ستاد کل با ۵ ساله شدن جریمه مشمولان غایب مخالف است/این پیشنهاد دولت تبعیض آمیز است
+ پ -
ستاد کل با ۵ ساله شدن جریمه مشمولان غایب مخالف است/این پیشنهاد دولت تبعیض آمیز است

جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اینکه دولت در بودجه سال ۹۵ پیشنهاد داده است تا جریمه مشمولان غایب ۵ ساله شود به طور صریح مورد مخالفت ستاد کل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، سردار موسی کمالی جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۹۵ پیشنهاد داده است که غایبان سربازی که ۵ سال از غیبتشان گذشته است می‌توانند جریمه پرداخت کرده و کارت پایان خدمت دریافت کنند گفت: این پیشنهاد صراحتا از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مورد مخالفت قرار می‌گرد.

وی تصریح کرد: پیش از این در جلساتی که با دولت داشته‌ایم به آنها اعلام کردیم که سن پذیرش غایبان برای پرداخت جریمه باید ۹ سال باشد و این نظرات را برای دولتی‌ها ارسال کرده بودیم اما به یک باره در بودجه این زمان را به ۵ سال کاهش دادند که این موضوع با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ نیست.

جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به فرض اینکه این موضوع از سوی مجلس هم تصویب شود ستاد کل نیروهای مسلح آنرا اجرا نخواهد کرد.

سردار کمالی گفت: این موضوع به توان رزمی نیروهای مسلح و آمادگی دفاعی کشور صدمه وارد می‌کند و یک طرح تبعیض آمیز محسوب می‌شود.

وی افزود: این طرح نوعی فروش سربازی محسوب می‌شود و عملا افراد را وادار به انجام کار خلاف می‌کند و همچنین افراد خلاف کار را هم به این کار تشویق می‌کند که به خدمت سربازی نروند به همین دلیل این طرح و پیشنهاد به مصلحت نیست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff