ساماندهی بیش از شش هزار خودرو در ناوگان تاکسیرانی بندرعباس
+ پ -
ساماندهی بیش از شش هزار خودرو در ناوگان تاکسیرانی بندرعباس
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس خبرداد:

ساماندهی بیش از شش هزار خودرو در ناوگان تاکسیرانی بندرعباس

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس گفت: تعداد ۲هزار و ۸۴۴ تاکسی در ۳۷ خط و در ۳ بخش مرکزی، شرق و غرب در ناوگان تاکسیرانی بندرعباس مشغول به کار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رفتارنیوز، حسین اخلاقی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس در جمع خبرنگاران  از ساماندهی مسافربرهای شخصی و خطوط در قالب برنامه کوتاه مدت خبر داد و افزود: در این راستا تعداد ۶ هزار و ۶۳۲ خودرو در ۸ ماهه امسال اعمال قانون شده است و ۹۰۰ خودرو بصورت تاکسی موقت یکساله در خطوطی که نیاز بوده مشغول به کار شدند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس اظهارداشت: طرح ویژه ساماندهی مسافربرهای شخصی با همکاری شهرداران و پلیس راهور در سطح شهر بندرعباس اجرا شد که از ۴۰۷ خودرو فاقد شرایط ساماندهی تعهد محضری گرفته شده است که در صورت تخلف توقیف خواهند شد.

اخلاقی بیان کرد: سازمان تاکسیرانی بندرعباس با هدف تعامل با رانندگان و استفاده از خرد جمعی مدیران خطوط، تعداد۸۰ مسئول خط را مشخص کرده است و در این راستا جلسات مشترکی با مدیران خطوط در جهت انتقال دغدغه و مشکلات رانندگان بصورت مرتب برگزار می‌کند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس در خصوص افزایش درآمد سازمان  تصریح کرد: بودجه مصوب سازمان تاکسیرانی سال ۹۴محقق شد و علاوه بر آن ۵/۲ برابر افزایش درآمد داشتیم و در ۶ ماهه اول سال ۹۵ کل بودجه محقق شد و اتفاق خوبی برای سازمان بود و براساس آن توانستیم در سیاستگذاری در حوزههای مختلف گام برداریم.

اخلاقی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۷۹ تاکسی فعال و ۳۴۱ تاکسی نیمه فعال در خطوط مشغول بکار هستند اظهار داشت: تعداد ۴۲۴ تاکسی غیر فعال در سطح شهر بندرعباس وجود دارد و بعد از ۵ سال شاهد نوسازی ناوگان تاکسیرانی در بندرعباس هستیم و تعداد ۲۹۹ تاکسی در سطح شهر نوسازی شده که از این تعداد ۲۵ خودرو آریو که اولین خودرو اتوماتیک و تعداد ۲۷۹ خودرو دیگر سمند و ۴۰۵ می‌باشد.

وی تسهیلات اعطایی جهت نوسازی ناوگان تاکسیرانی به خودروهای سمند و ۴۰۵ را رقم ۲۰ میلیون تومان با سود ۱۶ درصد اعلام داشت و افزود: برای خودرو آریو ۳۲ میلیون تسهیلات ۱۶ درصد با بازپرداخت ۴ ساله در نظر گرفته شده است و خودروهای اسقاطی مدل ۸۵ به قبل ۵ میلیون و ۵۰۰ تومان از تاکسیرانان خریداری می شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس بیان کرد: بندرعباس دومین شهری می باشد که خودرو آریو را به ناوگان حمل و نقل عمومی خود اضافه کرده است.

وی برنامه میان مدت سازمان تاکسیرانی  بندرعباس را توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی و بیمه تکمیلی رانندگان اعلام داشت و افزود : قرارداد بیمه تکمیلی ۳۰۰ خانوار تاکسیرانان در دست اقدام می باشد.

اخلاقی تحویل روغن خودور با کمترین هزینه و تعویض بصورت رایگان را از دیگر اقدامات رفاهی تاکسیرانان بیان داشت و افزود: مرکز خدمات رفاهی رانندگان تاکسی در زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع در بلوار راه آهن شامل خدمات تعمیرگاهی، تعویض روغن و کارواش جهت رفاه حال تاکسیرانان در نظر گرفته شده است.

عضو هیئت مدیره تاکسیرانی کشور اظهار داشت: امنیت خانواده مهمترین رکن در جامعه می‌باشد و خواستار استفاده شهروندان از تاکسی یا مسافربرهای شخصی ساماندهی شده در سطح شهر بندرعباس می‌باشیم، جامعه آماری رانندگان تاکسی ۵۱ درصد رانندگان زیر ۴۵ سال و مابقی بالای ۴۵ می باشد.

این مقام مسئول اعلام داشت: اولویت سازمان تاکسیرانی برای ساماندهی مسافربرهای شخصی را در ۳ سال ساکن بودن رانندگان خودرو در شهربندرعباس، داشتن سوء پیشینه ، عدم اعتیاد و موفق شدن در آزمون شهرشناسی می‌باشد و اولین پایانه هوشمند تاکسیرانی در ابتدای بلوار جمهوری اسلامی با پکیج ورزشی مناسب جهت تاکسیرانان و پارکینگ در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس آموزش رانندگان را در سه سطح رانندگان تاکسی، مسافربرهای شخصی و سرویس مدارس معرفی نمود و تصریح کرد: آموزش رانندگان یکی از اقدامات مهم سازمان در سه حوزه پیشگیری، اجتماعی و روانی و شهرشناسی می‌باشد و همچنین در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و استفاده صحیح از حمل و نقل عمومی اقدام به اهدای کتاب به کودکان صورت می‌پذیرد.

عضو هیئت مدیره تاکسیرانی کشور ادامه داد: تعداد ۱۰۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری در قالب طرح سرویس مدارس، کار جابجایی دانش آموزان ۱۰۰ آموزشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف شهر بندرعباس را بر عهده دارند که بیشتر آنها از بین رانندگان تاکسی بانوان انتخاب شده است.

وی افزود: تاکنون با بهره برداری  ۳ جایگاه سوخت CNG در شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری بندرعباس، تعداد جایگاه‌های CNG تملک شهرداری بندرعباس به ۹ جایگاه رسیده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به شعار تاکسی سفیر فرهنگی یک شهر است یادآور شد : تاکسی گردشگری برای مراکز استانهایی که مسافران آنها بار فرهنگی دارند در نظر گرفته شده است که هرمزگان هم یکی از این استانها می‌باشد و به زودی شاهد ورود این تاکسی ها به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس خواهیم بود.

اخلاقی به  راه‌اندازی تاکسی بی‌سیم در بندرعباس و تجهیز این خودرو‌ها به دستگاه pos و تبلت مکان‌یاب، اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۰۰ خودرودر ۶ ماهه اول سال آینده برای خطوط ویژه فرودگاه، راه‌آهن و بنادر انجام می‌شود.

وی بودجه مصوب سازمان تاکسیرانی بندرعباس در سال جاری را ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با تلاش‌های فراوان در این سازمان توانستیم طی ۶ ماه نخست سال ۹۵ بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم و نسبت به سال قبل ۵/۲ برابر افزایش درآمد داشته‌ایم که با این وجود توانستیم کل بودجه سال جاری را در ۶ ماهه اول اخذ نماییم.

عضو هیئت مدیره تاکسیرانی کشور با اشاره به بهره برداری از کارت هوشمند تاکسیرانان در دهه فجر اظهار داشت: این کارت جهت تسهیل امورات رانندگان تاکسی در ارتباط با سازمان انجام می‌شود و مرخصی و تمدید پروانه تاکسیرانان از طریق این کارت هوشمند انجام می‌گردد.

اخلاقی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۲۰ هزار خودرو فرسوده در کل کشور وجود دارد که برای ۹۰ هزار خودرو تاکسی برنامه ریزی شده و ۶۸ هزار خودرو درقالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی قرار گرفتند و قریب به تعداد۶۰ هزار خودرو تاکسی دیگر تا پایان سال جاری تحویل داده می شود.

انتهای پیام/ م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff