیل آن به ورطه فراموشی سپرده شد.

دولت یازدهم که اعتقاد چندانی به طرح مسکن مهر نداشت و وزیر راه وشهرسازی عنوان کرد که طرح مسکن اجتماعی را جایگزین طرح مسکن مهر خواهد کرد اما همچنان جزئیات این طرح اعلام نشده است.

اگر دولت فعلی نواقص طرح مسکن مهر را مرتفع می کرد به طور یقین افراد زیادی می توانستند خانه دارشدن خود را جشن بگیرند و سازندگان مسکن در احداث مسکن دقت می کردند و از مصالح دست چندم استفاده نمی کردند و به خود اجازه نمی دادند که مجتمع ها را بدون آسانسور واگذار کنند و خود را پاسخگو ندانند.

مسکن مهر در شهرستان بندرعباس نیز دارای مشکلاتی مهم و اساسی است که مهرنشینان از مسئولان ارشد هرمزگانی خواستار رفع مشکلات این بخش هستند چرا که این مشکلات سالیان است وجود دارد و عزمی جدی برای سروسامان دادن به این معضلات وجود ندارد.

فاطمه غلامی، یکی از شهروندان شهرک پبامبر اعظم (ص) بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به وضعیت اسفناک موجود در این منطقه، اظهار کرد: با جمعی از اعضای محتمع بارها به پیمانکاران، تعاونی مسکن مهر، استانداری هرمزگان و غیره مراجعه کرده ایم اما هربار با جواب هایی سر بالا رو به رو شده ایم زیرا مسئولان توجهی به مشکلات مسکن مهر ندارند.

وضعیت نابسامان کوچه پس کوچه های شهرک پیامبر اعظم (ص)

این شهروند ساکن شهرک پبامبر اعظم (ص) بیان کرد: زندگی در این شهرک بسیار رنج آور است، افزود: زباله های رها شده در کوچه پس کوچه های خاکی و بی نام و نشان، قطعی مکرر تلفن همراه و اینترنت، افت فشار آب، نبود فضای سبز،کمبود فضای آموزشی، تاریکی معابر، نبود امنیت کافی با وجود سگ های ولگرد و از همه مهمتر وضعیت داخلی ساختمان ها را نشان از کار غیر اصولی و مهندسی نشده پیمانکاران مربوطه است.

سگ های ولگرد همچنان جولان می دهند

محسن سالاری یکی دیگر از شهروندان شهرک پبامبر اعظم (ص) بندرعباس با اشاره به وضعیت نامناسب این شهرک، افزود: وجود سگ های ولگرد در خیابان هایی که مانند بیابان خشک و بی علف است باعث ترس اهالی شده زیرا فرزندانمان حتی برای دقایقی نمی توانند به تنهایی در کوچه پس کوچه های بی نام و نشان این شهرک خود را سرگرم بازی کنند.

این شهروند شهرک پبامبر اعظم (ص) با بیان اینکه عدم نام گذاری میلان ها، خیابان های فرعی و کوچه ها را نه تنها باعث سردرگمی ساکنان این شهرک شده است، خاطر نشان کرد: کسانی که برای اولین بار وارد این شهرک می شود در خم و پیچ این کوچه های بی نام و نشان گم می شوند.

کمبود مدرسه و فضای آموزشی در شهرک پیامبر اعظم (ص)

اسماعیل بواشه، عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس، اظهار کرد: بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در شهرک پیامبر اعظم به شهروندان واگذار شده اما متاسفانه فضای آموزشی کافی در این شهرک وجود ندارد.

عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه کمبود مدرسه و فضای آموزشی در شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس یکی از مشکلات مهم این شهرک است، گفت: بیان کرد: نیاز شهرک پیامبر اعظم با این جمعیت بیش از ۵۰ مدرسه است ولی درحال حاضر ۵ فضای آموزشی در آنجا وجود دارد.

بواشه بیا بیان اینکه تراکم دانش آموز در برخی کلاس های شهرک پیامبر اعظم(ص) به ۴۵ نفر رسیده است، گفت: باید مسئولان برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی تدابیری بیاندیشند.

مجید عسکری زاده، رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای بندرعباس، افزود: برای برون رفت از مشکلات مسکن هایی برای شهر تزریق شده که این مسکن ها خودش به عارضه جدید تبدیل شده است.

خالی نشدن کانال ها از ضایعات و نخاله های ساختمانی در شهرک پیامبر اعظم(ص)

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای بندرعباس بیان کرد: جمعیت شهر بندرعباس نسبت به سایر شهرهای کشور از رشد فزاینده ای برخوردار است و باید مدیران به گونه ای برنامه ریزی کنند که مشکلات و معضلات مردم و شهر کمتر شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه خدمات و کارهای انجام شده در شهرک پیامبر اعظم (ص) نامناسب است، افزود: تخریب سنگ جدول و همسان سازی نشدن پیاده رو ها، استفاده از بتن غیراستاندارد و خالی نشدن کانال ها از ضایعات و نخاله های ساختمانی را بخشی از مشکلات ساکنان شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس عنوان کرد.

زیر ساخت های شهرک پیامبر اعظم از ابتدا انجام نشده است

احمد پویافر، فرماندار بندرعباس با اشاره به مسائل و مشکلات مسکن مهر بندرعباس، اظهار کرد:مسئولان ادارات و سازمان های مربوطه باید با تمام توان نسبت به تکمیل پروژه های باقیمانده در شهرک پیامبر اعظم(ص) اقدام کنند و در جهت تامین آسایش عمومی و ایجاد رفاه مردم گام بردارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان کرد: با توجه به درخواست مردم به دستگاه های اجرایی، باید نظارت کامل بر اجرای پروژه ها و تعاونی ها به طور دقیق انجام گیرد و رفع مشکلات مسکن مهر یکی از برنامه های اصلی باشد و پیمانکاران به تعهدات خود عمل کند.

پویافر تصریح کرد : اکثریت مسکن مهر مربوط به اقشار کم درآمد جامعه است که به امید خانه‌دار شدن در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و باید خدمات به نحو مناسب ارائه شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه چندین سال از عمر مسکن مهر می گذرد هنوز شاهد مشکلاتی در بعضی از تعاونی ها در شهرک پیامبر اعظم هستیم که لازم است تلاش و پیگیری دستگاهای اجرایی برای تکمیل شهرک پیامبر اعظم (ص) در اولویت برنامه ها باشد.

کارهایی که به شهرداری محول می شود به سرانجام برساند

وی ادامه داد: شهرک پیامبر اعظم(ص) شرایط خاصی دارد و زیر ساخت های لازم از ابتدا انجام نشده است به همین دلیل مشکلات زیادی دارد که باید اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، راه و شهرسازی، شهرداری و دستگاههای مرتبط با تعامل و تلاش زیاد مشکلات را بر طرف کنند.

فرماندار بندرعباس خاطر نشان کرد: بخش دیگر از مشکلات شهرک پیامبر اعظم(ص) عدم جمع آوری بموقع زباله، کانال های دفع آب های سطحی، عدم روشنایی معابر در سایر نقاط شهرک، نبود فضای سبز و آسفالت است که باید اداره راه و شهرسازی زیرساخت های لازم را در کوتاه ترین زمان آماده کند و شهرداری نیز در ادامه کارهایی که به آن محول می شود را به سرانجام برساند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=457986
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل