تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 559825
تاریخ انتشار:پنج‌شنبه 16 بهمن 1399 - 18:44| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
عالم اهل سنت هرمزگان مطرح کرد؛

سکوت در برابر منکرات نشانه نداشتن تعهد به دین و جامعه است

شیخ بازماندگان گفت: سکوت در برابر گناه نشانه ضعف ایمان، ترس و نداشتن تعهد به دین و جامعه است.

سکوت در برابر منکرات نشانه نداشتن تعهد به دین و جامعه است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شیخ حسین بازماندگان عالم اهل سنت هرمزگان در گفتگو با هرمز   اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دستورات انبیای الهی بوده است و فرد باید ابتدا از خوبیها آغازکند و همه نکات مثبت و منفی را  مدنظر داشته باشد.

وی در ادامه افزود: باید افراد جامعه را تحریک کرد تا در برابر گناهان وکم کاری ها در جامعه سکوت نکنند و بنابر نص صریح قرآنجامعه ساکت یک جامعه مرده است و سکوت در برابر گناه نشانه ضعف ایمان، ترس و نداشتن تعهد به دین است.

امام جمعه شهرپل ادامه داد: ساکت از نظر خداوند ملعون است و عادی شدن مسائل باعث عادی شدن گناه میشود و قبح گناه از بینمیرود و آثار عدم توجه به امر به معروف و نهی از منکر بیتفاوتی نسبت به گناه، رضایت به انجام گناه، تکرار گناه، سکوت در برابر گناهباعث قساوت قلب میشود و برای اجرای امر به معروف باید از حوزه خانواده و بستگان آغاز کنیم.

شیخ بازماندگان تصریح کرد: امر به معروف یکی از دستورات دین مبین اسلام است که مخصوص خود دین اسلام نیست و بر مبنایفکری و فطری در همه شرایع آسمانی وجود دارد ولی در اسلام بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: ابتدا باید بدانیم فلسفه امر به معروف و نهی از منکر چیست و چرا باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

امام جمعه بندر پل بیان کرد: معروف یعنی خوبی و منکر یعنی بدی و زشتی، کلمه معروف از نظر عرف به معنای شناخته شده و منکریعنی ناشناخته است و معروف از نظر اصطلاحی از نظر شرع و عقل پذیرفته شده است، ولی منکر مورد انکار واقع شده و ناشناختهاست؛ بنابراین امر به معروف و نهی از منکر شامل واجب و حرام و مستحب و مکروه است.

شیخ بازماندگان اضافه کرد: منکر یک میکروب است که اگر مهار نشود و وارد بافت جامعه شود به جامعه آسیب میرساند مثل فسق درمعامله، نماز نخواندن، بدحجابی، کم کاری در جامعه وو معروف مثل آب است که برای ادامه حیات جامعه ضروری است.

وی یادآور شد: جامعه بدون معروف مثل بدن فاقد شبکه عصبی است و جامعه هم یک موجود زنده که اگر گلبول مقابله با میکروب یاسلولهای هشدار دهنده در جامعه وجود نداشته باشد، جامعه نابود میشود.

امام جمعه بندر پل در ادامه در حدیثی از پیامبر(ص)گفت: هرگاه مردم امر به معروف و نهی از منکر نکنند و از نیکان  پیروی نکنند،خداوند افراد بدشان را بر آنها مسلط می گرداند و خوبانشان هر چه دعا کنند، دعایشان مستجاب نمیشود.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=559825
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,376 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی