سنگینی بار پروژه های نیمه تمام بر دوش شهرداری بشاگرد/ نیاز یک میلیارد و 800 میلیون تومانی شهرداری برای اتمام پروژه ها
+ پ -
سنگینی بار پروژه های نیمه تمام بر دوش شهرداری بشاگرد/ نیاز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی شهرداری برای اتمام پروژه ها

شهرستان بشاگرد هرمزگان به پروژه های نیمه تمامی لقب گرفته که رد کلنگ آن بر روی زمین بیخ ریش وارثانش به یادگار مانده و خاک می خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛با گذشت حدود یک سال از کلنگ‌زنی پروژه پارک بانوان شهرستان بشاگرد ، بانوان این شهرستان همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان در راستای بهره‎برداری از این طرح هستند.

 

همان طور که می دانید نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و در این راستا فراهم ساختن محیط‌ هایی مختص این قشر جامعه که بتوانند با آرامش و امنیت خاطر اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند، امری ضروری است.

 

با توجه به اینکه فراهم ساختن شرایط روحی و روانی مناسب برای بانوان نقش موثری در انجام وظایف آن‌ها در کانون گرم خانواده و جامعه دارد لذا احداث پارک بانوان و ایجاد امکاناتی از قبیل مکان‌های ورزشی، رفاهی، تفریحی و امنیتی در این مجموعه جهت افزایش سلامت روح و روان زنان حائز اهمیت است.

 

از آنجایی که پارک‌های مخصوص بانوان مکانی مناسب با وجود امکانات رفاهی خاصی هستند که زنان و دختران می‌توانند در این فضا با استفاده از لباس‌های راحت ورزش و تفریح کنند لذا مهم‌ترین هدف و ضرورت احداث این پارک‌ها تقویت روحیه نشاط و شادابی و تخلیه انرژی این قشر جامعه در محیطی امن است.
در این گزارش روی سخن ما در خصوص پروژه پارک بانوان بشاگرد است که از سال ۱۳۹۴ تاکنون کلنگ آن بر زمین زده شده و ۸۵ درصد کار این پروژه صورت گرفته و ۱۵۵ درصد این کار به دلیل عدم اعتبار بر زمین مانده و به بهره برداری نرسیده است و چشم امید زنان و دختران این شهرستان به مسئولان است تا که شاید بتوانند روزی از این فضای امن لحظاتی خوش و بدون دغدغه جهت تفریح و ورزش استفاده کنند.

 

با توجه به اینکه مهم‌ترین شعار مسئولان بشاگردی که بارها طی جلسات مختلف مطرح می‌شود این است که اولویت اول کار هر نهادی تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام است و مسئولان باید در ابتدا، پروژه‌های نیمه‌تمام خود را به اتمام برسانند اما پس از گذشت یک سال این پروژه که مهم‌ترین پروژه فضای سبز این شهرستان است تعطیل شده است .

 

مسئولان استانی و شهرستانی باید توجه داشته باشند که در راستای تحقق شعارها و وعده‌ها، هدف تنها ایجاد منطقه‌ای مزین به چند گل و گیاه و آراستن تعدادی صندلی و نام پارک بانوان بر آن نهادن نباشد همانند چیزی که امروز ما در بشاگرد از این پارک نیمه‌تمام می‌بینیم و می‌بایست تدابیر لازم جهت تکمیل این پروژه با امکانات لازم و امنیتی فراهم کنند.
با توجه به اینکه در پایان سال قرار داریم امید است مسئولان این شهرستان با اختصاص اعتباری مناسب جهت اتمام این پروژه، راه را بر بهانه‌های مختلف این یکسال   سال از جمله نبود اعتبارات کافی ببندند و سال ۹۶ را سال تحقق وعده مسئولان به بانوان بشاگردی بدانند.

 

یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام شهرداری این شهرستان پل رودخانه بزرگ سردشت است که حدود دوسال است این پروژه آغاز شده است و ۳۰ درصد این کار به دلیل عدم اعتبار تعطیل شده است.

 

راشد طیب شاهی شهردار بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص دو پروژه نیمه تمام در شهرستان بشاگرد ؛ افزود: سردشت بشاگرد دارای  دو پارک است که به دلیل مشکلات اعتباری هر دو نیمه تمام هستند.

 

طیب شاهی با بیان اینکه  پروژه پارک بانوان این شهرستان که شخص استاندار هرمزگان دستور و تاکید بر اجرای آن داده بعد ازگذشت یک سال به علت نداشتن اعتبارکافی هنوزنیمه تمام مانده است ؛ تصریح کرد: اعتبار این پروژه توسط اداره کل امور مالیاتی باید تامین شود و پیمانکار ساخت آن سازمان همیاری شهرداری های استان می باشد.
شهردار بشاگرد به هزینه این پروژه اشاره کرد و گفت: هزینه پیش بینی شده و برآورد اولیه ۸۰۰ میلیون تومان بوده اما برای تکمیل کار یک میلیارد هزینه نیاز است تاکنونن ۴۰۰ میلیون تومان تامین شده است.

 

 

وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون این کار این پروژه تعهدی صورت گرفته است ؛ تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰ میلیون شهرداری این شهرستان بدهی دارد و ۸۵ درصد کار این پروژه انجام شده است و ۱۵ درصد این کار به علت نبود اعتبار قریب به یکسال است تعطیل شده است.

 

طیب شاهی بیان کرد: باتوجه به اینکه شهرداری سردشت هیچ منبع درآمدی ندارد و با توجه به محرومیت این شهرستان نیاز به کمک مالی بیشتردولت دارداعتبارات استانی بیشتری داده شود در تخصیص اعتبارات عمرانی هم سهم بیشتری برای شهرداری درنظرگرفته شود.

 

 

شهردار بشاگرد به یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام این شهرستان اشاه کرد و گفت: یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام شهرداری این شهرستان پل رودخانه بزرگ سردشت است که حدود دوسال است این پروژه آغاز شده است و ۳۰ درصد این کار به دلیل عدم اعتبار تعطیل شده است.

 

 

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد کار پروژه پل رودخانه بزرگ سردشت صورت گرفته است ؛ تصریح کرد: برآورد اولیه پل ۱۳ میلیارد ریال بوده ۱۰۰میلیون تومان اعتبارات استانی داده شده ۳۰۰ میلیون تومان هم خود شهرداری تامین کرده است و ۹۰۰ میلیون تومان برای اتمام کار نیاز دارد.

 

طیب شاهی بیان کرد: پل رودخانه سردشت ارتباط جمعیت شهر را بهم وصل می کند و در زمان بارندگی مردم این شهرستان ارتباطشان قطع می شود و نمی توانند رفت آمد کنند.

 

لازم به ذکر است که شهرستان بشاگرد  فاقد یک مکان مناسب ورزشی و تفریحی ویژه بانوان بوده است.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff