سرمایه مهم هر ملتی حافظه تاریخی آن ملت است/ امنیت امروز متکی به یک توافق روی کاغذ نیست تا منتظر بدعهدی طرف مقابل باشید/ هسته ای بهانه است اصل توانمندی های یک نظام نشانه است/فتنه یعنی غبار فراموشی بر روی توانایی و توانمندی ها
+ پ -
سرمایه مهم هر ملتی حافظه تاریخی آن ملت است/ امنیت امروز متکی به یک توافق روی کاغذ نیست تا منتظر بدعهدی طرف مقابل باشید/ هسته ای بهانه است اصل توانمندی های یک نظام نشانه است/فتنه یعنی غبار فراموشی بر روی توانایی و توانمندی ها

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه سرمایه مهم هر ملتی حافظه تاریخی آن ملت است، اظهار کرد: اگر امروز امنیت داریم برای این است که سرمایه ای مثل کربلای ۴ و ۵ را از خاطر نبرده اید و مدلی از مقاومت را داشتید و به گونه ای امنیت را برای شما ایجاد کرد که متکی به یک توافق روی کاغذ نیست تا منتظر بدعهدی طرف مقابل باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در گردهمایی انقلابیون جوان۲ در جمع دانشجویان دانشگاههای هرمزگان با بیان اینکه آزمایش و فتنه هایی در مسیر زندگی فردی و اجتماعی  ما قرار دارد و قرآن هم به صراحت بیان کرده است، گفت: ممکن است سالی یک بار یا دوبار در معرض آزمایشات سختی قرار بگیریم مهم این است که از آن امتحان  چه درسی را گرفتیم و یا تجدید نظر لازم را انجام دادیم یا نه؟ و ۹دی هم به همین دلیل اهمیت دارد که بدانیم چه امتحان، فتنه و ابتلایی بود و بعد از آن چه خواهد شد، چگونه ادامه خواهد پیدا کرد  و برای ما یادآوری باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه توجه به حافظه تاریخی یک ملت اهمیت بسیاری دارد، اظهار کرد: سرمایه مهم هر ملتی حافظه تاریخی آن ملت است و اینکه بداند نقاط قوت، نقاط ضعف،و نقاط موفقیت چه بوده بسیار مهم است یکی از تلاش هایی که ازسوی دشمن بسیار انجام می شود این است که حافظه تاریخی یک ملت را از آن بگیرند.

جلیلی یادآور شد: رهبری از دفاع مقدس بعنوان گنج جنگ یاد می کنند برای اینکه حافظه بزرگی است  و باید حفظ شود اگر با سرمایه ای موفقیت بزرگی رقم زدید این سرمایه را باید استفاده کنید اگر امروز امنیت داریم برای این است که سرمایه ای مثل کربلای ۴ و ۵ را از خاطر نبرده اید و  مدلی از مقاومت را داشتید و آن مدل به گونه ای امنیت برای شما ایجاد کرد که متکی به یک توافق روی کاغذ نیست تا منتظر بدعهدی طرف مقابل باشید یک امنیت پایداری را برای شما به ارمغان آورد که علی رغم گذشت ۲۷، ۲۸ سال از دوران دفاع مقدس کسی جرات نمی کند به شما و مرزهای شما تعرضی داشته باشد.

وی ادامه داد: مقاومت شما الگوی سایر کشورها قرار گرفته است به گونه ای که در هزاران کیلومتر آن طرفتر از شما همه دنیا جمع می شوند و یک هدف نامشروعی را دنبال می کنند و ۵سال هرآنچه در توان دارند بکار می برند تا حافظه تاریخی این ملت را از بین ببرند و  فتنه اینجاست فتنه این است که غبار فراموشی بر روی توانایی و توانمندی شما گذاشته شود و آن را بپوشانند و نگذارند یک ملت از نقاط قوت خود بخوبی استفاده کند.

هیچ چیزی مثل تردید برای دشمن راهگشا نیست

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ملتی که ایستادگی می کند و در عرصه های مختلف پیشرفت می کند فراتر از آن است که راحت بتوانند از مسیری که در حال حرکت است آن را باز دارند و فتنه اینجا شکل می گیرد که حق را با باطل در هم می آمیزند ودر نقطه قوت یک ملت که ایمان به آن مسیر و راهش هست تردید ایجاد می کنند چون هیچ چیزی مثل تردید برای دشمن راهگشا نیست.

جلیلی بیان کرد:  هرگاه دچار تردید شدید دشمن می تواند فضا را غبارآلود کند و حق و باطل را در هم می آمیزند و با عنوانی مثل سلامت انتخابات مشخص می شود اصل نظام نشانه را گرفته است و این بهانه است و  یکی از چیزهای مهمی که در امتحانات یک ملت مهم می باشد این است که بتواند از آن کارها و عرصه ها با موفقیت عبور کند.

وی با بیان اینکه هر فتنه ای یک ۹دی دارد و در تاریخ انقلاب زیاد داشتیم، گفت: هر فتنه یعنی روزی که غبارها کنار می رود، حقابق روشن می شود ، مردم به یک جمع بندی می رسند و تیر دشمنان به سنگ می خورد  همان گونه که ۱۳ آبان یک ۹دی و روزری است که با پشتیبانی فراگیر مردمی مشخص می شود اینجا یک سفارتخانه نیست بلکه لانه جاسوسی و فتنه است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: اهمیت ۹دی به این دلیل است که هزینه ها تبدیل به فایده می شوند و آن امتحان موجب ارتقا یک جامعه و تهدیدها به فرصت تبدیل می شود اما آنچه که امروز اهمیت دارد  این است که بدانیم امروز چه فتنه هایی ممکن است دوباره تکرار شود و با چه فتنه هایی مواجهه باشیم و حقایقی را دچار ابهام کند.

فتنه جدید هزینه ها را بزرگ نشان دادن و دستاوردها را تحقیر کردن است

جلیلی بیان کرد: در همین ایام می بینید یک حقیقت و یک ۹دی جدید برای مردم ما شکل می گیرد یک مسیری که در چند سال، عده ای در آن میدمند که خیلی از مشکلات و مسائل را با اعتماد به دشمن و اتکا به آن حل کنیم و دریک جامعه انقلابی آن را مرتب تبلیغ کردن، نوعی غبارآلود کردن است و هزینه ها را بزرگ نشان دادن و دستاوردها را تحقیر کردند.

وی با بیان اینکه دشمن بر نقاط قوت و موفقیت های  یک ملت تمرکز می کند، یادآور شد: دشمن ابتدا بر صنایع دفاعی و بعد هسته ای  ما تمرکز کرد چون موفقیت های ما در این زمینه ها بیشتر بود و برای رسیدن به اهداف خود اقداماتی از جمله تحریم ها، ترور، تخریب، ارسال ویروس و… فرو گذاری نکرد اما باز می بینید ملت با دست پر در میدان می آید و در همه کارها موفق است.

هسته ای بهانه است اصل توانمندی های یک نظام نشانه است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برجام و توصیه های رهبری بیان کرد: رهبر هوشمند و آگاه هشدار می دهند من خوش بین نیستم این مسیر فرجامی ندارد اگر ما می گوییم که به امریکا نمی شود اعتماد کرد یک توهم نیست مبتی بر حقایق تاریخی است فتنه این است یک موضوع را بهانه کرده است برای اینکه اصل یک نظام را تضغیف کنند یک بار انتخابات و یک بار هسته ای  را بهانه می کنند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است امروز ثابت کرد هسته ای بهانه است اصل توانمندی های یک نظام و اصل قدرت و اقتدار یک ملت نشانه است.

جلیلی  ادامه داد: گفتند بهانه زدایی کنیم و بهانه ها را بگیریم که بهانه را گرفتند و دشمن تضعیف تمام توانمندی های یک ملت را می خواهد رآکتور را پس از ۱۵ سال و با ۸۷ درصد موفقیت در آن بتون ریخت و بهانه را گرفت و مواد غنی شده که در طی ۱۰سال ۱۰هزار کیلو انجام شد باید به خارج انتقال داد قرار بود تا ۲۶ دی سال گذشته ایران به تعهدات خود عمل کرد اما  او بدعهدی کرد و همه جامعه ما اذعان دارند که امریکا بر دشمنی خودش باقی است و اینها بهانه است به امریکا نمی شود اعتماد کرد و برمبنای او مشکلات را حل کرد.

وی گفت: یکی از بحث هایی که آنها دنبال می کنند این است که همه توانمندی این ملت را بپوشانند و تحقیر کنند و این یک فتنه است اما اگر در داخل دوباره پژواک داده شود که توانایی ما کم است قابل تامل است آیا واقعا این است اگر توانمندی ملت ما کم است چرا ۶ کشور با همه توان ۱۸ روز کار خود را رها می کنند و در ایران می گویند چرخ سانتریفیوژ کار نکند؟ چرا ؟ چون می فهمند این موفقیت هایی که بدست می آید نوید یک تمدن جدید اسلامی است که برای خود حرف دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ملتی که الگوی مقاومت است و نه تنها در مقاومت بلکه در زمینه های مختلف پیشرفت می کند و الگوی جدیدی از مردم سالاری بنام مردم سالاری دینی را ارائه می کند که همه در آن مشارکت دارند و کسی نه می تواند مشارکت را انکار کند و نه می تواند رقابت را انکار کند و مردم انتخاب می کنند و این الگو اجازه نمی دهد کلوپ های قدرت و ثروت آرای مردم را وتو کند همچنان که اجاره نمی دهد که همین کلوپ ها اموال مردم را چپاول کند.

تحلیل های فلج کننده از تحریم های فلج کننده خطرناکتر است

جلیلی با بیان اینکه دشمن هرآنچه در توان داشت علیه ایران استفاده کرد، اظهار کرد: دشمن تحریم های فلج کننده علیه ایران بعد از ۹دی انجام داد و می بیند که این مسیر جواب نداد اما از آن  خطرناکتر تحلیل های فلج کننده است و به ملتی تحلیل هایی القا شود که شما توانمندی محدود، سرمایه محدود دارید در واقع می تواند نمادهایی از یک فتنه جدید باشد که باید به آن توجه کرد  چون دشمن تلاش می کند توانمندی های بسیار بسیار زیاد یک ملت بدلیل فرصت های بزرگ طبیعی، جغرافیایی و.. که بعنوان یک فرصت عظیم در اختیار دارد را غبارآلود کند.

وی تاکید کرد: امروز یک فرصت بزرگی در اختیار ملت ماست و حافظه تاریخی مثبتی دارد و امتحانات بزرگی را پشت سر گذاشته است که هر کدام از آنها موجب ارتقا ملت ما شد  و امروز باید بتوانیم از این امکان  بخوبی استفاده کنیم تا در امتحانات و فتنه ای که ممکن است کسانی دوباره در مسیر این انقلاب قرار بدهند از آنها با موفقیت عبور کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمن بیکار نمی نشیند و تلاش می کند در مسیر هر حرکت بزرگ و الهی که شکل می گیرد مانع ایجاد کند تا نتواند به اهداف خود برسد و ان شاءالله ان بتوانیم با همدلی و نگاه روشن مبتنی بر مبانی اصلی انقلاب، این مسیر را با قوت ادامه بدهیم تفکر انقلابی چیزی  است دشمن را نگران کرده است  چون تفکر انقلابی توانسته این موفقیت ها را رقم بزند می تواند از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده و قدرت خود را نشان دهد اما دشمن می خواهد این توانمندی ها را غبارآلود کند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.
  1. ذاکری قشم
   جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

   چهارتیتربلند چه خبره ؟!!!!!


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff