سند دار شدن اراضی کشاورزی تسریع شود

حیدری با تاکید بر تسریع در سند دار شدن اراضی کشاورزی گفت: بر از ظرفیت سازمان ثبت اسناد و املاک  برای رفع مشکلات بخش تولید بهره گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تبریک سالروز امامت خجسته حضرت ولیعصر “عج” به عموم مسلمانان جهان، اظهار کرد: اجرای قانون رفع موانع تولید از سوی دستگاه های اجرایی برای رونق تولید مهمترین مطالبه است که سازمان ثبت اسناد می تواند در تحقق این مهم نقش بسزایی داشته باشد.

وی افزود: از ظرفیت سازمان ثبت و اسناد کشور در راستای گره گشایی از بخش تولید در هرمزگان و رفع اختلافات بین صاحبان واحدهای تولیدی و بانک ها بهره گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پس از بررسی دقیق کارشناسی و دریافت نظرات دستگاه های اجرایی، صاحبان واحدی تولیدی و بانک ها برای اجرا ابلاغ می شود تا با خروجی مناسبی همراه باشد.

حیدری تصریح کرد: همراهی مجموعه دستگاه قضایی و واحدهای تابعه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک و دستگاه های نظارتی با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای تحقق اهداف و مصوبات کارگروه برای رونق بخش های مختلف تولیدی قابل تقدیر است.

وی گفت: کشاورزان با توجه به محدودیت های که دارند ضروری است در پذیرش سند زمین آنها به عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات بانکی همراهی و همکاری لازم صورت پذیرد و سازمان ثبت اسناد و املاک در تحقق این مهم با تسریع در سند دار کردن اراضی می تواند نقش بسزایی ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: از واحدهای فعال تولیدی به صورت همه جانبه حمایت خواهد شد و با هماهنگی های که با شبکه بانکی صورت پذیرفته تاکید گردیده در صورت بروز مشکل رفع آن از طریق کارگروه رفع موانع دنبال گردد.

حیدری افزود: مطالبه فعالان اقتصادی و تولیدی در خصوص شفاف شدن قراردادهای بانکی عملیاتی شود.

انتهای پیام/