سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه به سرانجام برسانیم
+ پ -
سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه به سرانجام برسانیم
گفتگو/عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر:

سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه به سرانجام برسانیم

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر با بیان اینکه سخت گیری در ازدواج و ایجاد موانع باعث بیماریهای روانی می شود، گفت:سنت ازدواج آسان را با فرهنگ سازی در جامعه نهادینه و به سرانجام برسانیم.

حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندرپل در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه  زن ازنظر دیدگاه اسلام کامل کننده یک جامعه  مترقی دینی است ، گفت:نقش زنان در دین مبین اسلام نقش بسیار بی بدیلی است  تا آنجا که اسلام زن را سرچشمه آرامش، انس، رحمت و الفت بر روی کره خاکی میداند.

وی با بیان اینکه مهر وعطوفت اسلام نسبت به هسته ی اصلی خانواده یعنی زن غیر قابل وصف است،اظهار کرد:درتاریخ هیچ امت و دینی به اندازه آیین مقدس اسلام نسبت به زنان توجه و رحمت نشان داده نشده و اسلام نسبت به زن مهر می ورزد  و شدیدا به او توجه می کند.

بازماندگان افزود:خانواده و ازدواج آسان جزء شالوده اولیه زندگی است و در امر ازدواج آسان میتوان از حضرت فاطمه زهرا و امیرالمومنین علی مرتضی الگو برداری کرد.

وی تصریح کرد:ازدواجی که از نظر برکات در تمام دنیا و دوران هستی نمونه و نظیر ندارد و حاصل آن شجره طیبه از آن زمان تاکنون هزاران فقیه، دانشمند، حکیم،  عارف و انسان های مؤمن است .

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرخمیر تاکید کرد:سخت گیری در ازدواج و ایجاد موانع با تکیه بر عادات و رسومات غلط ، پیگیری شرایط سخت  وطلب جمال و ثروت از جانب خانواده ها برای فرزندان خود باعث فشارهای عصبی و بیماریهای روانی در دختران و پسران است .

وی یادآور شد: این همه فتنه و فساد عواقبش در دنیا و آخرت گریبانگیر آن پدران و مادران و اقوام و خانواده ها و جامعه و اولیای امور است که در مسئله ازدواج سخت گیری میکنند.

بارماندگان با بیان اینکه ایمان،اخلاق، امانت و درستی مایه هم کفوی است، اظهار کرد:سنت ازدواج آسان بر گرفته از سنت معصوم است لذا با فرهنگ سازی عمومی در جامعه نهادینه کرده و به سرانجام برسانیم.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff