سرلشکر باقری: برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با کشورهای پیشرفته شده است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به طرح‌های ابتکاری نیروی زمینی ارتش در حوزه‌های ارتباطی و جنگ الکترونیک، گفت: برد تسلیحات بالگردهای هوانیروز متناسب با تسلیحات روز کشورهای پیشرفته شده که با بهره‌گیری از صنعت بومی و ظرفیت‌های داخلی انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری امروز در حاشیه افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به همت فرماندهان و مسوولان نیرو در سال‌های اخیر در نیروی زمینی ارتش تحولات چشمگیری محقق شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و پیشرفت‌های صورت گرفته در بخش فناوری و اطلاعات نیروی زمینی ارتش گفت: امروز طرح‌های ابتکاری در حوزه ارتباطی، جنگ الکترونیک، فعالیت‌های شناسایی و تعمیق شناسایی‌ها مشاهده شد که قابل توجه است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد مرکز فرماندهی و کنترل را در قرارگاه جنوب شرق از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و افزود: با اقدامات صورت گرفته همه آنچه که باید در مرزها دیده شود به لحاظ صوت، تصویر، دیتا به مراکز فرماندهی و کنترل منتقل می شود و در لحظه هم امکان مشاهده گزارش و هم امکان ابلاغ دستور قابل انجام است که بحمدلله در مرزهای جنوب شرق، شمال شرق، غرب و شمال کشور این اتفاق افتاده و روز به روز هم در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: در نیروی زمینی ارتش برای نگهداری مناسب‌تر تجهیزات، غیر از آن تجهیزات که برای آموزش و عملیات آماده به کار هستند؛ بقیه در شرایط استاندارد به شکل کنسروه نگهداری می‌شوند و چنانچه نیاز عملیاتی باشد در زمان حداکثر یک‌ساعته به چرخه عملیات باز می‌گردند که کاری کاملا پیشرفته و به روز است و تدبیر مناسبی برای نگهداری مطلوب تجهیزات و استفاده به هنگام‌ است.

سرلشکر باقری با اشاره به توانمندی‌های به دست آمده در بخش هوانیروز گفت: در حوزه هوانیروز نیز بالگردهای نزاجا امروز با بهره‌گیری از سامانه‌های دید در شب از قابلیت اجرای عملیات شبانه برخوردار شده‌اند و همچنین تسلیحات آنها دارای برد متناسب با بالگردهای روز کشورهای پیشرفته دنیا شده است که این اقدامات با بهره‌گیری از صنعت بومی و ظرفیت‌های داخلی انجام شده  و همه این موارد نیز در میدان رزمایش تست عملیاتی خود را گذرانده‌اند.

وی تصریح کرد: از جهت نیروی انسانی، ترکیبی از پیشکسوتان نیروی زمینی ارتش به همراه جوانان دانشمند و آشنا به فناوری های روز دست در دست هم داده و در مجموعه قرارگاه جنوب شرق این نیرو کار می‍‌کنند که این اتفاق با ارزشی است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: نکته دوم استفاده از فناوری‌های روز در این قرارگاه است؛ یعنی دقت، هوشمندی و برد مناسب در سلاح‌ها و تجهیزات به طور همزمان، که این دستاورد نیز مهم و قابل توجه است.

وی تصریح کرد: هم‌افزایی و در کنار هم قرار گرفتن مناسب همه تجهیزات و نهایتا آموزش و بکارگیری مناسب همه پارامترها با یکدیگر در مرزهای جنوب شرقی کشور نشان از توانمندی و موفقیت عزیزانمان در ارتش دارد.

منبع فارس

 انتهای پیام/