سردار سلیمانی سند افتخار ایران است/ خون بهای حاج قاسم اخراج کامل آمریکا از منطقه و ریشه کنی اسرائیل غاصب است

ائمه جمعه سراسر هرمزگان با اشاره به اینکه حاج قاسم عاشق خدمت به مردم و دشمن مظلوم کشی در جامعه بشری بود، گفتند: خون بهای حاج قاسم اخراج کامل آمریکا از منطقه و ریشه کنی اسرائیل غاصب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه سراسر هرمزگان با اشاره به اینکه حاج قاسم عاشق خدمت به مردم و دشمن مظلوم کشی در جامعه بشری بود، گفتند: خون بهای حاج قاسم اخراج کامل آمریکا از منطقه و ریشه کنی اسرائیل غاصب است.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس  ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: یکی از ممتازترین ویژگی‌های شهید سلیمانی، بصیرت نهفته در ذات این شهید بزرگوار بود به طوری که در تمامی فراز و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار ولایت ایستاد و خدای متعال نیز اجر بصیرت عمیق او را نیز شهادت قرار داد.

وی با بیان این که در سال ۱۳۸۸ فتنه گران به دنبال براندازی انقلاب اسلامی با کلید واژه تقلب بودند، افزود: انتخابات و تقلب در انتخابات از سوی دشمنان به عنوان کلیدواژه براندازی قرار داده شده بود و آنانی در این آزمون موفق شدند که همچون شهید سلیمانی، نگاهشان به سرانگشت ولایت بود و کنار رهبری معظم انقلاب اسلامی ایستادند. او با شهادتش راه عزت‌مندی ملت ایران را هموار ساخت و ملت ایران برای همیشه تاریخ قدردان اوست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: آنچه که سبب شکست فتنه دشمن شد، پیوند عمیق میان امت و امام بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی با بصیرت و هوشیاری ویژه‌ای توانستند انقلاب اسلامی را از این فتنه بزرگ که سرمایه‌گذاری بی‌سابقه‌ای بر روی آن شده بود، رهایی بخشند.

امام جمعه بندرعباس با بیان این که فتنه گران، انسان‌های فریب خورده‌ای بودند که به ابزاری در دست گروه‌های ضد انقلاب در خارج از کشور تبدیل شده بودند، تصریح کرد: اتحاد، انسجام و همدلی ملت ایران سبب شد تا این توطئه نیز خنثی شود و ملت ایران مقتدر از هر زمان دیگری به پیش رود.

آیت الله مصباح همیشه روشنگر فضای فکری جامعه بود

وی یکی از چهره‌هایی که در طول تاریخ انقلاب اسلامی با تصمیم‌های درست، روشنگر فضای فکری جامعه بود را آیت الله محمد تقی مصباح یزدی عنوان کرد و گفت: او عالمی وارسته بود که با دفاع از حریم ولایت، آزادانه ایستادگی می‌کرد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده در ادامه به نقش هرمزگان در تأمین امنیت غذایی کشور اشاره و از کشت خارج از فصل در هرمزگان به عنوان ظرفیت فوق العاده‌ای در کشور یاد کرد و اظهار داشت: متأسفانه از این ظرفیت استفاده خوبی نشده است و بسیاری از محصولات کشاورزی در این استان یا بدست دلالان سودجو از کشاورز با قیمتی ارزان خریداری می‌شود و یا بسیاری دیگر در پی نبود برنامه درست، هدر می‌رود و عملا کشاورز و تولیدکننده متضرر می‌شود.

مدیریت نیروگاه بندرعباس را به تهران منتقل نکنید

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در پایان با اشاره به اهمیت توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی در استان، از وزیر نیرو خواست تا از انتقال مدیریت نیروگاه برق بندرعباس به تهران جلوگیری کند چرا که نیروگاه برق بندرعباس بیش از ۴۰ سال است که در این استان است و برخی می‌خواهند هرمزگانی‌ها را از همین مالیات اندکی که نیروگاه برق بندرعباس به هرمزگان پرداخت می کند، محروم کنند.

وی توجه به مشکلات کارگران و دغدغه‌مندی در زمینه رفع مشکلات آنان را یک وظیفه بر دوش دولت برشمرد و گفت: همه چیز ما از اتکای به مردم و حضور همیشه آنان در صحنه است.

خون بهای حاج قاسم اخراج کامل آمریکا از منطقه و ریشه کنی اسرائیل غاصب است

حجت الاسلام و المسلمین جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان بندرلنگه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرلنگه با اشاره به فرا رسیدن دویم سالروز شهادت شهید سلیمانی اظهار کرد: خیلی ها فکر می کردند با شهادت حاج قاسم روحیه جبهه مقاومت از دست می رود و شکست آنها را خواهند دید، اما غافل از اینکه شهادت حاج قاسم بیشتر از وجود او در استحکام جبهه مقاومت و پیروزی های آنها و شکست دشمنان موثر خواد بود؛ خونبهای حاج قاسم اخراج کامل امریکا از خاورمیانه و ریشه کنی اسرائیل غاصب خواهد بود.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به سیره رفتاری شهیدحاج قاسم سلیمانی بیان کرد: درآیه شریفه مورد بحث اشاره شد که اگر مومن باشید پیروزی نهایی با شماست ما با چشم خود یک مومن واقعی را دیدیم و اوکسی نبود جز حاج قاسم سلیمانی انسانی در تراز عصر غیبت است؛ ولایتمداری حاج قاسم سه رکن داشت، ارتباط با ولی امر ،ارتباط با مردم ،جهاد و درگیری با دشمنان که عمرش را در این سه مسیر سپری کرد و محبوب دلها شد او عاشق شهادت بود ۴۰ سال به دنبال گم شده خود گشت تا اینکه نهایتاً در سحرگاه جمعه عاشقانه او را در آغوش کشید و به لقاء الله پیوست.

اسماعیل نیا تصریح کرد: جوانان اگر میخواهند زیست حاج قاسمی داشته باشند اولاً باید به انسانهای ولایی مثل شهدا وصل شوند و با شهدا دوست شوند؛ دوم: به ولی و امام خود وصل شوند، کسی که به امام خود متصل نشود در مسیر دشمنان ولایت قرار خواهد گرفت؛ ثالثاً اتصال به عرصه جهاد فی سبیل الله داشته باشند، باید اهل جهاد باشند،جهاد به تمام انواعش مورد نظر است ،در جنگ سخت یک نوع مدل جهاد مورد نظر است و در جنگ نرم و جنگ اقتصادی مدلهای دیگر ، جوانهای عزیز امروز باید در گروه های جهادی به محرومیت زدایی و کارهای فرهنگی بپردازند اگر این سه راهکار را پیش بگیرند زندگی آنها همانند زندگی حاج قاسم خواهد بود.

وی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بر لزوم برگزاری مراسمات باشکوه این دو مناسبت و استفاده از سیره رفتاری حضرت زهرا (س) و شهید سلیمانی تاکید کردند.

اسماعیل نیا افزود: خبرهای از سفر رئیس جمهور محترم در چند هفته آینده به استان حکایت دارد از استاندار محترم میخواهم با توجه به مشکلات عدیده مردم شریف شهرستان بندرلنگه و ظرفیت های کم نظیر این شهرستان برنامه ویژه ای در این سفر برای شهرستان داشته باشند؛ کمبود زمین جهت ساخت مسکن در شهرستان بیداد می کند زمین خدا را در اختیار بندگان خدا قرار دهید تا مردم مجبور نشوند سه یا چهار خانوار در یک زمین ۱۰۰ متری زندگی کنند یا مجبور به تصرف غیر قانونی زمین دولتی نشوند.

حاج قاسم عاشق خدمت به مردم و دشمن مظلوم کشی در جامعه بشری بود

امام جمعه شهرستان بندرلنگه تاکید کرد: مردم شهرستان بندرلنگه از نداشتن زمین جهت ساخت مسکن و وضعیت نابسامان آب آشامیدنی گلایمند هستند، بحمدلله سه شهرستان اطراف بندرلنگه در وضعیت مناسب آب آشامیدنی قرار دارند، شهر ها و روستاهای ما در وضع نامناسبی هستند اما برخی مسئولان با وجود عدم مشکل جدی آبی در برخی شهرستان های اطراف چندصد میلیارد تومان بودجه را برای شیرین سازی و انتقال آب به آنجا در نظر گرفته اند؛ اما برای شهرستان بندرلنگه فقط از ابزار گفتار درمانی استفاده می کنند مردم منتظر در اختیار گذاشتن زمین دولتی به جوانان هستند،زمین خدا را در اختیار بندگان خدا قرار دهید تا مجبور نباشند سه یا چهار خانواده در یک زمین ۱۰۰ متری زندگی کنند و از سوی شاهد تصرف غیر قانونی زمین و مشکلات متعدد بعدی آن نباشیم.

حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری ضمن گرامیداشت دهه بصیرت افزود: قلوب متفقین محزون است متقین هرجا ببینند باطل پیروز شده محزون میشود ولی متقین وقتی ظلم می ببینند ناراحت و اندوهگین میشوند.

وی تصریح کرد: متقین دارای یکصد و ده صفات می باشند که حضرت امام علی (ع) در نهج البلاغه آنها را بیان کرده و به آشکارا همه آن صفات را در چهره نورانی سردار دل ها مشاهده کردیم.

سالاری یاد آور شد: ترامپ شخصا و علنی دستور ترور سردار دل های ما را اعلام کرد که من سردار را زدم ،چرا این کار را کرد ، اولا استیضاح این ملعون در دستور کار مجلس سنای امریکا بود و ثانیا محبوبیتش در حال نابودی بود و آمد با این کار خواست اعتباری برای خود جمع کنند ولی بعد فهمید که مرگ حاج قاسم از خود حاج قاسم بدتر و خطرناک تر است.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: آمریکا می خواست با ترور حاج قاسم شخصی که به تنهایی همه معادلات و نقشه های امریکا و همدستانش را در منطقه به هم ریخته بود و از طرفی زخم کاری بعد از رسوایی در غرب آسیا را با از بین بردن سردار دل ها ، قهرمان بازی کنند که عملا همه نقش هایشان با شهادت حاج قاسم بعدتر از گذشته شد.

شهید قاسم سلیمانی نمونه تمام عیار مومن به ولایت در دوران غیبت است

حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت : یکی از ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی که او را تبدیل به یک مکتب انسان ساز ساخته است ویژگی شیعه تراز در دوران غیبت است .

وی افزود : حرکت که این شخصیت جلودار آن بوده است ، یک حرکت جهانی از نوع رشد همه آنها است که انقلابی درونی در انسان ها شکل می دهد .

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر گفت : انسان تراز دوران غیبت یک انسان انقلابی است و پیشرو که آرمان های الهی را دنبال می کند و برای اهداف خویش جانفشانی می کند .

صالحی ادامه داد : انسان انقلابی طرح دشمن و طاغوت و اراده دوست را درک می کند و در هماورد با طاغوت؛ خواست و طرح جبهه حق را پیش می برد .

وی با بیان اینکه بروز قدرت ایمان در بافت و ساحت جامعه شکل می گیرد ، تصریح کرد: ساختار جامعه ولایی بر مبنای اراده عمومی است و در کل جهان اثر بخش بوده و انسان تراز عصر غیبت را می سازد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندر خمیر با بیان اینکه در روز های اخیر خبرهای مبنی بر تهدید ایران توسط رژیم صهیونیستی برای حمله و تخریب مراکز هسته ای در رسانه ها منتشر می شود، اعلام کرد : این نیز یک بازی پوشالی و نشانه استیصال دول غربی و آمریکا است .

صالحی اضافه کرد : سناریوی مشترک فشار از بیرون و امتیاز از درون دیگر برای ایران نقشی ندارد و آمریکا و هم پیمانانش بدانند آن چیزی که در حال اتمام است فرصت ایران نیست بلکه پایان فرصت آنها است .

معنویت و رابطه عاطفی شهید سلیمانی با مردم مثال‌زدنی بود

حجت الاسلام شریفی امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: با توجه به حضور گسترده مردمی از همه اقشار و گرایش ها در ۹دی، می توان نتیجه گرفت که زمینه های شکل گیری این حماسه ریشه در اعتقادات مذهبی مردم، باورهای مردم به اصل نظام جمهوری اسلامی ، روحیه بیگانه ستیزی و استقلال طلبی آن ها از یک سو و مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب از سوی دیگر دارد.

حجت الاسلام شریفی افزود: مردم با تجربه تاریخی خود به این نتیجه رسیده اند که اگر پشتیبان ولایت باشند به مملکتشان ضربه نمی خورد.

وی بیان داشت: مردم پیروی از ولی فقیه را پیروی از ولایت معصومین علیهم السلام می دانند . لذا با نگاه به جهت گیرهای رهبری ، واکنش خود را با جریان فتنه تنظیم کردند و در نهایت ۹دی را آفریدند‌.

امام جمعه حاجی آبادتصریح کرد: یکی از عللی که رهبر معظم انقلاب شهید سلیمانی را به عنوان یک مکتب معرفی کرد این است که او را می توان شیعه تراز در دوران غیبت دانست . شیعه تراز در دوران غیبت یعنی ناصر امام زمان و جبهه حق.

شریفی با اشاره به سالروز شهادت شهید سردار سلیمانی افزود: انسان تراز عصر غیبت انسان ولایی است . ارتباط حاج قاسم با ولی ارتباطی فکری، عملی و عاطفی بود. یعنی در این رابطه حاج قاسم ولی را حکیمانه می فهمید و به لحاظ حکمی و اندیشه ای مثل ولّی تحلیل می کند و مثل او اقدام می کند .

وی بیان داشت: شهید سلیمانی در ارتباطش با مردم می بینیم طیف های مختلف را فرزندان خود می داند و نیروهای مدافع حرم را در سیل خوزستان می برد و از آن طرف در جهاد و درگیری با دشمن تمام عمر و وقت و وجود خود را وقف جهاد و مبارزه و دفاع از حریم و حرم و ولایت نمود.

انتهای پیام/