سفر به قشم متناسب با ظرفیت جزیره انجام شود/ عقب‌نشینی اروپا یعنی پیروزی ایران در جنگ اراده‌ها

حجت الاسلام تارم گفت: بستن راه‌های ورود به جزیره قشم همانند ولنگاری در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی راهکاری منطقی نیست و باید سفر به این جزیره متناسب با ظرفیت آن انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت‌الاسلام میثم تارم  امام جمعه جزیره قشم در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته جزیره اظهار کرد: سامانه‌ای ویژه کسانی که قصد سفر به قشم را دارند طرح‌ریزی شده و کسانی که قصد سفر به جزیره قشم را دارند باید در آن ثبت نام کنند و این منطقی‌ترین راه در شرایط کرونایی موجود برای کمک به اقتصاد زیان دیده مردم قشم است.

امام جمعه قشم با بیان اینکه بستن راه‌های ورود به جزیره قشم همانند ولنگاری و نادیده گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی راهکاری منطقی نیست افزود: باید بجای ممنوعیت ورود مسافر به جزیره قشم، سفرها را مدیریت و کنترل کرد تا مسافران و گردشگران به اندازه ظرفیت و قدرت پاسخگویی جزیره وارد شوند.

وی اضافه کرد: سایر زمینه‌ها همچون عروسی‌ها و مجالس عزا نیز باید توسط مسوولان مربوطه مدیریت شود تا مقابله‌ای کارآمد با ویروس منحوس کرونا را شاهد باشیم.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: واکسیناسیون گسترده کرونا در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد و در اندک زمان باقی مانده نیز باید با دقت و حساسیت، شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه رعایت شود.

حجت‌الاسلام تارم با تقدیر از عملکرد شرکت‌ها، صنایع، هتلداران، کسبه و اصناف این جزیره در تعطیلی‌های خودجوش ابتدای شیوع کرونا و نگهداشت نیروی کار علیرغم مشکلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: از شما می‌خواهیم همچنان نیروی کار خود را حفظ کنید و مسوولان مربوطه نیز باید کمک کار تحقق این مهم باشند.

وی گفت: ادارات خدمت‌رسان همچون برق بویژه در این شرایط کرونایی باید مراعات حال اصناف خدمات‌رسان مثل هتلداران را داشته باشند که البته از عملکرد اداره برق رضایت کامل وجود دارد و سایر بخش‌ها هم باید این رعایت را داشته باشند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: قطع آب یک هتل در حقیقت بستن آب از روی شخصی است که در جزیره قشم مهمان است و این مسئله زیبنده نیست.

حراست از ارزش‌های اسلامی مهمترین هدف شهداست

حجت‌الاسلام تارم سالروز تشکیل بنیاد شهید و روز شهدا را گرامیداشت و افزود: آنچه از اقتدار، افتخار و سربلندی در دنیا داریم و سبب شده امروزه به عنوان یک کشور هسته‌ای، مستقل، مقتدر و دارای پیشرفت‌های علمی گسترده مطرح باشیم همگی ثمره خون شهداست.

وی ادامه داد: همواره باید خود را مدیون خون شهدا و خانواده‌های آنان دانسته، در راستای اهداف آنان که غالبا در وصیت نامه شهدا نیز منعکس شده گام برداریم که مهمترین آن‌ها همان تبعیت از ولی فقیه، در صحنه بودن و حراست از ارزش‌های اسلامی است.

عقب‌نشینی اروپا بیانگر پیروزی ایران در جنگ اراده‌ها است

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: عقت‌نشینی اروپای فریب‌کار از قطعنامه ضد ایرانی خود هر چند ممکن است تاکتیکی باشد اما این عقب‌گرد ثمره گفتمان مقاومت، ایستادگی و کوتاه نیامدن ایران اسلامی از اهداف خود، قانون مجلس شورای اسلامی و یک صدایی است که از کشور به جهان غرب مخابره شد.

دکتر تارم ادامه داد: این عقب‌نشینی دشمن نشان داد امروزه جنگ، جنگ اراده‌ها است و هر اراده‌ای که مقاوم و هوشمندانه‌تر باشد پیروز میدان خواهد بود.

وی گفت: در عین حال نباید ساده انگاری کنیم که اروپا به طور کامل از مواضع خود عقب نشینی کرده زیرا آنان همواره به نحوی دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا هستند و به اقتضای زمان نقش ایفا می‌کنند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به سخنان رهبری در عید سعید مبعث تصریح کرد: باید بپذیریم راه حل مشکلات در درون کشور است و مسوولان بایستی با مدیریت انقلابی و کارآمد بی‌نظمی و مشکلات موجود را سامان دهند.

«سپاه» در تمامی مرزها پاسدار نظام اسلامی است

حجت‌الاسلام تارم با بیان اینکه روزهای پایانی ماه رجب و آغازین روزهای ماه شعبان را باید قدر دانست، عنوان کرد: ماه شعبان ماه ولایت است که در ابتدای آن میلاد فرخنده سرورو و سالار شهیدان(ع)، امام سجاد(ع) و علمدار کربلا واقع شده است.

وی روز پاسدار و جانباز را گرامیداشت و اظهار کرد: پاسداران نظام جمهوری اسلامی ایران بویژه سبزپوشان سپاه پاسداران هم از نظر نظامی و هم علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مایه حفظ نظام هستند.

امام جمعه شهرستان قشم جانبازان را اسوه‌های عینی صبر و استقامت معرفی کرد و افزود: مسوولان باید با حرکت در راستای اهداف نظام اسلامی قدران بسیجیان، پاسداران و جانبازان باشند.

«تقوا» ملاک الهی برتری انسان‌ها از یکدیگر است

در خطبه نخست با تاکید بر لزوم حفظ اخوت و برادری در جامعه اسلامی، افزود: مردان و زنان جامعه ایمانی باید از تمسخر و تهمت زدن به یکدیگر پرهیز کنند.

تقوا را ملاک برتری و کرامت انسان‌ها در پیشگاه خداوند دانسته، ادامه داد: جامعه واحد ایمانی باید علاوه بر پرهیز از تمسخر و سایر رذایل اخلاقی، نسبت به اصلاح ذات البین اهتمام کنند.

به گزارش فارس، امام جمعه قشم پس از اقامه نماز عبادی-سیاسی جمعه با همراهی جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، مسوولان و‌ دیگر نمازگزاران آدینه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در گلزار شهدای این شهرستان حضور یافتند و ضمن عطرافشانی مرقد مطهر شهدا با آرمان امام(ره) و شهدا تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام/