تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 501357
تاریخ انتشار:جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان:

سند ۲۰۳۰ در تضاد با فرهنگ ناب اسلامی است/کالاهای اساسی را نباید به صورت قاچاق از کشور خارج کرد

ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته هرمزگان با بیان اینکه اجرای بی سرو صدای سند ۲۰۳۰ قابل قبول نیست، گفتند: آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند و نتیجه انعطاف در مقابل دشمن زیاده خواهی آنها و تضعیف توانمندی های درون است.

سند ۲۰۳۰ در تضاد با فرهنگ ناب اسلامی است/کالاهای اساسی را نباید به صورت قاچاق از کشور خارج کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته هرمزگان با بیان اینکه اجرای بی سرو صدای سند ۲۰۳۰ قابل قبول نیست، گفتند: آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند و نتیجه انعطاف در مقابل دشمن زیاده خواهی آنها و تضعیف توانمندی های درون است.

کالاهای اساسی را نباید به صورت قاچاق از کشور خارج کرد

غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته با بیان اینکه اگر به فرامین امام خامنه ای(مدظله العالی) گوش فرا دهیم هیچ مشکلی جامعه را تهدید نخواهد کرد، اظهار کرد:  در زمانی که دشمن بطور علنی اعلام می کند که ما صادرات نفت ایران را به صفر می رسانیم، عده ای می خواهند محصول گندم و حتی دامداری های شان را با قیمت بالا به نظام آمریکا در منطقه بفروشند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید براینکه کالاهای اساسی را نباید به صورت قاچاق از کشور خارج شود، گفت: گوشت و گندم و….. اقلام مورد نیاز  این مردم نباید به طوری در خارج از کشور به فروش رساند که مردم به مشقت بیافتند.

نعیم آبادی با بیان اینکه جنگ تنها در دست گرفتن تفنگ نیست، تصریح کرد:دشمن در تلاش است با فشار وارد کردن به زندگی روزمره مردم، آنان را عاصی کندتا بتواند به هدف نهایی خود که ایران ضعیف و فقیر است، دست یابد.

امروز در جنگ اقتصادی قرارداریم

وی با تاکید بر اینکه امروزه در جنگ اقتصادی قرارداریم، عنوان کرد: جنگ اقتصادی آرایش خاص خودش را دارد که یکی از آنها تهی کردن انبا کالاهای اساسی ازجمله غلات خواهد بود و دشمنان دنبال این هستند تا با پرداخت پول بیشتر قحطی ایجاد کنند.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به مصاحبه چند روز قبل با یکی از خبرگزاری ها خاظر نشان کرد:  من گفته بودم که با هماهنگی با برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آنجایی که خطری نمی بینم از آنان تقاضا کردم که خارج از استان بدون محافظ باشم و آنان نیز قبول کردند؛ اما شبکه های مجازی باحذف برخی کلمات به نقل از من اینطور نوشته اند که: من محافظ ندارم، که این برخلاف عدل و مسلمانی است.

اجرای بی سرو صدای سند ۲۰۳۰ قابل قبول نیست

حجت الاسلام عباس شمس، امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای معنویت و خودسازی است اظهار کرد: ماه رمضان از این موهبت برخوردار است که درهای رحمت و مغفرت الهی به سوی بندگان گنهکار خویش باز شود و فرصتی بیشتر از هر زمان دیگر فراهم است.

امام جمعه موقت رودان افزود: در آخرین جمعه ماه شعبان و در آستانه رمضان، پیامبر خدا(ص) خطاب به مردم خطبه مهمی خواندند که فرازی از آن اشاره شده است؛ ای مردم درهای بهشت در این ماه باز است از خدا درخواست کنید که آن را بر روی شما نبندد و درهای جهنم بر روی شما بسته است از خدا بخواهید که آن را بر روی شما بگشاید.

شمس با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ با مبانی فرهنگی و اسلامی ما مغایرت آشکار دارد ادامه داد:بر کسی پوشیده نیست یونسکو که مرجع پی گیری و ناظر بر اجرای این سند است تحت سیطره نظام سلطه قرار دارد تا از این طریق بتواند مردم جهان را به شهروندانی تابع تبدیل کند.

وی افزود: اما این سئوال همچنان باقی است که پذیرش و اجرای بی سر و صدای سند موسوم به ۲۰۳۰ در کشور اسلامی ما با چه اهدافی صورت گرفته است.

خطیب موقت جمعه رودان با اشاره به خروج آمریکا از برجام و پیمان های بین المللی اظهار کرد: تجربه برجام برما روشن کرد که آمریکا قابل تعامل نیست و نتیجه انعطاف در مقابل آمریکا و دشمن خسارت محض است.

فضای مجازی نباید در کشور رها شود

امام جمعه موقت رودان با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری پیرامون فضای مجازی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در جمع فرماندهان ناجا فرمودند؛ در کشور خرید و فروش سلاح ممنوع است اما این کار در فضای مجازی انجام می شود و کنترل فضای مجازی وظیفه نیروی انتظامی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه رودان ادامه داد:در آخرین سوء استفاده دشمنان از رها بودن شبکه های اجتماعی در داخل کشور، ترور طلبه همدانی پس از انتشار یک خبر جعلی در یک صفحه که توسط منافقین با عکس طلبه ای در شمال ساخته شده است.

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) در خصوص اعتماد به آمریکا خطرنشان کرد: از دیدگاه امام(ره) جهالت است که تصور کنیم آمریکا به صلاح ما یک قدم بردارد و هر که این تصور را بکند جاهل است.

سند ۲۰۳۰ در تضاد با فرهنگ ناب اسلامی است و ملت ایران زیر بار آن نخواهد رفت

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری، امام جمعه شهرستان سیریک گفت: جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمى از آن به آموزش وپرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشى باید جورى تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگى و مفهوم حیات بر اساس مبانى غربى به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

امام جمعه شهرستان سیریک افزود: متأسفانه علیرغم نهی رهبر معظم انقلاب، اجرایی شدن این سند در برخی نهادهای دولتی بدون طی مراحل قانونی دنبال می شود که دلسوزان نظام باید به هوش باشند و مسئولین بدانند که ملت ایران زیر بار این سند ذلت بار نخواهد رفت.

وی  تصریح کرد:بدون تردید جوانان عزیز ایران سرافراز، شکست آمریکا و به زانو درآمدن صهیونیزم و عزت و عظمت نهایى ملت ایران را مشاهده خواهند کرد.

حیدری خاطر نشان کرد: همه مردم باید در مقابل آرایش جنگی دشمن، بیدار باشند و از هرگونه اختلاف و درگیری اجتناب کنند و وحدت داشته باشند؛ دشمن امروز دنبال این است که با جنگ روانی، جنگ اقتصادی و فرهنگی، اراده ملت ایران را تضعیف کند، ولی به فضل الهى توطئه ها و تدابیر دشمن با وجود همه تبلیغات وسیع براى مشغول کردن ذهن ها و مخلوط کردن صحنه، به ضرر خود او تمام مى شود و بدون تردید جوانان عزیز ایران سرافراز، شکست آمریکا و به زانو درآمدن صهیونیزم و عزت و عظمت نهایى ملت ایران را مشاهده خواهند کرد.

سند ٢٠٣٠ محصول آمریکایی است

حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری، امام جمعه شهرستان بندر خمیر گفت: شما نمازگزاران و مومنین و خودم را به تقوا الهی و نظم در امور توصیه و سفارش می کنم.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر عنوان کرد: در قرآن کریم آمده است هر کسی که کتابش را به دست راستش دادیم حساب آرامی دارد و آن دسته که کتابشان در دست چپ است حسابشان سنگین است.

صفایی حائری در ادامه به مناسبت های هفته پیش رو اشاره داشت و افزود: ١٨ اردیبهشت روز بیماری های خاص و صعب العلاج است، این افراد واقعا گرفتار هستند و به هر دلیلی دچار این بیماری شدند نیاز به حمایت دارند؛ این افراد دو غصه دارند یکی بیماری که دارند و دیگری هزینه و درمان بیماری که بر دوش دارند.

امام جمعه شهرستان ضمن گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی و هفته بزرگداشت معلم به دیدار مقام معظم رهبری با معلمان اشاره داشت و خاطر نشان کرد: ‏سند ٢٠٣٠ محصول آمریکایی است و رهبر انقلاب می فرماید: می خواهند با اجرای سند ٢٠٣٠ برای آمریکا و انگلیس، سرباز و رعیت درست کنند.

بارزترین سلاح نرم دشمن، فضای مجازی است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به شروع ماه رمضان، ماه بندگی و معنویت گفت: شایسته است عموم جامعه اسلامی با برنامه ریزی و اختصاص ساعاتی از شبانه روز هر چه بهتر و بیشتر از این ماه استفاده کنند.

میرزایی با اشاره به دیدار معلمان کشور با مقام معظم رهبری و اشاره معظم له به آرایش جنگی دشمن در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فضای مجازی و تاکید بر آرایش جنگی مردم و مسئولان در مقابل دشمن، تاکید کرد: آرایش جنگی گرفتن ملزومات و شرایط خاص دارد، نخستین گام، شناخت نحوه عمل و هدف دشمن در این جنگ همه جانبه است و بدون اطلاعات روشن و درست از میدان جنگ، مقابله پر هزینه و کم بازده خواهد بود.

وی، در تشریح اهداف دشمن، اظهار‌کرد: هدف نهایی دشمن به ستوه در آوردن مردم ایران با فشار های اقتصادی است و در کنار آن بمباران تبلیغاتی و رسانه ای فعال است که امروز تحریم های اقتصادی ابزار سخت و عملیات رسانه ای ابزار نرم دشمن هستند.

خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به اینکه بارزترین سلاح نرم دشمن، فضای مجازی است، تصریح کرد: کسانی که به جنگ افزار بودن شبکه های اجتماعی تردید دارند یا خود را به خواب زده اند و اهداف دیگری در سر دارند و یا کم اطلاع هستند بدانند که حدود پنجاه میلیون ایرانی از گوشی هوشمند استفاده می کنند در حالی که بسیاری نمی دانند درست در وسط میدان جنگ واقعی هستند.

وی تذکر داد: اگر با قواعد میدان جنگ فضای مجازی آشنا نباشیم تبدیل به سرباز دشمن می شویم لذا سزاوار است تمام امکانات کشور برای آشنا کردن مردم و مسئولان با این میدان بسیج شوند.

امام جمعه پارسیان سیل اخیر را نشان از آن دانست که جامعه آماده و مستعد به میدان آمدن است، البته آن جایی که رسالت خود را تشخیص دهد به سرعت و با همه وجود پای کار می آید.

آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند

رئیس شورای فرهنگی شهرستان، از ابراز نگرانی مجدد مقام معظم رهبری در رابطه با سند خفت بار ۲۰۳۰ که مغایرت آشکار با مبانی فرهنگی و اسلامی دارد اشاره کرد و گفت: تفکری وجود دارد که تصور می کند مقاومت در برابر رویکردهای جهانی هر چند ظالمانه باشد موجب پدید آمدن مشکلات می گردد و مدعی هستند چاره ای جز همراهی با ساخت فعلی نظام بین المللی نداریم و لو سلطه آمیز باشد و تا این تفکر قدرت سیاسی را در اختیار داشته باشد همواره باید منتظر پیش آمدهایی نظیر ۲۰۳۰ را داشت.

میرزایی، به مناسبت ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز خروج آمریکا از برجام و درس های پنج گانه آن، اظهار کرد: آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند و نتیجه انعطاف در مقابل دشمن زیاده خواهی آنها و تضعیف توانمندی های درون است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با عنایت به برگزاری جشن گلریزان در هفته اول ماه مبارک رمضان گفت: تاثیرات مخرب زندان نه تنها بر زندانی و خانواده او می باشد بلکه به کل جامعه تسری پیدا می کند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=501357
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,446 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل