سلامت زمین مساوی است با سلامت انسان ها/رابطه نخبگان علمی با عالمان دینی بیشتر شود
+ پ -
سلامت زمین مساوی است با سلامت انسان ها/رابطه نخبگان علمی با عالمان دینی بیشتر شود

امام جمعه شهرستان قشم گفت :مشکلاتی که برای محیط زیست موجود است حاصل عدم رعایت مقررات زیست محیطی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، حجت الاسلام رضا جوکار در دومین روز از نخستین همایش علمی شهر پاک، انرژی های نو و مدیریت توسعه پایدار شهری، گفت :در آیات و روایات الهی اشارات مختلفی به آبادانی زمین و حفظ محیط زیست شده و این مهم، اهمیت پاکیزه نگهداشتن زمین و حفظ خاک را دوچندان کرده است.
وی افزود : زمین پاک یک مساله فرهنگی و اقتصادی است و باید باورهای دینی مردم تقویت شود تا در کنار قانون بتوان زمینه را برای اعمال قانون الهی از طریق خود مردم فراهم کرد.

امام چمعه شهرستان قشم ادامه داد: متاسفانه رابطه بین عالمان دینی و دانشمندان حوزه محیط زیست آنچنان که باید و شاید تقویت نشده است و تقویت این ارتباط می تواند به هم افزایی توانمندی های این حوزه منجر شود.

جوکار بیان کرد : در منظر اسلام، فضای بسیار وسیعی برای محیط زیست و راهکارهای نگهداری از این منابع خدادادی گسترده شده است و باید بیش از پیش از داشته های دینی خود برای ارتقاء شاخص های آن استفاده کنیم.

مجید وفادار، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: کاهش تولید زباله با تاکید بر مشارکت مردم، ایجاد تصفیه خانه فاضلاب و کاهش آلودگی فسیلی از راهکارهای رسیدن به توسعه پایدار است.
وفادار بیان کرد: باید آگاه سازی مردم در زمینه کاهش مصرف آلاینده ها و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر افزایش یابد تا با همدلی و همراهی مردم بتوان به زمین و هوایی پاک دست یافت.

در ادامه نیر فرماندار شهرستان قشم گفت : استفاده از انرژی های نوین می تواند زمینه ای برای پاکیزه نگه داشتن محیط، مصرف بهینه سوخت و صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

وی اظهار داشت :زمینه های بوجود آمدن شهر پاک در جزیره قشم فراهم است و با همکاری و برنامه ریزی ها مدیران این شهرستان به شهر پاک تبدیل می شود .

گفتنی است ” در پایان این همایش از شرکت های سولار پارس انرژی نوین، نانو عایق آکسون، پیشتازان تجارت تراشه، امید سامد، پاراکس موتور وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، آرمان سبک سازان، پترو سازه آژند، نیرو پارس یزد و گروه تمام صنعت، با اهدا لوح و نشان همایش، تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff