سفر معاون وزیر خارجه تایلند به تهران لغو و صادرات برنج این کشور به تهران متوقف شد
+ پ -
سفر معاون وزیر خارجه تایلند به تهران لغو و صادرات برنج این کشور به تهران متوقف شد

دبیر دائم وزارت بازرگانی تایلند خبر داد بعد از اختلافات میان ایران و برخی کشورهای عربی شامل عربستان، احتمالاً سفر معاون نخست‌وزیر تایلند به ایران لغو و در پی آن صادرات برنج تایلندی به ایران به تعویق بیفتد.

به گزارش شبکه طلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «دان پرامودوینای» وزیر خارجه تایلند درباره تنش‌های اخیر میان ایران و عربستان گفت «تایلند همه تنش‌های موجود در خاورمیانه را از نزدیک بررسی می‌کند.» وی پس از نشست هفتگی کابینه دولت گفت «کابینه توافق کرد که پیش از اتخاذ تصمیم، باید صبر کنیم و ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. امیدواریم شرایط بهتر شود.»

به نوشته نشنال‌مدیا، وزیر خارجه تایلند ادامه داد، سفارت‌خانه‌های تایلند در ایران و عربستان، دولت تایلند را در جریان آخرین اتفاقات قرار می‌دهند و این اطلاعات به بررسی شرایط کمک خواهد کرد.

همچنین «چوتیمما بونیاپرا پاسارا» دبیر دائمی وزارت بازرگانی تایلند گفت که این وزارت خانه در تاریخ بیستم ژانویه نشستی برگزار می‌کند تا تاثیر بحران اخیر را بر تجارت تایلند، بررسی کنند. در این سطح، انتقال کالا به کشورهای خاورمیانه نباید تحت تاثیر بحران باشد.»

وی افزود که احتمالا سفر «سومکید جاتوسریپیتاک» معاون نخست وزیر تایلند نیز به تهران به تعویق بیافتد که در این صورت، دولت تایلند احتمالا برنامه فروش برنج به ایران را نیز به حالت تعلیق درمی‌آورد.»

این سخنان بعد از آن بیان شد که روابط کشورهایی چون عربستان سعودی و بحرین، همچنین امارات و کویت با ایران دچار مشکلاتی شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff