تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 89882
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

سلامت اصلی ترین معیار پیشرفت و توسعه یافتگی یک منطقه است

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: امروزه معیارهای توسعه یک کشور به حجم توسعه ترانزیت و حجم صادرات و واردات و تعداد نفت کش ها نیست بلکه سلامت اصلی ترین معیار برای توسعه یافتگی یک منطقه به شمار می رود.   به گزارش پایگاه خبری هرمز، محمدرضاسعیدآبادی شامگاه دوشنبه ۱۹اسفند در همایش ارتقا سلامت […]

سلامت اصلی ترین معیار پیشرفت و توسعه یافتگی یک منطقه است

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: امروزه معیارهای توسعه یک کشور به حجم توسعه ترانزیت و حجم صادرات و واردات و تعداد نفت کش ها نیست بلکه سلامت اصلی ترین معیار برای توسعه یافتگی یک منطقه به شمار می رود.

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز، محمدرضاسعیدآبادی شامگاه دوشنبه ۱۹اسفند در همایش ارتقا سلامت استان هرمزگان که به میزبانی جهاددانشگاهی هرمزگان در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد، اظهارکرد: اصلی ترین و مهم ترین مولفه ی پیشرفت و توسعه یافتگی یک مملکت سلامت اجتماعی است.

 

وی در ادامه بیان کرد: کمیسیون ملی یونسکو متولی اجرای برنامه های یونسکو در چهارچوب دو اولویت در ایران به فعالیت می پردازد، نخست اینکه جمهوری اسلامی چه نقشی و مشارکتی در صلح جهانی خواهد داشت و دومین اولویت زندگی بهتر مردم در توسعه زندگی و سبک بهتر زندگی کردن است.

 

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران افزود: رسیدن به این اهداف در پنج حوزه آموزش، فرهنگ، علوم اجتماعی و انسانی و استفاده از علوم طبیعی و محیط زیست و حوزه ارتباطات امکان پذیر است؛ اگر بخواهیم برای صلح جهانی قدم برداریم به عنوان کشوری با تمدن چند هزار ساله باید این حوزه ها را شناسایی کرده و براساس تأکید بر آن گام برداریم.

 

سعید آبادی بیان کرد: اصلی ترین و مهم ترین مولفه ی پیشرفت و توسعه یافتگی یک مملکت سلامت اجتماعی است و اگر بخواهیم اقدام به برنامه ریزی کنیم باید سلامت اجتماعی را مقدم بر همه چیز بگذاریم و بدون آموزش و یادگیری و بدون فرهنگ سازی امکان تقویت آن وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه نسخه واحد برای سلامت اجتماعی وجود ندارد، گفت: باید میراث فرهنگی، صنایع دستی، علوم طبیعی و گویش ها را شناسایی و با تمرکز بر قوی کردن آن ها بتوانیم حرکتی شکوفا کننده داشته باشیم.

 

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران خاطرنشان کرد: استان هرمزگان پیش از اینکه با صادرات و واردات شناخته شود باید سعی بر این شود که بافت و معماری، آیین ها و سنت های آن شناخته شود و این مواردبدون توجه به مشارکت مردم امکان پذیر نیست.

 

سعید آبادی تصریح کرد: بحث توسعه پایدار که فقط توسعه و رشد اقتصادی نیست که چقدر درآمد نفتی کسب کرده ایم بلکه در سه ضلع توسعه و رشد اقتصادی، فرهنگ، اجتماع و بحث محیط زیست است که با یک همکاری و تعامل منطقی پیشرفت می کند.

 

وی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: باید ابتدا مشکلات مردم که نیازمند عزم و اراده هستند را رصد کنیم و به عنوان نماینده کمسیون ملی یونسکو در ایران حاضر هستیم که به آموزش های سلامت اجتماعی، اهمیت موضوع میراث فرهنگی بپردازیم.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=89882
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل