ساماندهی ورودی شهر حاجی‌آباد کلید خورد
+ پ -
ساماندهی ورودی شهر حاجی‌آباد کلید خورد

فرماندار حاجی‌آباد از ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی، اصلاح و زیباسازی ورودی شهر حاجی‌آباد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد ، ورودی شهرها نقش کلیدی در راستای جذب گردشگران، مسافران و سرمایه‌گذاران دارد.

شهرستان حاجی‌آباد دروازه ورودی هرمزگان و شمالی‌ترین بخش این استان ساحلی به شمار می‌رود که دارای استعدادهای خارق‌العاده‌ای در زمینه‌های کشاورزی، باغات، نخیلات، صنعت و معدن است.

مردمی که در این شهر سکونت دارند، افق‌های وسیع‌تری را به انتظار نشسته‌اند، چراکه شهرستان حاجی‌آباد با قدمت تاریخی کم‌نظیرش تا‌کنون همواره با چالش‌های بسیاری مواجه بوده، لذا این نقایص ذهن دولتمردان تدبیر و امید را معطوف ساماندهی و هویت‌یابی مجدد آن کرده است.

فرماندار حاجی‌آباد در نشستی پیرامون موضوع ساماندهی ورودی شهرستان در حاجی‌آباد گفت: این شهرستان به جهت اینکه در مسیر جاده ترانزیتی قرار گرفته، دارای اهمیت خاصی است و با ظرفیت‌های بالقوه در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و معدنی می‌تواند زمینه حضور سرمایه‌گذاران را نیز فراهم کند.

اصغر جهانگیری تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش دولت تدبیر و امید، ساماندهی، اصلاح و زیباسازی بلوار خلیج فارس به سمت امامزاده سید محمد (ع) و امیر نظام‌الدین (ع) در دستور کار ادارات راه و شهرسازی و شهرداری قرار گرفته است.

وی افزود: مطالعه این پروژه از سوی مشاوران انجام شده است و منتظر اجرای عملیات آن هستیم.

این مسئول گفت: ساماندهی، تعریض، استقرار برج نوری و روشنایی، احداث باندهای تندرو و کندرو و پل عابر پیاده، ساماندهی کسبه اطراف محور ترانزیت، از جمله برنامه‌هایی بوده که در جهت ساماندهی ورودی شهر تعبیه شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با مطالعات انجام شده از طریق مشاوران طرح و اداره‌کل راه و شهرسازی و اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان هرمزگان بتوانیم محیطی امن همراه با آرامش خاطر برای مسافران و گردشگران و زمینه حضور سرمایه‌گذاران در جهت ارتقای مؤلفه‌های کیفیت محیطی با تأکید بر رعایت حقوق شهروندی و مسافران فراهم کنیم.

فرماندار حاجی‌آباد تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی جهت عملیاتی شدن و مطالعات ساماندهی ورودی شهرستان تصویب شده است.

شایان ذکر است، شهرستان حاجی‌آباد با ۷۰ هزار نفر جمعیت در مسیر جاده ترانزیتی سیرجان – بندرعباس قرار گرفته و پرترددترین شهرهای استان هرمزگان بوده که شبانه‌روز مسیر تردد حدود هشت هزار خودرو سبک و سنگین از این مسیر است.

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff