سایه سنگین روند ضعیف تولید صنعتی بر رشد اقتصادی آمریکا
+ پ -
سایه سنگین روند ضعیف تولید صنعتی بر رشد اقتصادی آمریکا

وزارت بازرگانی آمریکا اذعان کرد کاهش اطمینان مصرف کننده و کاهش تولید محصولات صنعتی در این کشور نشان می‌دهد که این بخش از اقتصاد آمریکا تا رسیدن به شرایط مطلوب راه بسیار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ماه مارس امسال میزان سفارش کالاهایی مانند اتومبیل، رایانه و محصولات الکترونیکی در آمریکا به شدت کاهش یافت و نشان داد که بهبود اوضاع در بخش تولید آمریکا تا رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی در پیش دارد.

به گزارش وزارت بازرگانی آمریکا رشد اقتصادی و بازرگانی در این کشور در سه ماهه نخست سال جاری ضعیف بوده است. از سوی دیگر چشم‌انداز رشد اقتصادی آمریکا برای سه ماهه دوم امسال  نیز تحت تاثیر کاهش نرخ اطمینان مصرف‌کننده در این کشور قرار گرفته و ضعیف پیش‌بینی شده است.

این اطلاعات درحالی منتشر شده است که مقامات بانک مرکزی آمریکا برای نشستی دو روزه نسبت به تصمیم‌گیری شرایط اقتصادی این کشور دور هم جمع شدند.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره در این کشور را بدون تغییر قرار دهد، پیش‌تر و در ماه دسامبر پارسال بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره در این کشور را نخستین بار در ۱۰ سال گذشته افزایش داد.

به نظر می‌رسد ارائه آمارهای ذکر شده بانک مرکزی آمریکا را مجاب به اتخاذ سیاست‌های محتاطانه‌تری کنند.

بنا به گفته میلان مولرین معاون مدیرکل موسسه TD سکوریتی انتظار می‌رود که بهبود رشد اقتصادی در آمریکا در سه ماهه دوم امسال ضعیف باشد.

در حال حاضر بخش تولید آمریکا که ۱۲ درصد از کل اقتصاد این کشور تشکیل می‌دهد با بحران تقویت ارزش دلار مواجه شده است چرا که این مساله به کاهش قابل توجه تقاضای کالاهای آمریکایی در بازار جهانی منتقل شده است.

حوزه تولید در آمریکا همچنین از کاهش شدید سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی توسط شرکت‌های نفتی در این کشور قرار گرفته است.

موارد ذکر شده باعث کاهش پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی، رشد صادرات، سرمایه‌گذاری و همچنین سوددهی شده است.

لازم بذکر است کاهش قیمت نفت در بازار جهانی سرمایه گذاری های نفتی  در سراسر جهان و به خصوص در آمریکا را به شدت کاهش داده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff