سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است/ مسئولان از ظرفیت دهه فجر در تبیین اهداف انقلاب کمک بگیرند
+ پ -
سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است/ مسئولان از ظرفیت دهه فجر در تبیین اهداف انقلاب کمک بگیرند

امام جمعه بندرعباس خانواده را رکن اصلی شکل گیری جامعه دانست و عنوان کرد: نمی‌توان بدون سلامت خانواده به سلامت جامعه فکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرعباس، آیت الله نعیم‌آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های این هفته مرکز استان اظهار داشت: انقلاب اسلامی زمینه توسعه و پیشرفت همه ابعاد جامعه را فراهم کرده است و امروز کمتر جایی از کشور با کمبودها و محرومیت‌ها مواجه است.

وی اضافه کرد: البته هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله‌هایی وجود دارد اما اگر نگاهی به تاریخ قبل از انقلاب بیاندازیم مشاهده می‌کنیم که مرکز پایتخت کشور نیز از محرومیت‌ها رنج می‌برد اما امروز دورترین نقاط کشور از زیرساخت‌های خوب رفاهی برخوردار است.

امام جمعه بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد: احترام متقابل بین زن و شوهر به استحکام بنیان خانواده کمک می‌کند لذا همه باید تلاش کنند تا فرهنگ اسلامی در نوع برخورد زن و شوهر در جامعه نهادینه و به یک فرهنگ تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین اظهار کرد: الگوهای رفتاری خوبی در فرهنگ اسلامی وجود دارد که یکی از مهمترین‌ آنها زندگی امام علی علیه السلام و همسر گرانقدرشان فاطمه زهرا سلام الله علیها هست که می‌تواند بهترین الگوی رفتاری زنان و مردان در زندگی بشر امروز باشد.

آیت الله نعیم آبادی جامعه سالم را در گرو خانواده سالم دانست و تأکید کرد: نمی‌تواند در جامعه‌ای که خانواده‌ها از هم فاصله داشته باشند و ناسالمی بر آن حاکم باشد امید جامعه‌ای سالم را داشت و این دو لازم ملزوم همدیگر هستند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین ارزش‌های انقلابی مردم عنوان کرد و گفت: دهه فجر با توجه به شور و نشاط اجتماعی که در استان حاکم می‌شود بهترین فرصت است تا ظرفیت‌های بوجود آمده در قریب به چهار دهه را به نسل جوان و آینده ساز کشور تبیین کنیم لذا متولیان دستگاه‌های فرهنگی این فرصت را از دست ندهند.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff