تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 506094
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

ستاره هایی که غرق دریاشدند

امروزحادثه ای را یادآورمی شویم که هیچ گاه ازخاطره هاپاک نمی شود و جنایتی که برای همیشه درتاریخ کشورمان ماندگارشد.

ستاره هایی که غرق دریاشدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛امروزحادثه ای را یادآورمی شویم که هیچ گاه ازخاطره هاپاک نمی شود و جنایتی که برای همیشه درتاریخ کشورمان ماندگارشد.

آری،می خواهم ازهمان روزی بگویم که دریا رنگین شدبه خون مسافرانی که درحال پروازبودند و چه گلهایی پرپر شد و خانواده هایی داغدار عزیزانشان وستاره هایی که سقوط کردند و در آخر غرق دریاشدند.

آه،چه دخترکانی که منتظر بابا بودند،چه تلخ بود این انتظار،باباستاره شد و ستاره ای که به دریا فرود آمد. بابا مزار هم ندارد،می دانی چرا؟؟او مثال تکه گوشتی دراعماق دریاغرق بودکه چندی بعد خوراک کوسه ها و ماهی های گرسنه شد و چه خانه هایی که بی مادرشد و کودکی که مادرش مهماندار آن هواپیمابود و دیگر برنگشت.

مادری که آرامش و روشنایی خانه را با خود بردوچه اقبال بدی داشت مردش و سخن ازهواپیمایی است که به مقصدنرسید،هواپیمایی که ازمبدأ پرواز کرد اما جایی که فرود آمد مقصد نبود،مقصدش که دریا نبود.

۱۲تیرماه سال ۱۳۶۷هواپیمایی برفرازآب های خلیج فارس به پروازدرآمد و هواپیما،هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران بود،چندی گذشت هواپیمابرفرازآسمان خلیج فارس درحال حرکت بود،هنوزبه مقصدنرسیده بودکه فرودبیاید،دریاکه جای فرودهواپیمانبود.

مسافران بی خبر از اینکه این سفربرگشتی ندارد امید این داشتندکه بزودی به مقصدخواهندرسیدهواپیماکه فرود بیایدسفرخوبی را تجربه خواهندکرد و فسیرقشنگی است که بگویم افسوس!این سفرپایان زندگی آنهابودومقصدآنهابه سقوط منجرشد.

اگر بخواهم این قصه رابه معنای واقعی و زیبا تفسیرکنم بایدبگویم چه مسافران خوشبختی بودند مسافران این پرواز، زیراکه این سفرارزشمندترین سفرآنهابودکه پایانش به مقامی چون شهادت رسیدند.

آری،لایق شهادت که باشی درهرکجای دنیاباهرلباسی شهیدخواهی شد و امروزسالروزحادثه ای که مسبب آن،آمریکای جنایتکاربود و چه زیباست پایانی که سرآغازشهادت است.

گرامی می داریم سالگردشهادت ۲۹۰مسافرهواپیمای ایرباس درخلیج فارس و ستارگانی که دراعماق دریای خلیج فارس غرق شدند و ۱۲تیرماه سال ۱۳۶۷حمله ناوگان آمریکای جنایتکاربه هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران منجربه شهادت ۲۹۰مسافرازهموطنان کشورمان شد.

امروز۱۲تیرماه ۱۳۹۸یادوخاطره ی این ستارگان راگرامی می داریم و گل افشانی می کنیم خلیج فارسی راکه موج هایش مویه کنان عزاداری می کنندیادوخاطره ی عزیزان هموطنمان را…سن من قد نمی دهدبه روزی که این حادثه رقم خورد اماحوادث ثبت شده درتاریخ را،هزاران نسل بعدازمن هم آگاه می شوند.

انتهای پیام/ی

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=506094
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,661 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی