سرنخ تمام اتفاقات منطقه در دست رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است/ شایعه از سلاح های مخرب دنیای امروز است
+ پ -
سرنخ تمام اتفاقات منطقه در دست رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است/ شایعه از سلاح های مخرب دنیای امروز است

امام جمعه کیش گفت: تنها راه از بین رفتن بحران ها در خاورمیانه از بین رفتن رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز سیاسی عبادی کیش با تسلیت ارتحال عالم فاضل و مرجع عالیقدر جهان اسلام آیت الله بهجت و با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز تاسیس رژیم غاصب اسرائیلی گفت: این روز، روز نکبت نامگذاری شده است و به فرمایش مقام معظم رهبری « تنها راه از بین رفتن بحران ها در خاورمیانه از بین رفتن رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است.

 

وی افزود: اسرائیل غده سرطانی در جامعه اسلامی است و برخی از حکام کشورهای اسلامی که روزی ادعای مبارزه با اسرائیل را داشتند امروز در خدمت اسرائیل قرار گرفته اند و علیه اسلام و مسلمانان فعالیت می کنند.

 

خطیب جمعه کیش ادامه داد: بی تردید سرنخ آنچه امروز در جغرافیای اسلامی شاهد آن هستیم در دست همین رژیم غاصب و جعلی است.

 

وی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد: حساس ترین برهه از زندگی انسان جوانی است، جوانان آینده سازان و امیدهای آینده این کشور هستند و چرخ های اقتصادی و اجتماعی جامعه با حضور آنان به چرخش در می آید.

 

حجت الاسلام علیدادی بیان کرد: در تاریخ جوانها از هر صحنه ای که حذف شدند آن کشور آسیب جدی دید و هرجا مردانه در عرصه های مختلف اجتماعی حضور یافتند کشور عزیز و سرافراز شد.

 

وی یادآوری کرد: در ۸ سال دفاع مقدس بار اصلی بر دوش جوان ها بود و دیدیم که چه هنگامه ای آفریدند. فرمانده هان لشکرها، تیپ ها و گردان ها همه جوانانی بودند با خلق و خوی الهی و بهشتی.

 

امام جمعه کیش در ادامه با بیان اینکه امروز با مطالعه تاریخ دفاع مقدس وقتی می بینیم چگونه جوانان ایران اسلامی در مقابل صدام که تحت حمایت تسلیحات و تجهیزات جهانی بود بدون تجهیزات ایستادگی و مقاومت کردند وحشت می کنیم.

 

وی ایمان و جوانی، رهبری ممتاز و عالی امام راحل(ره) را عامل بسیار مهمی در خنثی سازی توطئه های دشمن و پایان دفاع مقدس به نفع جممهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: قدر جوانی را بدانید.

 

خطیب جمعه کیش در بخش دگیری از سخنان خود به سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر و حماسه سرای بزرگ ایرانی اشاره کرد و گفت: فردوسی مردی حماسی است که درمقطعی از تاریخ برخی شاهان خودکامه برای اینکه جوانان سلحشور برای برانداختن حکومت آنان تشویق نشوند خواندن شاهنامه فردوسی را منع می کردند. می بینید که یک شعر لطیف چه کارهایی می تواند بکند.

 

وی همچنین به روز ملی جمعیت اشاره کرد و افزود: جمعیت مبحث بسیار مهمی است و امروز بخشی از قدرت هر کشور به جمعیت به خصوص جمعیت جوان و فرهیخته و تحصیل کرده آن بستگی دارد به همین دلیل باید مبحث جمعیت جدی گرفته شود.

 

امام جمعه کیش همچنین با ورق زدن تاریخ به لغو امتیاز تنباکو ومبارزات ستودنی مردم در این جریان اشاره و یادآور شد: مبارزات مردم در لغو امتیاز تنباکو در رکاب مرجعیت آیت الله میرزای شیرازی که موجب شکست انگلیس شد سیلی محکمی بود که انگیس در تاریخ تا آن زمان از ایران نخورده بود و این مبارزه شکست را برای انگلیس در پی داشت.

 

وی با بیان اینکه انگلیسی ها در تلاش بودند تا میان مردم و مرجعیت جدایی بیاندازند تا بتوانند از تهییج و تشویق جوانان برای مبارزه علیه جریانات ظلم و فساد جلوگیری کنند گفت: جریان لغو امتیاز تنباکو اولین قدم برای مبارزه با استعمار و بستری برای انقلاب مشروطه شد.

 

به گفته امام جمعه کیش جریان تنباکو و انقلاب مشروطه دو جریان مهم و تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی بودند و تجربیات گرانقدر این دو جریان موجب شد تا پس از پیروزی انقلاب جوانان با از خود گذشتگی از انقلاب محافظت کرده و اجازه نفوذ به دشمنان ندهند.

 

وی همچنین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش تحریب افکار عمومی را یکی از حربه های دشمن علیه کشور های اسلامی خواند و افزود: شایعه، تهمت و تخریب افکار عمومی از عواملی است که دشمن برای نفوذ به کشور از آن استفاده می کند و قرآن کریم برای مبارزه با شایعه و تهمت نسبت به دیگران دستور داده است که اگر کسی تهمتی زد و نتوانست آن را اثبات کند باید ۸۰ ضربه تازیانه بخورد و دیگر هیچگاه نباید شهادتش مورد قبول واقع شود.تا در جامعه اسلامی آبروی هیچ مسلمانی خدشه دار نشود.

 

وی افزود: شایعه سازی یکی از سلاح های مخرب دنیای امروز است. برخی برای انتقام، برخی برای تسویه حساب های شخصی و عده ای برای سلب اعتماد از پاکان و نیکان جامعه اقدام به شایعه سازی می کنند تا این افراد در جامعه تنها بمانند.

 

امام جمعه کیش تصریح کرد: شایعه مانند شب سیاه است که جامعه را فرا می گیرد و از پس آن فتنه ها سربرمی آورد و جامعه را غبار آلود می کند همانگونه که در فتنه ۸۸ یکی از ارکان شایعات بود و دیدید که نظام به سلامت از آن عبور کرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff