سفر نمادین وزیرکشاورزی هم دردی از کشاورزان رودان دوا نکرد+ تصاویر
+ پ -
سفر نمادین وزیرکشاورزی هم دردی از کشاورزان رودان دوا نکرد+ تصاویر

وزیر کشاورزی در سفر نمادین به شهرستان رودان جهت افتتاح مجتمع بهار پردیس هیچ برنامه ای برای دیدار با کشاورزانی که ضرر و زیان های فرواوانی دیدند، نداشت .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی جهت حضور در سی و هفتمین سمینار حفظ نباتات کشور و بازدید از پروژه‌های شهرستانی شب گذشته  وارد بندرعباس شد.

خبر سفر وزیر جهادکشاورزی  به استان هرمزگان خرسندی کشاورزان رودانی را بهمراه داشت بلکه در این سفر با قرار گرفتن در وضعیت اسفناک کشاورزان راه چاره ای به حال این قشر جامعه اندیشیده شود اما غافل از اینکه وزیر جهاد کشاورزی فقط برای حضور نمادین در سمینار و ثبت آمار پروژه های افتتاحی در کارنامه کاری خود به این شهرستان سفر کرده است.

چشم هزاران کشاورز زحمت کش رودانی که چشم به راه تدبیر وزیر دولت  بود با حضور نمادین حجتی ناامید شد و در حالی شاهد بی توجهی دولت مردان به مقوله کشاورزی و کشاورزان می باشیم که رئیس جمهور در روزهای گذشته از نقش پررنگ کشاورزی در ارز آوری اقتصادی و کمک شایان این بخش به اقتصاد بحران زده کشور در سال گذشته اشاره داشته است.

در روزهای اخیردر گوشه و کنار کشور خبرهای متعددی از بحران وضعیت کشاورزان و باغداران در رسانه ها منعکس می شود که  کشاورزان در سایه بی توجهی مقامات در واکنش به قیمت ناعادلانه ای که از سوی دلالان به آنها تحمیل می شود دست به اعتراض زدند و محصولات برداشتی خود را با دپو در زیر خرورار ها خاک یا رها در خیابان نارضایتی خود را از ضعف عملکرد دولت تدبیر و امید اعلام کرده اند.

پس از گذشت  روزها  از اعتراضات و تجمعات کشاورزان رودانی نه تنها شاهد عکس العمل مسئولان استانی نبوده ایم  بلکه وزیر جهادکشاورزی پس از ورود به استان هرمزگان و شهرستان رودان نیز هیچ یادی از کشاورزان  مصیبت زده نکرد و حتی پای درد دل این قشر از جامعه نیز قرار نگرفت و با فراغ خاطر حضورش را با سخنرانی برای مسئولان و مقامات هرمزگان خاطره ساز کرد.

در این مراسم که کاروان بزرگی از مسئولین شهرستانی و استانی نه کشاورزان زحمت کش و محروم شهرستان، وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می کردند پس از پایان مراسم ،با تشریفات ویژه ای که از طرف کارفرمای مجتمع بهار پردیس برای جناب وزیر راه انداخته بودند کشاورزانی خود را به وزیر رساندند و خواستند مشکلات را به گوش وزیر برسانند و خواستار حضور وزیر در محل مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی شدند که وزیر در این جواب که من نباید در بین کشاورزان حاضر گردم بدون توجه به این کشاورزان مجتمع بهار پردیس را ترک کردند.

حجتی در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر اینکه دولت جهت حمایت از ۹۵ درصد ازکشاورزانی که به صورت سنتی فعالیت می کنند و در حال حاضر ضررو زیان های فراوانی دیدند چه برنامه ای دارد اظهار داشت: دولت نمی تواند که محصولات صیفی این کشاورزان را تضمینی بخرد،مگر اینکه خود کشاورزان برنامه ریزی داشته باشند و این محصولات را به صورت انبوه کاشت نکنند تا شاهد این چنین مشکلاتی در حوزه کشاورزی نباشیم و کشاورزان بایستی به طرف کاشت محصولات گلخانه ای روی بیاورند.

اما آقای وزیر شما که فقط موضوع سرمایه گذاری در کاشت محصولات گلخانه ای را مطرح می کنید، آیا از این موضوع که کشاورزان مبلغ بسیار زیادی به بانک ها بدهی دارند و علاوه بر این که در بازپرداخت تسهیلات در یافتی از بانک ها مانده اند دغدغه فروش محصولات خود را که تمام سرمایه و هست و نیست خود رادر آنجا صرف کرده اند و هیچکس هم به یاری آنها نمی آید خبر دارید؟و نمی توانند تسهیلاتی برای راه اندازی گلخانه دریافت و حتی توان باز پرداخت آن هم ندارند چاره ای اندیشیده اید.

dsc_0198 dsc_0176 dsc_0178 dsc_0373 dsc_0369 dsc_0315 dsc_0281 dsc_0239 dsc_0205 dsc_0386 dsc_0413 dsc_0420 dsc_0424 dsc_0438 dsc_0451 dsc_0677  dsc_0666 dsc_0663 dsc_0660

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff