سرقت دام عشایر سریالی بی پایان در پارسیان/ سردرگمی عشایر پارسیانی از مرز جغرافیایی+تصاویر
+ پ -
سرقت دام عشایر سریالی بی پایان در پارسیان/ سردرگمی عشایر پارسیانی از مرز جغرافیایی+تصاویر

عشایر سرکوه شنبه پارسیان به جای آنکه مثل برخی مدیران حقوق بگیر میلیونی نگران فیش ها ی نجومی خود باشند مدتی است که سرقت دام هایشان زندگی را برآنها سخت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عشایر سرکوه شنبه با تولید فرآورده های لبنی وگوشتی نقشی مهم در اقتصاد شهرستان پارسیان ایفا می کنند و شهرستان های همجوار نیز بخش زیادی از فرآورده ای لبنی وگوشتی خود را ازاین عشایر سخت کوش تأمین می نمایند.

عشایر سرکوه شنبه که تنها دارایی آنها دام هایشان است  و بی خبر از فیش نجومی به زندگی خود می پردازند مدتی است که با دلهره سرقت دامهایشان زندگی می کنند که چگونه اموال ودارایی آنها به یغما می رود.

مردم سخت کوش عشایر سرکوه شنبه علاوه بر معضلات معیشتی با مشکل موقعیت جغرافیایی و منطقه زندگی نیز روبرو هستند و سردرگمی از اینکه جزء حوزه استحفاظی کدام شهرستان هستند نیز باعث نگرانی شده است که برای مشکل سرقت دام خود به کدام حوزه قضایی رجوع کنند؟

منطقه سرکوه شنبه منطقه ای مهم وحیاتی محسوب می شود که ۳۰ خانوار عشایری با حدود شش هزار و ۵۰۰ رأس دام را در خود جای داده است با این وجود هراز گاهی با مشکل قطع درختان این منطقه و امروز نیز سرقت دام مواجه شده است که می طلبد متولیان برقراری امنیت و جهاد کشاورزی به زندگی این سخت کوشان سروسامانی دهند تا از بروز هرگونه مشکل جدی ودرگیری های احتمالی در آینده جلوگیری شود.

 

 

4J8A7036 4J8A7100 4J8A7104 4J8A7276 4J8A7293 4J8A7317 4J8A7442 4J8A7496

J8A7072-Copy

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff