سفیر اسبق ایران در اسلوونی در حادثه منا جان‌ باخت/ محمد آقایی پور اصالتا لاهیجانی بود
+ پ -

محمد رحیم آقایی‌پور سفیر سابق کشورمان در اسلوونی در حادثه منا، که منجر به جان باختن تعداد زیادی از زائرین حرم الهی شد، در گذشت.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد رحیم آقایی پور، دیپلمات ایرانی و اولین سفیر ایران در اسلوونی که اصالتی لاهیجانی داشته و متولد روستای بیجاربسته سر دهستان لیالستان است؛ در فاجعه منا که منجر به درگذشت تعداد زیادی از زائرین خانه خدا شد، جان به جان ‌آفرین تسلیم کرد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان عنوان کرد: متاسفانه یکی از همکاران ما در وزارت خارجه در حین اجرای وظیفه جان خود را از دست داده است

آقایی‌پور اولین سفیر ایران در لوبلیانا بود که در دوره وزارت منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق به این سمت منصوب و در دوران وزارت علی‌‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق سفارت ایران در اسلوونی افتتاح شد.

محمدرحیم آقایی پور اهل روستای بیجاربسته سر دهستان لیالستان بود که پس از اتمام تحصیلات در مدرسه شهید مصطفی خمینی لاهیجان در رشته علوم تجربی در دانشگاه امام صادق(ع) ادامه تحصیل داد.

داماد این دیپلمات سابق کشورمان ، خبر فوت ایشان را تأیید کرد. پیکر مرحوم محمدرحیم آقایی پور امروز با اولین پرواز پیکر قربانیان حادثه منا به کشور باز می گردد و در تهران دفن خواهد شد.

محمد رحیم آقایی پور (۱) محمد رحیم آقایی پور (۲)

پایان پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff