سنت حسنه وقف درجامعه همگانی شود/وقف وسیله فقرزدایی است
+ پ -
سنت حسنه وقف درجامعه همگانی شود/وقف وسیله فقرزدایی است

مسئول اوقاف وامور خیریه پارسیان با اشاره به اهمیت وقف در زندگی گفت:سنت حسنه وقف درجامعه همگانی شود زیرا که وقف وسیله فقرزدایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛عبدالرسول نکوزاد مسئول اوقاف وامور خیریه پارسیان با گرامیداشت هفته وقف،وقف را ماندگارترین معامله درطول حیات انسانی دانست واظهار کرد:بدون تردید سنت حسنه وقف در اسلام ازجایگاه بلند ورفیعی برخوردار است ویکی از گرانبهاترین وارزشمندترین سنت های اسلامی و نمونه اعلای باقیات وصالحات است وماندگارترین معامله درطول حیات انسانی است.

مسئول اوقاف وامور خیریه پارسیان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب گفت: باید از طریق تشویق مردم به وقف و همچنین ادای صحیح حق واقف در مورد موقوفه اش، سنت وقف را بیش از پیش در جامعه ترویج کرد.

وی تصریح کرد: حفظ و نگهداری از موقوفات به عنوان یک اصل مهم باید مورد توجه همه آحاد جامعه قرار گیرد و فرهنگ وقف به عنوان یک اصل مهم تبیین شود.

نکوزاد ادامه داد: وقف از جمله اعمال نیک و مورد تأکید اسلام است و مؤمنان به این کار نیک و اثرگذار دعوت شده اند و تأکید دینی بر آن نیز نشان دهنده اهمیت آن است.

مسئول اوقاف وامور خیریه پارسیان با اشاره به اینکه مردم باید با ثمرات وقف آشنا شوند افزود:وقف خیرات وبرکات زیادی دارد به نحوی که حتی پس از مرگ واقف نیز از این خیرات وبرکات بهره مند می شود.

وی در پایان اقدامات اداره اوقاف شهرستان در سال جاری را برشمرد وخاطرنشان کرد:درخشش متسابقین قرآنی در سطح استان (سه رتبه اول و دو رتبه دوم) در رشته های حفظ کل و ۱۰ جزء و قرائت و ترتیل و همچنین درخشش خانم محمدی در رشته حفظ و کسب رتبه عالی کشوری،سند دار کردن و نقشه برداری از کلیه موقوفات و تبدیل سندهای دفترچه ای به تک برگی،از ابتدای سال تاکنون ۸ وقف جدید در زمینه های قرآنی و مساجد و حسینیه ها و همچنین وقف همگانی توسط ۴۷ نفر جهت آشپزخانه حسینیه و پخت غذای زایرین اربعین حسینی از جمله این اقدامات است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff