سرلشکر سلامی: روز به روز ‌مقتدرتر می‌شویم‌/ محور مقاومت ‌دشمن را در همه جا تعقیب می‌کند/ هدف شوم فتنه‌گران محقق نشد

فرمانده کل سپاه پاسداران ‌با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران روز به روز نسبت به گذشته مقتدرتر می‌شود، گفت: دشمنان هر روز منزوی‌تر و همه اینها از برکات جهاد در راه خداست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در آئین گرامیداشت دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی با عنوان «شکوه شهادت و کرامت» که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به نقش‌آفرینی مردم در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته، اظهار داشت: فتنه‌گران در سال ۸۸ به دنبال خاموش کردن نور خدا در کشور بودند که با ورود حکیمانه رهبر انقلاب و حمایت مردم مؤمن و انقلابی ایران این هدف شوم محقق نشد.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره از فتنه‌گری و تفرقه‌افکنی برای مقابله با انقلاب استفاده کرده‌اند؛ اگر مردم در یوم‌الله نهم دی‌ماه به میدان نمی‌آمدند و از اسلام، نظام و ولایت پشتیبانی نمی‌کردند احتمال بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیری وجود داشت.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن با علم به نقش محوری و حیاتی ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی، رهبری را هدف قرار داد، گفت: دشمن با این استراتژی خطرناک به دنبال شکاف بین ارکان نظام یعنی مردم و رهبری بود که توطئه آنان با هوشیاری مردم خنثی شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران روز به روز نسبت به گذشته مقتدرتر می‌شود و دشمنان هر روز منزوی‌تر و همه اینها از برکات جهاد در راه خداست.

سردار سلامی با اشاره به عمق نفوذ انقلاب اسلامی در سراسر جهان با محوریت رهبری انقلاب گفت: امروز محور مقاومت در تعقیب دشمن در همه سرزمین‌های اسلامی است و اجازه تحقق یافتن اهداف آنان را نداده و اگر چنین قدرتی شکل نمی‌گرفت، دشمن به تمام سرزمین‌های اسلامی تجاوز می‌کرد.

وی افزود: دشمن برای مقابله با چنین قدرتی به دنبال گرفتن قدرت تعقل مردم است پس همه ما و به ویژه روحانیون باید نسبت به آگاه‌سازی مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید مقاومت در برابر تحریم‌ها و حصر اقتصادی و تهدیدات نظامی گفت: امروز همه ما مشکلات کشور را با ظرفیت و استعدادهای داخلی و اراده مردم رفع خواهیم کرد.

سرلشکر سلامی در ادامه ساده‌زیستی و دین‌داری و اخلاص را از ویژگی‌های سردار شهید سلیمانی بیان کرد و افزود: شهادت‌حاج‌قاسم آثار گرانبهاتری از حیاتش را به جای گذاشت و همه شاهد جاری شدن و وسعت یافتن پرتوهای درخشان شخصیت والای او پس از شهادتش بوده‌ایم.

وی افزود: دشمن با ترور شهید سلیمانی به دنبال تضعیف جبهه مقاومت بود اما برخلاف همه معادلات به برکت خون این شهید مقاومت قوی‌تر و با مقتدرتر از گذشته شده است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: استان قم را مهد انقلاب اسلامی و مرکز تولید اندیشه دینی و سنگر انقلاب اسلامی و تقویت‌کننده جبهه مقاومت است.

انتهای پیام/