ستاد امر به معروف بزودي راه اندازي خواهد شد
+ پ -
ستاد امر به معروف بزودی راه اندازی خواهد شد

امام جمعه بستک با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به زودی در این شهرستان راه اندازی می شود گفت:بسیاری از معضلات اجتماعی و اخلاقی در جامعه بدلیل عدم انجام این فریضه الهی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت الاسلام والمسلین یونس قائدی امام جمعه بستک در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت : باید برای تمام مردم این فرهنگ حاکم باشد که امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز و روزه واجب باشد ، تمام افراد جامعه نسبت به انجام این فریضه الهی مسئولند .

 

ایشان در ادامه افزود : متاسفانه وقتی از این فریضه یاد می شود همه فکر می کنند مقصود فقط بحث حجاب در جامعه است ، این فریضه برای مقابله با گرانفروشی ، تخلف مجریان قانون ، مواد مخدر و مشروبات الکلی ، مدل های لباس و تمام بذهکاری های اجتماعی و فردی را شامل می شود .

 

وی در ادامه  گفت : علت بسیاری از بزهکاری های اجتماعی عدم آگاهی و دانش است ، اگاهی بخشیدن به مردم یکی از مصادیق امر به معرف است ، در این فریضه باید اولویت با امر به معروف باشد همانطور که در بهداشت و درمان گفته می شود اولویت با پیشگیری است ، اشاعه معروف هم نسبت نهی از منکر در الویت است اما این دو فریضه باید هردو درکنار هم باشند و به هر دو پرداخت ، اشاعه معروف از گسترش منکر در جامعه جلوگیری می کند .

 

حجت الاسلام والمسلین یونس قائدی در ادامه افزود : ستاد امر به معروف و نهی از منکر بزودی در شهرستان بستک راه اندازی خواهد شد و اقدامات اولیه آن صورت گرفته است .

 

ایشان تصریح کردند : برخی گروه های افراطی مانند داعش چهره اسلام را مخدوش می کنند و نگاه جهان را به فریضه های اسلامی توام با وحشی گری جلوه می دهند در حالی که پیامبر ما پیامبر رحمت بود ، این موضوع نیز از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است باید این اگاهی را ایجاد کرد که اسلام دین خشونت نیست ، دین امنیت و ارامش است ، دین ضرب و جرح نیست ، دین مرحم و التیام است .

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff