سفیر سابق ایران در بیروت با گذرنامه عادی و ممهور به مهر روادید حج وارد عربستان شده است
+ پ -
سفیر سابق ایران در بیروت با گذرنامه عادی و ممهور به مهر روادید حج وارد عربستان شده است

سخنگوی وزارت خارجه خبر برخی رسانه‌های عربی درباره سفیر سابق ایران در لبنان را عجولانه خواند و گفت: رکن‌آبادی با گذرنامه عادی و مهمور به مهر روادید حج وارد عربستان شده و اطلاعات دقیق پاسپورتش در اختیار مراجع رسمی سعودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه خبر برخی رسانه‌های عربی در خصوص سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان را عجولانه توصیف کرد.

مرضیه افخم خبر آن دسته رسانه‌ها مبنی بر اینکه غضنفر اصل رکن‌آبادی دیپلمات ایرانی با نام دیگری و از راه غیر رسمی وارد عربستان شده است، شتاب زده خواند و اضافه کرد: ایشان با گذرنامه عادی خود عازم سفر حج شده‌اند و اطلاعات دقیق پاسپورت مربوط به همه حجاج و از جمله ایشان در اختیار مراجع رسمی دولت سعودی می‌باشد و هیچگونه شائبه‌ای در خصوص اطلاعات و جزییات مربوطه و نحوه ورود ایشان به کشور عربستان وجود ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه توضیح داد: پاسپورت عادی آقای غضنفر اصل رکن‌آبادی همکار ما در وزارت امور خارجه ممهور به مهر روادید حج می‌باشد و طبق اطلاعات واصله در شرایط کنونی به دلیل لزوم ارائه مدارک هویتی همه مفقودین، سوابق ایشان نیز که در فهرست اسامی مفقودین واقعه منا می‌باشد، در اختیار مقامات سعودی قرار گرفته و خبرسازی‌های موجود در خصوص این موضوع نادرست و ناشی از اغراض و اهداف دیگر است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff