سطحی نگری به مقوله حجاب موجب ورود مد های غربی می شود/ شل حجابی، بر روی روابط اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود
+ پ -
سطحی نگری به مقوله حجاب موجب ورود مد های غربی می شود/ شل حجابی، بر روی روابط اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود

کارشناس فرهنگی هرمزگان گفت: خلأ بسیار زیادی در حوزه عفاف و حجاب وجود دارد که علت آن سطحی نگری به موضوع حجاب و عفاف است، پس همه مسؤولان موظف هستند به صورت عمقی به موضوع حجاب و عفاف نگاه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از سوره یاس ، آمنه غلامزاده ، کارشناس مسائل  فرهنگی با اشاره به ناهنجاری های اخلاقی در استان ، خاطرنشان کرد : سطحی نگری به مقوله حجاب مشکلی مهم در جامعه اسلامی است که متأسفانه ورود مد های غربی هر روز بر این مشکل می افزاید و متولیان دینی و فرهنگی کشور باید به سوی ارائه الگویی مناسب باشند.

وی با بیان اینکه متأسفانه علیرغم شعارهای مطرح شده در این خصوص هنوز در عرصه عفاف و حجاب یک سیاست گذاری تعریف شده ای صورت نگرفته است، افزود: امروزه به‌ واسطه‌ی افزایش مناسبات اجتماعی و اقتصادی در جامعه و متاسفانه ، گسترش حضور زنان در عرصه‌ی جامعه ، مسئله‌ی  گسترش ناهنجاری ها در جامعه شده است و این موضوع به‌عنوان یکی از بارزترین دغدغه‌های متشرعین مطرح شده است.

وی گفت: با توجه به تصویب لایحه عفاف و حجاب در مصوبه سال ۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی ، کاملا شفاف و روشن بیان شده که مصوبه ای فرهنگی است که ابتدا باید کار فرهنگی انجام گیرد و پس از آن دستگاه‌های دولتی و مدیریتی از خودشان شروع کنند که در همین راستا بیش از ۲۰ دستگاه وظیفه دارند قوانین عفاف و حجاب را عملیاتی و اجرایی کنند تا به طور طبیعی به صورت یک الگو و آیینه در بین تمامی مردم عمل شود ولی خلأ بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که علت آن سطحی نگری به موضوع حجاب و عفاف است، پس همه مسؤولان موظف هستند به صورت عمقی به موضوع حجاب و عفاف نگاه کنند.

این کارشناس فرهنگی مهمترین اثر حجاب در جامعه را آرامش دانست و اظهارداشت : آرامش یکی از آثار مهم حجاب در جامعه و حتی خانواده است  یک بانویی که محجبه است آرامش روحی بیشتری نسبت به دیگران دارد و می داند نگاه دیگران دنبالش نیست و گناه اجتماعی نمی کند ، می داند دیگران را تحریک نمی کند خواهری که بدحجاب بیرون می آید شریک گناه دیگران می شود.

یک کارشناس فرهنگی استان ، گفت: خلأ بسیار زیادی در حوزه  عفاف و حجاب وجود دارد که علت آن سطحی نگری به موضوع حجاب و عفاف است، پس همه مسؤولان موظف هستند به صورت عمقی به موضوع حجاب و عفاف نگاه کنند.

غلامزاده یکی از اثرات دیگر حجاب را می توان اثر اجتماعی آن دانست و گفت : جامعه ای سالم می ماند که  فساد و ناهنجاری های اجتماعی  در آن جامعه کم باشد حجاب هم اثر فردی دارد که آرامش است و  هم اثر خانوادگی که استحکام خانواده است .

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff