سردی تنور زیر ساخت های فرهنگی برای اوقات فراغت نوجوانان در هوای گرم بندر عباس
+ پ -
سردی تنور زیر ساخت های فرهنگی برای اوقات فراغت نوجوانان در هوای گرم  بندر عباس

نوجوانان این روزها ب دنبال راهی برای پر کردن اوقات فراغتشان در تابستان هستند و گزینه های روی میز در بندرعباس، اندک اند و ناچیز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  سیده منا شریعتی فعال فرهنگی هرمزگان گفتگو با خبرنگار رفتار نیوز، با بیان اینکه نوجوانان این روزها به دنبال راهی برای پر کردن اوقات فراغتشان در تابستان هستند و گزینه های روی میز در بندرعباس، اندک اند و ناچیز است، گفت: شهر بندر عباس به لحاظ موقعییت جغرافیایی و شدت فراوان گرما و رطوبت، برنامه های متفاوتی را در زمینه های فرهنگ، ورزش، هنر و… را طلب میکند. امری که ظاهرا در طی این سالها مسئولین همچنان از آن غافل هستند.
فعال فرهنگی اظهار داشت: کمبود فضاهای مناسب آموزشی و فرهنگی برای اوقات فراغت نوجوانان بندرعباسی، عدم بسترسازی مناسب فرهنگی و نداشتن برنامه ای جامع و کامل برای این روزهای قشر نوجوان، باعث شده که مسئولین ذی ربط در این حوزه و متولیان فرهنگی بندرعباس نمره قابل قبولی را از سوی مردم وجامعه کسب نکنند.
شریعتی در خصوص به هدر رفتن عمر گرانمایه جوانان و نوجوانان بیان کرد: پاساژگردیهای روزانه ای که بعضا بیهوده و صرفا برای گذران اوقات در فضایی بس خنک و به دور از گرمای شدید و رطوبت بالای این روزهای بندرعباس صورت میگیرد و نتیجه ای جز به حدر رفتن وقت و عمر گرانمایه یشان ندارد، داستان غم انگیزتر میشود وقتی ک این پاساژگردیهای کاملا هدفمند تکراری شده و پای کافه ها به میان می آید.
وی با اشاره خسارت جبران ناپذیر به بدنه فرهنگی گفت: بنظر میرسد اگر مسئولین به سناریوی تکراری نظارت از راه دور ادامه دهند، در آینده ای نه چندان بعید شاهد خسارات جبران ناپذیری به بدنه فرهنگی و ارزشی جامعه علی الخصوص قشر نوجوانان شهر هستیم.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff