سرمایه‌گذاری قرقیزستان در کیش گامی مثبت برای رشد صنعت گردشگری

نماینده کنسولگری قرقیزستان در ایران با حضور در غرفه سازمان منطقه آزاد کیش و گفتگو با سرپرست معاونت گردشگری این سازمان، بر ضرورت توسعه گردشگری قرقیزستان و کیش تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در این دیدار جمالی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بر توسعه روابط کیش و قرقیزستان بویژه در حوزه گردشگری تاکید کرد و کیش را یکی از مقاصد جذاب و مناسب برای گردشگران آسیای میانه برشمرد.

سایگین بک‌ نماینده کنسولگری قزاقستان در ایران نیز جزیره کیش را یکی از زیباترین جزایر خلج فارس دانست و با تاکید بر امکانات سرمایه‌گذاری آن، گفت: قرقیزستان و کیش می‌توانند در زمینه گردشگری تعامل بسیار خوبی با یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که مردم قرقیزستان درصورت اطلاع از وجود جزیره زیبای کیش، در این جزیره سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ ادامه داد: ما به‌سبب فعالیت‌ در ایران از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش اطلاع داریم در حالی در بسیاری از کشورها بویژه کشورهای آسیای میانه با جزیره کیش آشنایی ندارند.

او در ادامه به ظرفیت‌های موجود در کیش اشاره کرد و افزود: این منطقه دارای امکاناتی مانند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، جهانگردی و دیگر ظرفیت‌هایی است که باید مورد توجه سایر کشورهای خارجی قرار گیرد.

معاون توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی نیز، حضور در نمایشگاه‌های گردشگری را فرصت بسیار مناسبی برای جذب گردشگری داخلی و خارجی دانست.

علی فعله‌گری گفت: نمایشگاه‌های گردشگری در سطح داخلی و بین‌المللی می‌تواند به شناسایی و معرفی مناطق گردشگری کمک کند.

به گفته این مسئول گردشگری کشور، با برگزاری نمایشگاه‌های تقویمی و تخصصی که در حوزه گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی برگزار می‌شود، می‌توان به آخرین دستاوردها و توانمندی‌های آن دست یافت.

فعله‌گری در بازدید از غرفه سازمان منطقه آزاد کیش افزود: روند توسعه‌ای که در زمینه گردشگری در پیش گرفته شده است می‌تواند به اطلاع عموم رسانده شود و فرصت مناسبی برای جذب گردشگر محسوب می‌شود.

همچنین مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد کشور با حضور در غرفه سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با توجه به شرایط سال گذشته که ویروس کرونا صنعت گردشگری کشور را تحت شعاع خود قرار داده بود، پیش‌بینی می‌شود سفر و گردشگری در نوروز ۱۴۰۱ بسیار جذاب و چشمگیر خواهد بود.

مهدی شیردل جزیره کیش را میزبانی شایسته برای مهمانان و گردشگران نوروزی دانست و خاطر نشان کرد: بسیاری از مردم جزیره کیش را برای نوروز ۱۴۰۱ انتخاب خواهند کرد.

پانزدهمین نمایشگاه گردشگری از ۹ الی ۱۲ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/